Bohové Atlantidy

Koupit

Ludvík Souček naaranžoval setkání českého lékaře s anglickým lordem – fyzikem, jemuž se podařilo zkonstruovat „chronokomuni­kátor“ – zařízení, v němž se lze pohybovat proti proudu času. Souček přirozeně nemůže vynechat příležitost, aby nezamířil ke svému nejmilejšímu tématu – záhadám minulosti. Lord Stanhope se stejně jako autor domnívá, že v naší minulosti už někdo řádil: postavil gigantickou terasu v Baalbeku, zapomněl v dávném Turkestánu opasek z čistého hliníku a v Turecku galvanický článek. Lorda Stanhopa však předem láká záhada zničení Atlantidy, a proto se oba přátelé vydávají nazpět propastí času. Souček poutavě mísí dávný příběh ztracené kvetoucí civilizace se současností a opět přesvědčuje o svém zcela mimořádném vypravěčském talentu. doslov Ondřej Neff, obsahuje zlomek nedokončeného románu Mnémosyné Inc. (cca 35 stran)...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/82_/8269/big_bohove-atlantidy-qA4-8269.jpg 3.6110

Kniha Bohové Atlantidy

Leonora

(+ SPOILER) V průběhu jsem chtěla hodnotit i líp. Dobře jsem se bavila a přestože je to v podstatě vykrádačka, bylo to neotřelé a svěží. Jenže druhá část je zoufale odfláknutá, jako by Součka honil termín, a závěr až trapně předvídatelný. Daleko víc by se mi líbilo důstojné udržení tempa příběhu třeba pronásledováním Stanhopa nebo aspoň pátráním po Anně. Takhle je to poněkud slabé.

Atrament
22.05.2021

Potenciálně zajímavý námět totálně zpackaný nesmyslným a primitivním dějem a křečovitou snahou o humor v každé druhé větě...

Usire
19.05.2021

Vůbec to nebylo špatné. Krásné propojení sci-fi a světových záhad působilo kompaktně a hlavně smysluplně. Jen začátek mě moc nebral a působil rozporuplně. Kdyby se hlavní postavy potkaly jiným způsobem a na jiném místě, bylo by to věrohodnější.

Agrim
18.12.2020

Super knížka.

SONP
29.11.2020

Součkova přiznaná variace na Wellsův stroj času, šmrcnutá jeho vlastní časovou verzí dänikenismu (místy dost vtipnou - třeba Enoch byl prý televizní celebritou!) . K tomu samozřejmě přidejte klasické součkovské propriety v podobě specifického mixu západu a východu jeho doby (zpravidla skupinka lidí z obou světů) a typické dost nevěrohodné květnaté rozmluvy aktérů navzájem. Vznikl z toho tak trochu pulpový guláš, který sice pobavil, ale trvalejší stopu asi nezanechal.

Elea
10.11.2020

Čekala jsem trochu víc, sice zajímavý námět, ale zpracování mne vůbec nenadchlo, je příliš přímočaré, předvídatelné.

tlllk
27.10.2020

Dej je jednoduchý ako večerníček, autor sa polku knihy snaží motaním fyziky a histórie vytvoriť teóriu, ktorú vlastne ani nepotrebuje. Pekne načítané, ale už dávno prekonané socialistické sci-fi.

renefer
20.06.2020

Můj oblíbeny spisovatel, který mě přivedl k sci-fi literatuře. Když jsem někdy v sedmé třídě byla doma nemocná, začala jsem s jeho Tušeními v jedné ruce a slovníkem cizích slov ve druhé. A touto knihou jsem nastartovala svůj pozitivní vztah k sci-fi a fantazy.