Safienka Safienka komentáře u knih

Kniha života Kniha života Deborah Harkness

Líbilo, moc! Hlavně už žádné pokračování prosím. Takto mi to stačilo. Jsem spokojená.
Jak už tady bylo psáno, tak nejvíc akce se dělo ke konci, přesto jsem se nenudila. 500 stran uteklo jako voda. A ještě bych chtěla zmínit moc pěknou obálku.

09.02.2016 5 z 5

Sto jmen Sto jmen Cecelia Ahern

Moje první Ahernová. Čekala jsem trošku víc. Ze začátku jsem se nemohla pořádně začít. Styl psaní nebyl zase tak čtivý, ale od půlky už se to začalo zlepšovat. Konec byl fajn. Příjemně mě překvapilo rozuzlení.

29.11.2015 3 z 5

Nakažení Nakažení Petra Neomillnerová

Táhnoucí se začátek, který se ale naštěstí rozjel. Jsem od paní Neomillnerové zvyklá na styl psaní, takže mě hrubší text se spoustou sexu nepřekvapil. I když krve a rozprskávajích se orgánů bych snesla míň :O)Moira je sympatická poběhlice, čarodějka, která jde do každého boje a víceméně se ničeho nebojí. A když už bojí, tak se tomu umí vyhnout.

11.11.2015 4 z 5

Smrt má oči mojí dcery Smrt má oči mojí dcery Jessica Treadway

Celkem dobré...myšlenka neznalosti vlastních dětí je super...ale jinak jak už se tady psalo, tak lehce převzpomínkované....v jednom textu najednou strašných skoků...občas jsem se nudila...Druhá polovina knihy určitě lepší, napínavější....prošlo mnou určitě mnoho pocitů. Takže taková zlatá střední cesta hodnocení :)

19.10.2015 3 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Ze začátku jsem se nemohla začíst..pro mě moc dlouhý táhlý začátek...ale pak to začalo být čtivější a záživnější. I když některé studentské zvyky mě moc nebavily, tak kanadské žertíky a vtip byly fajn. Váleček je blbá přezdívka. A o Aljašce bych ráda věděla víc... což je vlastně jedno velké MOŽNÁ :)

03.10.2015 4 z 5

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

Souhlasím, není tak zázračná, jak vypadá. Nepřečetla jsem jí jedním dechem a občas jsem se musela nutit, abych se k ní vrátila. I přesto byla čtivá a měla občas i vtipný děj. Od J.Greena jsem četla Hvězdy nám nepřály a Papírová města. Tato mi přijde nejslabší.

13.05.2015 3 z 5

Holka, a ne ledajaká Holka, a ne ledajaká Lena Dunham

Deník jednoho dítěte, slečny, ženy, která se v budoucnu stane slavnou scénáristkou a režisérkou. Upřimná výpověď života, která si nebere servítky s ničím. Zaměřeno hlavně na sexuální zkušenosti a popisy vnitřních monologů, které zůstávají často skryty. Občas mě to bavilo, sem tam jsem se zasmála a někdy jsem se i nudila...

10.05.2015 3 z 5

Život Ruth Život Ruth Donald McCaig

Nečetla jsem Rhetta Butlera ani Jih proti Severu. Vlastně jsem Ruth považovala za úplně jinou hrdinku než byla. První část knihy se mi nečetla tak dobře jako druhá, spíš třetí. Na mě moc postav, zbytečných dialogů a zmatečných situací. Přesto, když jsem se oprostila od těchto skutečností, tak jsem našla vcelku zajímavý a hezký příběh jedné černošské chůvy. Dalo to fušku, ale dočetla jsem až do konce.

31.03.2015 3 z 5

Znamení vlka Znamení vlka M. T. Majar (p)

Druhá kniha, kterou jsem od Markéty Markové píšící pod pseudonymem M.T.Majar četla. Tentokrát se jedná o tzv. Urban fantasy, která nám slibuje příběh s vlkodlaky, upíry a jinými nadpřirozenými bytostmi. V tomto případě si autorka vybrala záležitost vlkodlaků, zde známými jako lycas. Lidé, kteří se přeměňují ve zrůdy a následně vlky. Líbí se mi, že ač autorka zasadila děj do Ameriky, tak zůstala věrná české hrdince a čéskému humoru a neotřelosti. Viktorie unikne násilníkům, ale stane se díky kousnutí vlkem. Musí přijmout všechny závazky s tím spojené. Hlásí se k tomu, že je původem z Čech a dává dopopředí všechny své slovanské vlastnosti a sex-apeal. O pasáže s nábojem erotiky v tomto díle opravdu nouze není. Stejně tak i o svíčkovou, štrůdl a běžné české nadávky.
Máme možnost sledovat dva stěžejní body celého příběhu, které mu udávají směr. První, kterým autorka dá se říct začíná, je souboj o post družky hlavního alfy, druhý, který se zaobírá tématem týrání, znásilňování a jiných zhýralých praktik "mocných" papalášů.
Styl psaní je stejně jako u prvního díla Hot Boys svižný a velice čtivý. Pojetí knihy spolu s hlavní hrdinkou, soubojem dvou samců o tu jednu vlčci a hierarchií smečky připomíná díla Patricie Briggs.

Hodný, zlý a nemrtvý Hodný, zlý a nemrtvý Kim Harrison

Pokračování s tvrdohlavou Rachel Morganovou je tu. Ze začátku možná maličko táhlé a nudnější, ale pak se to rozjelo a dle mého názoru to mělo lepší spád než díl první. Hlavní postavy zůstavají stejné, takže nejsme ochuzeni ani o mrtvou nemrtvou upírku Ivy, o skřítka Jenkse a nakonec i o docela vychytralého démona. Možná je v tomto díle přidáno více erotických scén, ale není to naškodu. Naopak je to možná oživení celé knihy. Nu, jsem zvědavá na díl třetí.

05.03.2015 4 z 5

Kde je ta holka? Kde je ta holka? Alexandra Potter

Další příjemná oddychová kniha s magickým námětem od Alexandry Potter. Tentokrát se jedná o návrat do minulosti a potkání se se svým o deset let mladším JÁ.
Určitě se mi námět příběhu líbil víc než u předchozí knihy Já a pan Darcy. Ač je od začátku jasné, jak to dopadne, tak jsem měla alespoň přehled a nějakou takovou představu, jak je to celé myšleno.
Třecetidvouletá workoholička Charlotta bydlí v Londýně, pracuje v PR agentuře, má na první pohled dokonalého přítele, skvělý byt, moderní auto, úzkostlivý strach o své zdraví a hlavně má pocit, že všechno musí stihnout co nejdřív. Žádný čas na zbyt. V průběhu celého děje dochází k uvědomění pomocí setkání se svým mladším já, které ji mění ve šťastnou babu, která si dokáže užívat života a jít za svými sny. Ač se vše odehrává v zhruba týdenním časovém rozmezí, tak se dočkáme docela dosti zvratů. Romantická zápletka je jasná hned od prvního setkání, což možná příběhu dodává trochu nudy, ale zase není to první ani poslední kniha se stejným průběhem, takže už by nás to ani nemělo překvapit:-)Pro některé čtenáře to může být příběh, který je donutí k zamyšlení a odstartuje jim třeba i nějaké ty změny v životě.
Styl psaní tohoto romantického příběhu je velice čtivý. Autorka evidentně ráda zapojuje netradiční magické prvky, které dodávají příběhu jisté kouzlo a punc zajímavosti. Příběh příjemně plyne, v mém případě jsem se ani nenadála a knihu přečetla za jednu podzimní sobotu.
Takže ano, stojí za přečtení :-)

My, sex a podpatky My, sex a podpatky Kamila Tomsová

Ač to vypadá, že v této knize půjde převážně o sex, tak to není pravda. Podpatky se tam občas i vyskytují, ale hlavním tématem to také není. A co teda je tématem v tomto díle? Náplň celého příběhu je v normálním životě čtyř nejlepších kamarádů. Právnička, která stihne porodit, teplý kadeřník, sexy veterinářka a šetřivá lesba. Tak to je ta správná čtyřka, která Vás vtáhne do děje a vyvolá u Vás ten pravý pocit pohody a donutí k odpočinku.
V poslední době jsem neměla chuť se pouštět do nějakých hlubokomyslných děl, které by mě nutily přemýšlet. Až mě někdo doporučil tuto knihu. A byla to správná volba. Od začátku do konce jsem se nenudila. Ač se v celých 220 stranách nestalo nic extrémního, tak jsem si to čtení užila. Ke knize jsem se vracela v každé volné chvíli a určitě si ji ještě někdy přečtu. Takže jako letní pohodové čtení jen a jen doporučuji.

Na pokraji temnoty Na pokraji temnoty Barbara Erskine

Moje prvotina od Barbary Erskinové ve mně zanechala smíšené pocity. Abych pravdu přiznala, tak jsem od tohoto díla čekala víc. Anotace o keltské kněžce, která cestuje mezi světy, převtěluje se a vraždí bylo velice lákavé téma.
Příběh začíná v roce 1935 a končí počátkem 90. let. Celá léta jsou na můj vkus až moc stereotypně popsaná. Děj je pořád stejný. Začíná na skotských kopcích, kde se seznámí patnáctiletý Adam se záhadnou Brid, tak trochu cikánku z jiného světa. Přechod mezi světy zaštiťuje posvátný kámen, kde se mladá dvojice schází. Mladá zamilovanost bohužel opouští pouze chlapce, který je zasažen odchodem matky a vydává se za studii do Edinburgu. Zde potkává další dívku, další z hlavních postav, Lizu. Umělkyni, která je nadána výbornou intuicí. V jedné linie příběhu nám přibližuje Adama, jeho život od mládí až do stáří, v druhé příběh Brid, chladnokrevné vražedkyně, která zabíjí pro to, aby uchránila Adama a sebe. A i to přestože se jedná o Adamovu nejbližší rodinu, pokud není dotyčný ochráněn, tak je velkým trnem v oku kněžky. V jejím světe je Brid pronásledována strýcem, Broichanem, mocným druidem, který ji chce dát do učení. Bohužel se mu to ale vymkne z rukou a nyní ji stíhá, aby ji mohl potrestat za její zneužití černé magie. Brid ale utíká do druhého světa, kde je věčně mladá, využívá svých schopností a pomocí astrálního cestování a převtělování do divoké kočky hledá a chrání svého milého. Poslední linie je věnována Liz a poté její dceři Beth. I zde je Brid naprosto nemilosrdná a chladnokrevná.
Začátek příběhu je čtivý, autorce se výborně podařilo popsat syrový skotský venkov a alespoň z části popsat psychologii hlavních postav. V nějakých momentech mě až mrazilo v očekávání věcí příštích. Bohužel jsem se nedočkala toho správného napětí. Po několika stránkách se děj dostává do stereotypních kolejí, kdy se děje pořád to samé. Autorka se zřejmě pomalým časovým sledem chtěla dostat až k stáří hlavních hrdinů, ale já jsem měla co dělat, abych pokračovala dál a knihu neodložila. Možná jsem jí ještě chtěla dát šanci a doufala jsem, že na další a další straně najdu něco trochu jiného, nějaký jiný zvrat, nějaké větší napětí. Bohužel jsem se dočkala až na konci a to ještě konci velice zmateném.
Budu doufat, že další knihy od této autorky budou více propracované a naplní mé očekávání.

04.03.2015 3 z 5

Život vzhůru nohama Život vzhůru nohama Jo Platt

Dobré, čtivé. Ros zažije veřejné ponížení, když jí snoubenec nechá před oltářem. Kdo by to nenesl těžce a špatně se z toho dostával? Třeba taková lehce natvrdlá, ale vcelku vtipná Rosalinda. Díky kamarádovi se odstěhuje, najde novou práci, nové přátele a narazí na podivného souseda. Musím teda říct, že občas to bylo až zdlouhavé, někdy jsem si říkala, že se nic neděje a chtělo by to víc akce. I přesto jsem knihu s chutí dočetla až dokonce a dočkala se romantického závěru.

24.02.2015 4 z 5

Zavři očka svý Zavři očka svý Suzanne Redfearn

Určitě aktuální téma domácího násilí a únosu dětí. Co všechno je rodič schopen udělat pro záchranu svých dětí? Že má v sobě člověk dvě stránky - jednu dobrou a jednu zlou - a je jen na nás, kterou necháme vyplout na povrch? Pro mě čtivá prvotina od Suzanne Redfearn. Přirovnala bych ke stylu Joy Fieldingové.

15.02.2015 4 z 5

Zbožňuju Vánoce Zbožňuju Vánoce Lindsey Kelk

Opět poblázněná Angela! Musím přiznat, že začátek byl náročnější..nějak se to táhlo a nemělo to ty správné grády, ale nakonec se to zlomilo a byl tu opět ten skvělý motivační příběh, který od paní Kelkové znám :-) A ještě k tomu s příchutí vánočního New Yorku :-)Měla jsem chuť to taky všechno vidět a zažít!

28.01.2015 4 z 5

Konečně jsem se k Dr.Jekyllovi a Hydovi dostala! Chytla jsem vydání, kde jsou ještě další dvě povídky. Když bych měla hodnotit pouze případ jednoho podivína ve dvou verzích, tak je to skvělé! Ač jsem knihu znala z dob studií a věděla jakžtakž děj, tak i přesto to bylo pro mě napínavé a až do poslední chvíle jsem tajila dech :-) Paráda!

14.01.2015 5 z 5

Zbožňuju Londýn Zbožňuju Londýn Lindsey Kelk

Třetí skvělá kniha od L.Kelkové. Ikdyž musím přiznat, že opravdu lepší než díl předchozí. Asi to bylo tím jiným nábojem, kterému se říká láska. Nejen láska mezi partnery, ale i láska rodiny. S Angelou jsme se tentokrát podívali do Londýna, do svého rodného města, v kterém byla naposledy, když zjistila, že jí přítel podvádí. Takže žádné extra chvíle. Tentokrát se do něj vydává se svým snoubencem Alexem a nejlepší kamarádko Jenny. Její život je opět opředen všemožnými i nemožnými situacemi, které z Angely dělají potrhlou, občas i bláznivou ženskou, která neví, co chce. Děj opět ubíhal a příběh se četl téměř sám. Skvělý společník na několik málo hodin.

29.09.2014

Krvavý písek Krvavý písek M. T. Majar (p)

První díl byl lepší, ale tento taky šel. Ikdyž mě hodně vadilo široké pojetí textu na stránkách. Já měla pocit, že se na mě věty úplně valí. Místama to bylo vleklé, ale ke konci to už zase šlo. Zajímavý byl taky zvrat očekávaných následných událostí. Nějak jsem ten druhý únos nečekala :-)

27.09.2014 4 z 5

Buďte svou vlastní terapeutkou Buďte svou vlastní terapeutkou Susan J. Wright

Čekala jsem něco jiného. Přesto jako odborná kniha je dost podrobná a určitě splní svůj účel. Konečně člověk zjistí o poklepávání zase něco nového :)

27.08.2014 4 z 5