Bohové Atlantidy

Koupit

Ludvík Souček naaranžoval setkání českého lékaře s anglickým lordem – fyzikem, jemuž se podařilo zkonstruovat „chronokomuni­kátor“ – zařízení, v němž se lze pohybovat proti proudu času. Souček přirozeně nemůže vynechat příležitost, aby nezamířil ke svému nejmilejšímu tématu – záhadám minulosti. Lord Stanhope se stejně jako autor domnívá, že v naší minulosti už někdo řádil: postavil gigantickou terasu v Baalbeku, zapomněl v dávném Turkestánu opasek z čistého hliníku a v Turecku galvanický článek. Lorda Stanhopa však předem láká záhada zničení Atlantidy, a proto se oba přátelé vydávají nazpět propastí času. Souček poutavě mísí dávný příběh ztracené kvetoucí civilizace se současností a opět přesvědčuje o svém zcela mimořádném vypravěčském talentu. doslov Ondřej Neff, obsahuje zlomek nedokončeného románu Mnémosyné Inc. (cca 35 stran)...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/82_/8269/bohove-atlantidy-qA4-8269.jpg 3.696
Literatura česká, Sci-fi, Záhady
Vydáno, Mladá fronta

Kniha Bohové Atlantidy

Agrim
18.12.2020

Super knížka.

SONP
29.11.2020

Součkova přiznaná variace na Wellsův stroj času, šmrcnutá jeho vlastní časovou verzí dänikenismu (místy dost vtipnou - třeba Enoch byl prý televizní celebritou!) . K tomu samozřejmě přidejte klasické součkovské propriety v podobě specifického mixu západu a východu jeho doby (zpravidla skupinka lidí z obou světů) a typické dost nevěrohodné květnaté rozmluvy aktérů navzájem. Vznikl z toho tak trochu pulpový guláš, který sice pobavil, ale trvalejší stopu asi nezanechal.

Elea
10.11.2020

Čekala jsem trochu víc, sice zajímavý námět, ale zpracování mne vůbec nenadchlo, je příliš přímočaré, předvídatelné.

tlllk
27.10.2020

Dej je jednoduchý ako večerníček, autor sa polku knihy snaží motaním fyziky a histórie vytvoriť teóriu, ktorú vlastne ani nepotrebuje. Pekne načítané, ale už dávno prekonané socialistické sci-fi.

renefer
20.06.2020

Můj oblíbeny spisovatel, který mě přivedl k sci-fi literatuře. Když jsem někdy v sedmé třídě byla doma nemocná, začala jsem s jeho Tušeními v jedné ruce a slovníkem cizích slov ve druhé. A touto knihou jsem nastartovala svůj pozitivní vztah k sci-fi a fantazy.

Šnek86
26.03.2020

Příběh o cestovatelích v čase, kde se pracuje s teorií, jak by co mohlo být, ale nemuselo. Každopádně, záhad tu pár je. Děj je jednoduchý a odsejpá.Shrnutí na konci přišlo vhod. Průměrná zábava.

Corso
21.01.2020

Cele je to nejake take... preplacane. Nemyslite si, Souckove knihy mam rad, vyrastal som na nich. Toto bol moj dlh, tesil som sa ze si to konecne precitam ako jednu zo zabudnutych veci. Ale, nepacilo sa mi to. On tam na kopu nahadzal snad vsetko co si zmyslel, cestovanie v case, Atlantidu, prajasteri a ani si nespomeniem uz co vsetko. Kym v "tuseniach" to funguje, lebo v podstate su takym kompendiom zahadologie povojnovych rokov, tu sa mu proste nepodarilo urobit z toho fungujuci pribeh. Dve postavy, skeptik a zasvetitel, konaju nelogicky, cesta casom by sama o sebe bola uzasnym objavom, je tak nastrelena a ide sa dalej. V inych knihach sa Souckovi vzdy podarilo zobrat nieco tajomne a postavit okolo toho az komorny tajomny pribeh objavovania. Toto mi pripominalo skor naivistickeho Matzala. Take, take, take, divne.

Ronin Roujin
18.06.2013

Pěkně napsaný klasický příběh o cestování časem.