safira111 safira111 komentáře u knih

V hotelu Bertram V hotelu Bertram Agatha Christie

Už jsem přečetla na 50 Aghatiných knih, ale tuto považuji za jednu z nejlepších.Barvitě popisuje hotel, že si čověk připadá, že je přímo v hotelu.Kniha se čte jedním dechem a musíte znát rozuzlení.Vřele doporučuji.

Lékařka Lékařka Noah Gordon

Nádherný, čtivý, silný příběh plný nečekaných zvratů a sympatické hrdinky.Přečtěte i Šamana a Ranhojiče- jsou to před díly Lékařky.

27.11.2011 5 z 5

Slepičí krok: 111 fejetonů ze zvědavosti Slepičí krok: 111 fejetonů ze zvědavosti Rudolf Křesťan

Miluji fejetony od Křesťana.Tato kniha byla první, co jsem od něj četla a od té doby se stal mým oblíbencem.Dokonce jsem na střední škole použila jeho pasáž ve slohovém cvičení a češtinářka povídala, že bylo jedno z nejlepších /promiňte paní češtinářko/.
Všem doporučuji přečtení této i dalších jeho fejetonů.

Díky za každé nové ráno Díky za každé nové ráno Halina Pawlowská

Podle mě, jedna z jejích nejlepších knih i filmové zpracování bylo dobré.Doporučuji.

Předvolání Předvolání John Grisham

Trochu nezvyklé téma na Grishema, ale dobře se četlo a konec byl nečekaný.

24.01.2012

Rýmy pro kočku Rýmy pro kočku Jiří Žáček

Kouzelná kniha s krátkými aforismy nepodléhající času, stále aktuální.
Př.:Pocta Casanovi
Casanova,Mistr lásky,míval úspěch,
protože
nezval dámy na procházky,
ale rovnou do lože

Cherchez la femme
Ba i bezvěrci se podle rady boží
neúnavně

tam, kde tuční pupky,
hubnou charaktery.

04.12.2011 4 z 5

Most přes řeku Léthé Most přes řeku Léthé Valja Stýblová

Nádherný příběh lásky Romeo a Julie / z českého prostředí, i když jsem ji četla,tak před 5 lety, nemohu na ni zapomenout.Doporučuji k přečtení a zamyšlení.

Není kouře bez ohýnku Není kouře bez ohýnku Agatha Christie

Výborný příběh a nečekaný závěr.Agatha se mi právě líbí svým stylem vypravěčsko- detektivním.

Nemesis Nemesis Agatha Christie

Taky souhlasím s názorem, že patří k jedněm z nejslabších knih Agathy.

27.11.2011 2 z 5

Ondinino prokletí Ondinino prokletí Valja Stýblová

Kniha je volným pokračováním knihy Most přes řeku Lethé.Kdo má rád smutné životní příběhy, tak si užije !Po přečtení si člověk uvědomí, co je v životě nejdůležitějšího.

24.01.2012

Most Aeskulapů Most Aeskulapů Valja Stýblová

Krásné čtení, lidské.Autorka je výbornou znalkyní lidských duší.Vřele doporučuji k přečtení.

24.01.2012 5 z 5

Světové mytologie Světové mytologie Zsuzsa Kulcsár

Odborná kniha, v níž jsou zastoupeny různé typy mytologie, jak se projevovaly na různých stupních kulturního vývoje v různých společenských formací.Bohatá látka pro poznání duchovních dějin lidstva.Psaná dost těžkopádně, musí se proložit lehkým čtením,ale čtenář se dozví víc než tušil.

04.12.2011 4 z 5

Jak být šťastný - Dvanáct nemorálních rad Jak být šťastný - Dvanáct nemorálních rad Halina Pawlowská

Její nejhorší kniha, nedá se to číst.Už se uradila.

27.11.2011 2 z 5

Bohové Atlantidy Bohové Atlantidy Ludvík Souček

Součka ráda čtu, ale tato kniha byla fantomagorická.Umí psát lépe.

27.11.2011 3 z 5

Bídné roky Bídné roky Knut Faldbakken

Bídné roky jsem četla asi před 10 lety a přišlo mi to nepřirozené, vymyšlené, ale když dnes čtete, jak žijí lidé u velkých měst, třeba v latinské Americe nebo v Asii, tak je to skoro to samé.Bída, špína, beznaděj.Doporučuji přečíst, aby si člověk vážil toho co má.

27.11.2011 4 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Četla jsem tuto knihu asi před 6 lety a nedá se o ní říct je pěkná nebo ne. Je to kniha faktů a opravdivých výpovědí hlavní hrdinky.Jak tu všichni píšete, měla by být zařazená mezi povinnou četbu dnes už tak pro desetileté.Hlavním účelem příběhu je odradit kohokoliv od braní drog.Neodsuzujte Christinu, že stále zkoušela přestat, není to jednoduché a bez vyřešení své sociální situace nic nedokáže.Čtěte a propagujte tuto knihu!! Vždyť podle posledních statistik je Česko první v kouření "trávy".To leccos vypovídá o nezdravém stavu našeho státu.Co vy na to ?

Záhadný pan Quin Záhadný pan Quin Agatha Christie

Pan Quin je záhadná a nečekaná postava od ACH, ale moc se mi líbí, škoda, že nenapsala o něm více.Vřele doporučuji.

Vlak z Paddingtonu Vlak z Paddingtonu Agatha Christie

Napínavá, čtivá kniha,prostě celá Agháta,nejmíň čekané rozuzlení.

Po pohřbu Po pohřbu Agatha Christie

Moc povedený příběh s nečekaným rozluštěním.

Král z Luxoru Král z Luxoru Philipp Vandenberg

Také souhlasím vynikající kniha a jeho zatím nejlepší, i když zelený skarabeus byl hodně zajímavý a ten konec nečekaný.

26.11.2011 5 z 5