Čtyři z tanku a pes

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Janek, Gustík, Oleg, Tomáš, Lidka, Marusja, tank č.102, Rudy, pes Šarik se vrací! Televize PRIMA od neděle 22.10.2006 začíná opět po dlouhých letech vysílat legendární polský televizní seriál Čtyři z tanku a pes, který vždy překonal všechny rekordy ve sledovanosti. Knižní verze humorným způsobem přibližuje příběhy čtyř vojáků a psa Šarika. Při své dlouhé cestě za osvobozením Polska se dostanou až do Berlína. Nastávají situace plné bojových scén, ale i humorných příběhů. Jako vítězové se vracejí do hlavního města Slezska - Katovic. Seriál ukazuje kontrasty mezi romantikou a skutečností i nebezpečím vojenského života a proto je stále tak oblíbený. Seriál vznikl v roce 1960 a od té doby se těšil obrovské popularitě, která si vyžádala neustále natáčení dalších částí. Celkem bylo natočeno 21 dílů. V Polsku a takřka po celé východní Evropě se seriál těší obrovské popularitě i dnes. Za vše hovoří to, že je znovu vysílán na většině polských stanic a rovněž po celé Evropě ať již prostřednictvím veřejnoprávních nebo komerčních, terestrálních nebo satelitních televizí. V ČR byl nedávno vydán s velkým ohlasem rovněž na DVD. V ČR vychází na rozdíl od předchozích vydání společně v jednom obsáhlém svazku a je předpoklad, že znovu osloví mnoho čtenářů....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/86_/86005/ctyri-z-tanku-a-pes-t6t-86005.png 4.440
Orig. název:

Czterej pancerni i pies

Žánr:
Literatura světová, Romány, Válečné
Vydáno:, XYZ (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (13)

Kniha Čtyři z tanku a pes

Přidat komentář
n.ezn.amy
08.12.2018

za dob svého mládí přečtená několikrát s nadšením, v pozdějším věku více braná jako propaganda a v knize nalezeno spousta řekněme nesmyslů, přesto dobře a napínavě napsaná

sapphire63
01.12.2018

Seriál mého mládí...

saman001
20.03.2018

Je to děsná blbost, ale to víte - během dospívání jsem to přečetla alespoň dvacetkrát. A na to se nezapomíná:-) A seriál jak jsme si jako děcka ohromně užívali, a těch Šariků, co bylo za plotama... Prostě pokud si chcete udělat radost a zavzpomínat. Válečným nadšencům ale rozhodně nedoporučuji.

TomášNečina
25.02.2018

Já se do téhle knihy (obou knih) zamiloval již v dětství a chtěl jsem být tankystou. To se mi povedlo, knihy mám dodnes a patří ke stálicím v mé sbírce knih. Pro mě parádní, chytlavé čtení.

evelýny
24.08.2017

Výborná kniha - výborný seriál polské televize, který za ,,totality" sledovala skoro celá naše rodina (kromě otce - ten nám dětem později koupil jeho knižní podobu, bratrovi tankistickou kuklu :-)))).
A já tento seriál díky mému o hodně let mladšímu bratrovi milovala i v postpubertálním věku :-))
Já milovala Janka - jak jinak, sestra Šaryka. Koho miloval bratr se mi nepodařilo zjistit.
Zajímavost: Mnohem později u DVD s tímto seriálem - zakoupené bratrem skoro tankistou - seděla jako přikovaná i moje dcera - milovala Šaryka. A tak jsme koupili psa - jmenoval se však Yorik a nebyl to ovčák :-)))
Ještě dnes mi v uších zní melodie, u které si automaticky vybavím text:

Bouře jde do dálky, všude voní bez
My jsme vyšli do války, v bouři nyní jsme
Dojedem zajisté, my čtyři tankisté, náš tank a náš pes ...

Jak málo stačí ke štěstí. Nemohu jinak 5*

slimáčik
19.08.2017

Krásne to časy, keď sme ako deti sedeli pred televízorom hrýzli si nechty napätím, obdivovali vojnové hrdinstvá a pestvá Šarika ale aj osádky "Rudého".
Kniha ale dáva ešte iný rozmer predstavivosti, hlavne tým, čo film nezachytil. Preto som sa k nej vrátila spolu s mojimi deťmi. A to boli ešte krajšie časy.

Bumeso
11.07.2016

Neskutečně dobrá kniha

Primán
01.07.2016

Zajímavá kniha, musím souhlasit s ostatními, je to zajímavá a napínavá kniha.