saman001 saman001 komentáře u knih

Pýcha, předsudek a zombie Pýcha, předsudek a zombie Jane Austen

Jednu hvězdu za ilustrace.

04.02.2019 1 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Neskutečná kniha - nejen luxusní nový autor, ale i neuvěřitelné výtvarné zpracování.

29.01.2019 5 z 5

Ještě než umřu Ještě než umřu Jenny Downham

Drsné a dobré. V polovině knihy to chvíli vypadalo, že se to rozplizne do romanticky bolestného želé, ale zůstalo to přiměřené hrdinčiným necelým sedmnácti letům. Konec velmi přesvědčivý a kdo něco podobného kolem sebe viděl, tak ví, že i pravdivý. A taky jsem zamáčkla slzu (ať nedělám machra). Přečetla jsem si tentokrát i komentáře, a i když mě napoprvé dost naštvaly kecy typu "nesympatická hrdinka", "hrozné chování" a podobně, došlo mi, že komentátorky vlastně mají obrovské štěstí, protože neví, o čem mluví a mohou si v klidu představovat, jak by ony trpěly pokorně a ušlechtile. Ať vám to, holky, vydrží.

10.01.2019 5 z 5

My proti vám My proti vám Fredrik Backman

Snad ještě lepší než první díl.

31.12.2018 5 z 5

Slzy otců Slzy otců Eva Bacigalová

Některým lidem by mělo být zakázáno se množit...

26.11.2018 5 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Kniha, která mi vzala dech... Zatím nejlepší, co jsem od autora četla.

08.10.2018 5 z 5

Nic není tak prosté Nic není tak prosté Květa Legátová (p)

Svěží, příjemné čtení, krásný jazyk, jak je u paní Legátové zvykem, návrat k té nejlepší tradici české detektivky a tak dál... a vůbec nejlepší je poslední povídka!

25.09.2018 5 z 5

Kniha vzpomínek Kniha vzpomínek Rowan Coleman

Dost depresivní, ale rozhodně stojí za přečtení. Nebýt nepravděpodobných dramatických zvratů a nečekaných milostných zápletek jak ze špatného filmu, byla by to kniha dokonce výborná. Když člověk sleduje, jak hlavní hrdinka přichází postupně úplně o všechno, padá do propasti zároveň s ní. Myslím, že autorka si mohla odpustit kýčovité romance, příběh by byl daleko silnější.

30.07.2018 4 z 5

Dobrodružství Fany a Beryho Dobrodružství Fany a Beryho Ivana Fexová

Líbezné, poetické vyprávění z našeho dvorku, návsi a lesa. Pobaví, pohladí po duši a okouzlí.A děti se navíc i něco nového dozví. Přesně taková kniha, jakých není v dětské literatuře mnoho.

18.07.2018 5 z 5

Modlitba za Černobyl Modlitba za Černobyl Světlana Alexandrovna Alexijevič

Jedna z knížek, které jsem několikrát odkládala a prostě nedočetla. Nějak jsem si moc dobře dokázala představit, že bych tam byla. Události kolem Černobylu si pamatuju moc dobře, hlavně ten černý humor a jak jsme vůbec nic nevěděli, jen to, že je asi prů*** jako hrom, když některým našim těhotným známým někteří zřejmě méně uvědomělí soudruzi doktoři začali nabízet potraty. Postupem času se informace sice objevily, člověk se otřásl, politoval, ale o lidech nepřemýšlel. No a tahle knížka - v noci se mi zdálo o tom, jak musím střílet opuštěné psy. Nedokážu pochopit, kde se v lidech bere síla přežít v situaci, kdy je úplně, ale úplně všichni nejdřív vodí za nos a potom s lehkým svědomím hodí přes palubu. Když jsem definitivně skončila se čtením, měla jsem neodbytný pocit, že půjdu zakoupit láhev vodky, abych na to nemusela myslet. Myslím, že pět hvězdiček je dost málo.

29.05.2018 5 z 5

Šógun Šógun James Clavell

Kniha mě dostala ještě dřív, než jsem ji četla. Naprosto mě unesl film "Zajatec japonských ostrovů" z roku 1980. Přiznám se, že to hodně souviselo s mým tehdejším bojovým sportem a posedlostí Japonskem... Až mnohem později jsem se dostala k původnímu seriálu a knize, kterou jsem přečetla několikrát. Skvělé, čtivé, akce, politika, romantika, exotika - je to jeden z příběhů, které nestárnou. A myslím, že z celé Asijské ságy nejlepší, i když i pokračování - hodně, hodně volné - rozhodně stojí za přečtení.

25.04.2018 5 z 5

Posedlost Posedlost Neil Cross

Málem mi slezly i nehty, jak je to brutální příběh, takže kdo se rád bojí, má možnost... Stejně dobré jako třeba knihy od Slaughterové.

24.04.2018 5 z 5

Choking hazard: The Book Choking hazard: The Book Petr Macek

Stejně dobré jako film.

20.03.2018 5 z 5

Čtyři z tanku a pes Čtyři z tanku a pes Janusz Przymanowski

Je to děsná blbost, ale to víte - během dospívání jsem to přečetla alespoň dvacetkrát. A na to se nezapomíná:-) A seriál jak jsme si jako děcka ohromně užívali, a těch Šariků, co bylo za plotama... Prostě pokud si chcete udělat radost a zavzpomínat. Válečným nadšencům ale rozhodně nedoporučuji.

20.03.2018 5 z 5

Zabíjení Zabíjení Štěpán Kopřiva

Miluju knížky, ze kterých po zmáčknutí vytéká mezi stránkami krev a ještě se u toho pobavím - je to nejlepší relax:-) Ale co mi vrtá hlavou, že se sejdou v české literatuře tři hodně podobná K - Kulhánek, Kopřiva a Kyša - Kotleta. Jestli za tím nejsou nějaké tajuplné, spiknutíchtivé mocnosti:-)

26.02.2018 4 z 5

Psí šťastlivci a smolaři - Nalézání štěstí na obou koncích vodítka Psí šťastlivci a smolaři - Nalézání štěstí na obou koncích vodítka Elizabeth Abbott

Spousta zajímavých věcí, ale neseděl mi styl někde napůl mezi pamětmi a dokumentem, proto o hvězdičku míň. Jinak rozhodně doporučuji a nejen pejskařům. Kniha o smutku i o naději. K obsahu stačí citát:
"Tomuto zvířeti se stala křivda; máte pocit, že byste s tím měli něco dělat. Dítě má svůj hlas, aby řeklo, že je něco špatně - chudák němá tvář musí trpět potichu. Je to hořké, moc hořké ticho."
Asi tak.

15.02.2018 4 z 5

Kříže Kříže Jiří Kulhánek

Kulhoš nezklamal! Šílené možnosti, zběsilá akce, jenom ten třetí díl se přes všechnu akčnost docela táhl, asi jako pořádná zima, když musíte prohazovat chodník, než se člověk prodral hromadou mrtvol, už mu autor naděloval další. Po čase to unaví. Závěr mě pobavil - přesně, jak jsem předpokládala, jenom Merlin jako Satan a konec ve stylu Posledního hrdiny mne mile překvapil. Co se mi nelíbilo, byl harlekýnovitý konec s Veronikou, přišlo mi to trochu mimo mísu... A chybí mi pées!!!
Pro všechny, kdo neskousnou bylo-nebylo a bude nebude: kupte si učebnici matematiky pro střední školy, Kombinatorika, pravděpodobnost, statistika (vydavatelství Prométheus) a pomalu začněte se studiem chaosu, ať v tom máte jasno:-) My ostatní kulhošovci si to užíváme:-)

06.02.2018 5 z 5

Poslední zkouška Poslední zkouška Hans Rosenfeldt (p)

Úžasné! Kdy bude další? :-)

31.01.2018 5 z 5

Výminkáři Výminkáři Karel Václav Rais

Četla jsem poctivě už podruhé, a stejně se člověku dělá až špatně, když si to představí. Idylické časy nebyly, nejsou a nebudou, zato něco pravdy na pořekadle "Po přízni řízni" určitě ano, stačí navštívit nejbližší domovinku nebo vyslechnout historky o dělení dědictví. V každém případě Rais je úžasný autor, který své příběhy snad ani nevypráví, ale doslova maluje. Narodit se v dnešní době, byl by stoprocentně někde na vrcholu žebříčku sta nejoblíbenějších. Doporučuju zkusit!

05.12.2017 5 z 5

Dlouhé ticho Dlouhé ticho Patricia Briggs

Potěšilo mě, že ubylo nekonečných popisů mužných vlkodlačích emocí, u kterých mi automaticky naskočí obálky harlekýnských zběsilostí. Autorčiny skvělé příběhy to fakt nepotřebují..

10.11.2017 5 z 5