safira111 safira111 komentáře u knih

Předvolání Předvolání John Grisham

Trochu nezvyklé téma na Grishema, ale dobře se četlo a konec byl nečekaný.

24.01.2012

Ondinino prokletí Ondinino prokletí Valja Stýblová

Kniha je volným pokračováním knihy Most přes řeku Lethé.Kdo má rád smutné životní příběhy, tak si užije !Po přečtení si člověk uvědomí, co je v životě nejdůležitějšího.

24.01.2012

Most Aeskulapů Most Aeskulapů Valja Stýblová

Krásné čtení, lidské.Autorka je výbornou znalkyní lidských duší.Vřele doporučuji k přečtení.

24.01.2012 5 z 5

Vlna Vlna Josef Klíma

Zajímavé čtení,napínavé,musí se přečíst naráz, ale po přečtení nezůstane nic a už se nebude číst podruhé.

24.01.2012 3 z 5

Světové mytologie Světové mytologie Zsuzsa Kulcsár

Odborná kniha, v níž jsou zastoupeny různé typy mytologie, jak se projevovaly na různých stupních kulturního vývoje v různých společenských formací.Bohatá látka pro poznání duchovních dějin lidstva.Psaná dost těžkopádně, musí se proložit lehkým čtením,ale čtenář se dozví víc než tušil.

Mluvíme tělem Mluvíme tělem Erhard Thiel

Zajímavé čtení,kdy naše gesta,mimika a držení těla vyzradí myšlenky,motivy, úmysly, přání a pocity, i když člověk říká slovy něco jiného.Ruce řeknou víc než celá kníha,nohy nedovedou lhát.Pravdivá kniha, mám vyzkoušeno.Vřele všem doporučuji její přečtení.

Rýmy pro kočku Rýmy pro kočku Jiří Žáček

Kouzelná kniha s krátkými aforismy nepodléhající času, stále aktuální.
Př.:Pocta Casanovi
Casanova,Mistr lásky,míval úspěch,
protože
nezval dámy na procházky,
ale rovnou do lože

Cherchez la femme
Ba i bezvěrci se podle rady boží
neúnavně
milují a množí.

Odkaz předků
Pamatujte,
synkové a dcery,
tam, kde tuční pupky,
hubnou charaktery.

Poslední žid Poslední žid Noah Gordon

Silný příběh, který ukazuje co člověk může dokázat, i když si myslí, že je na pokraji fyzyckých i duševních sil.Doporučuji všem přečíst a dozvědět se o době i "člověku ".

Lékařka Lékařka Noah Gordon

Nádherný, čtivý, silný příběh plný nečekaných zvratů a sympatické hrdinky.Přečtěte i Šamana a Ranhojiče- jsou to před díly Lékařky.

Most přes řeku Léthé Most přes řeku Léthé Valja Stýblová

Nádherný příběh lásky Romeo a Julie / z českého prostředí, i když jsem ji četla,tak před 5 lety, nemohu na ni zapomenout.Doporučuji k přečtení a zamyšlení.

27.11.2011 5 z 5

Most Aeskulapů / Ondinino prokletí Most Aeskulapů / Ondinino prokletí Valja Stýblová

Čtivá se silným lidským nábojem a nezapomenutelná.Doporučuji všem k přečtení.

Švédské stoly aneb Jací jsme Švédské stoly aneb Jací jsme Michal Viewegh

Výborná kniha, doporučuji všm čtenářům přečíst.

Andělé všedního dne Andělé všedního dne Michal Viewegh

Kniha ve mně vyvolala plno otázek.Co vlastně chtěla říci ?bylo to zajímavé téma.Opravdu už MV píše jinak než do roku 2000.

27.11.2011 4 z 5

Zelený skarabeus Zelený skarabeus Philipp Vandenberg

Jedna z nejlepších Vandenberhových knih.Celá kniha je napínavá, plná překvapení a tajemství.Hlavní hrdina je sympaťák, ale ten konec je neuvěřitelný.Všem doporučuji přečíst.

Sixtinské spiknutí Sixtinské spiknutí Philipp Vandenberg

Tajemství, napětí,překvapivé odhalení- tak to je Vandenberg.Kdo má rád knihy typu Šifra mistra leonarda, tak si počte i noc obětuje, aby se dozvěděl konec.

27.11.2011 5 z 5

Slepičí krok: 111 fejetonů ze zvědavosti Slepičí krok: 111 fejetonů ze zvědavosti Rudolf Křesťan

Miluji fejetony od Křesťana.Tato kniha byla první, co jsem od něj četla a od té doby se stal mým oblíbencem.Dokonce jsem na střední škole použila jeho pasáž ve slohovém cvičení a češtinářka povídala, že bylo jedno z nejlepších /promiňte paní češtinářko/.
Všem doporučuji přečtení této i dalších jeho fejetonů.

27.11.2011 5 z 5

Moc se nekasej, sukni vykasej aneb 365 rad Haliny Pawlowské Moc se nekasej, sukni vykasej aneb 365 rad Haliny Pawlowské Halina Pawlowská

Moc rad,grafiky a žádný děj.Hned po přečtení jsem se knihy zbavila.Nedoporučuji.

27.11.2011 2 z 5

Když sob se ženou snídá Když sob se ženou snídá Halina Pawlowská

Oddychové ,vtipné, lehké čtení na pláž.V některých kapitolách se již opakuje a neustále a všude jí- přiložené i recepty.Halina je stejně mezi našimi spisovatelkami jedinečná.Stojí za to si knihu i jiné od ní přečíst.

27.11.2011 3 z 5

Jak být šťastný - Dvanáct nemorálních rad Jak být šťastný - Dvanáct nemorálních rad Halina Pawlowská

Její nejhorší kniha, nedá se to číst.Už se uradila.

27.11.2011 2 z 5

Díky za každé nové ráno Díky za každé nové ráno Halina Pawlowská

Podle mě, jedna z jejích nejlepších knih i filmové zpracování bylo dobré.Doporučuji.