Čtyři z tanku a pes

Janek, Gustík, Oleg, Tomáš, Lidka, Marusja, tank č.102, Rudy, pes Šarik se vrací! Televize PRIMA od neděle 22.10.2006 začíná opět po dlouhých letech vysílat legendární polský televizní seriál Čtyři z tanku a pes, který vždy překonal všechny rekordy ve sledovanosti. Knižní verze humorným způsobem přibližuje příběhy čtyř vojáků a psa Šarika. Při své dlouhé cestě za osvobozením Polska se dostanou až do Berlína. Nastávají situace plné bojových scén, ale i humorných příběhů. Jako vítězové se vracejí do hlavního města Slezska - Katovic. Seriál ukazuje kontrasty mezi romantikou a skutečností i nebezpečím vojenského života a proto je stále tak oblíbený. Seriál vznikl v roce 1960 a od té doby se těšil obrovské popularitě, která si vyžádala neustále natáčení dalších částí. Celkem bylo natočeno 21 dílů. V Polsku a takřka po celé východní Evropě se seriál těší obrovské popularitě i dnes. Za vše hovoří to, že je znovu vysílán na většině polských stanic a rovněž po celé Evropě ať již prostřednictvím veřejnoprávních nebo komerčních, terestrálních nebo satelitních televizí. V ČR byl nedávno vydán s velkým ohlasem rovněž na DVD. V ČR vychází na rozdíl od předchozích vydání společně v jednom obsáhlém svazku a je předpoklad, že znovu osloví mnoho čtenářů....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/86_/86005/ctyri-z-tanku-a-pes-t6t-86005.png 4.440

Czterej pancerni i pies

Literatura světová, Romány, Válečné
Vydáno:, XYZ (ČR)

Kniha Čtyři z tanku a pes

n.ezn.amy
08.12.2018

za dob svého mládí přečtená několikrát s nadšením, v pozdějším věku více braná jako propaganda a v knize nalezeno spousta řekněme nesmyslů, přesto dobře a napínavě napsaná

sapphire63
01.12.2018

Seriál mého mládí...

saman001
20.03.2018

Je to děsná blbost, ale to víte - během dospívání jsem to přečetla alespoň dvacetkrát. A na to se nezapomíná:-) A seriál jak jsme si jako děcka ohromně užívali, a těch Šariků, co bylo za plotama... Prostě pokud si chcete udělat radost a zavzpomínat. Válečným nadšencům ale rozhodně nedoporučuji.

TomášNečina
25.02.2018

Já se do téhle knihy (obou knih) zamiloval již v dětství a chtěl jsem být tankystou. To se mi povedlo, knihy mám dodnes a patří ke stálicím v mé sbírce knih. Pro mě parádní, chytlavé čtení.

evelýny
24.08.2017

Výborná kniha - výborný seriál polské televize, který za ,,totality" sledovala skoro celá naše rodina (kromě otce - ten nám dětem později koupil jeho knižní podobu, bratrovi tankistickou kuklu :-)))).
A já tento seriál díky mému o hodně let mladšímu bratrovi milovala i v postpubertálním věku :-))
Já milovala Janka - jak jinak, sestra Šaryka. Koho miloval bratr se mi nepodařilo zjistit.
Zajímavost: Mnohem později u DVD s tímto seriálem - zakoupené bratrem skoro tankistou - seděla jako přikovaná i moje dcera - milovala Šaryka. A tak jsme koupili psa - jmenoval se však Yorik a nebyl to ovčák :-)))
Ještě dnes mi v uších zní melodie, u které si automaticky vybavím text:

Bouře jde do dálky, všude voní bez
My jsme vyšli do války, v bouři nyní jsme
Dojedem zajisté, my čtyři tankisté, náš tank a náš pes ...

Jak málo stačí ke štěstí. Nemohu jinak 5*

slimáčik
19.08.2017

Krásne to časy, keď sme ako deti sedeli pred televízorom hrýzli si nechty napätím, obdivovali vojnové hrdinstvá a pestvá Šarika ale aj osádky "Rudého".
Kniha ale dáva ešte iný rozmer predstavivosti, hlavne tým, čo film nezachytil. Preto som sa k nej vrátila spolu s mojimi deťmi. A to boli ešte krajšie časy.

Bumeso
11.07.2016

Neskutečně dobrá kniha

Primán
01.07.2016

Zajímavá kniha, musím souhlasit s ostatními, je to zajímavá a napínavá kniha.