Nakažení

Válka čarodějů začíná… Zvítězí-li ve volbách do Velké rady opět Ignácius, půjde o život nejen čarodějce Moiře, ale i jejím nejbližším přátelům. Ignácius ve své touze po moci a bohatství se neštítí použít jakýchkoli prostředků. A nepohodlné svědky je nejjistější umlčet… Zkáza je, zdá se, neodvratná a zničujícím způsobem zasáhne cech čarodějů i celé království. Přežijí jen ti nejsilnější… Po sérii povídek o čarodějích Moire a Desmondovi přichází Petra Neomillnerová s prvním, opět značně temným románem Nakažení, který je zároveň úvodní částí trilogie Písně čarodějky....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/58_/5874/nakazeni-pisne-carodejky-5874.jpg 4.2120

Písně čarodějky 1.

Romány, Literatura česká, Fantasy
Vydáno, Fantom Print

Kniha Nakažení

The Lady
18.11.2018

Čo funguje vo výborných poviedkach (autorkine kratšie útvary milujem pre ich dravosť a hravosť dejovú i jazykovú), v románe hapruje. Dialógy sú preváraním rovnakých tém, svet, v ktorom príbeh žije, je len načrtnutý, postavy sa líšia nemnoho, všetci sú na svoj vek (alebo práve preň?) detinskí. Príbeh je zaujímavý, viac momentov ma vtiahlo do čítania (Laegova situácia, záležitosť s žalárnikmi), no bola som z neho zasa vyhostená zdĺhavými rozhovormi navzájom sa donekonečna adorujúcich a doberajúcich postáv. Celá kniha mi pripadá ako fanfiction, ktorú si autorka napísala pre radosť, čo je v poriadku, lebo či sa mi toto dielo páči alebo nie, aspoň je "taková opravdová".

Radovan_R
02.04.2018

Začátek knihy byl poněkud těžkopádný, něco se začalo dít až po první třetině. Pak už to mělo spád a ani jsem se nenadál a byl konec. Nutno přiznat, že sexu, drsnějších výrazů a krve je tu dost, ale v porovnání s knihami od F. Kotlety je to zcela snesitelné. Některé obraty a stavba vět jakoby byly převzaté ze staročeštiny, ale podle mě je to k prospěchu, vychází z toho středověk jako vyšitý. Další díl si určitě přečtu a nepochybně i další knihy od autorky.

JaLesaPanJames
22.08.2017

Oproti Zaklinacce Lote o poznani slabsi, docteno do tretiny a ani se mi to nechtelo docitat.

Alma-Nacida
21.02.2017

Lituju, že nelze dát 4 a půl hvězdy. :-) Tento díl se mi líbil víc, než předchozí, asi je mi i bližší téma boje proti všem.

whiolet
01.12.2016

Moire mě tolik nebavila jako Lota,ale bylo to dobré fantasy

Jacinda
25.04.2016

"...Po sérii povídek o čarodějích Moire a Desmondovi přichází Petra Neomillnerová s prvním, opět značně...." ehm kdo je Desmond? Nakažení je mým prvním setkáním s paní Neomillnerovou. Očekávala jsem příběh dvou čarodějů. Místo toho je zde alfa samice, resp. abych použila výrazivo paní spisovatelky - alfa fena Moire, které chce každý roztáhnout nohy na potkání a slovo děvka zde v knize získává nový rozměr. Všechny mužské postavy jsou až na Rabeho posedlí hlavní hrdinkou, žijí spolu na hromádce a obskakují "jeden otvor" v řadě ne nepodobné frontě na banány. Do toho máme hrdinku "Lištičku" (to oslovení mě drásalo po celou dobu četby) v pozici silné, autoritativní, samostatné a emancipované bojovnice, která opět, jak jinak, přes své nymfomancké sklony, truchlí pro smrt kde jaké lůzy a každého dítěte, které potká. Díky tomu se dostala na seznam mých nejvíc NEoblíbených hlavních postav a to těsně za Shinjim Ikarim a Akane Tsunemori. A ted k tomu Desmondovi. Tato postava se mi jevila jako hlavní, ale ve skutečnosti byl jen jakýmsi Moařiným nabíječem, podpantoflákem a zahřívačem postele. Kde ona léčila (nesmyslně) až do konce svých sil, on přispěchal s šálkem mléka, který se v dalším odstavci proměnil ve smetanu a v další větě znovu v mléko. Pro mě to byla nejslabší a zcela zbytečná postava. Celkově se postavy i přes svůj úctyhodný věk chovají jako nerozumné děti a jejich počínání je často debilní jen, aby sedělo v ději. Kniha pro mě měla příjemnou atmosféru starých RPG her, což jsem ocenila a což mě udrželo u čtení. Naopak velký problémn (a nejen já) jsem měla se způsobem, jakým je kniha napsaná. Divný slovosled, nepřehledné dialogy, šílené výrazy "fena", "morda", "mřít", "kaše vzpomínek mi voní pod nosem..." prokládané šílenými nadávkami "rybí kunda" "psí kunda" (neměla by to být fení kunda?) atd. A navrch ještě polovina rozhovorů mezi čaroději o sexu. Nejsem puritán, ale ani mě to nebaví číst furt dokola. Dobrého pomálu, jak by řekl můj ex. Pokračování už číst asi ani nebudu.

Safienka
11.11.2015

Táhnoucí se začátek, který se ale naštěstí rozjel. Jsem od paní Neomillnerové zvyklá na styl psaní, takže mě hrubší text se spoustou sexu nepřekvapil. I když krve a rozprskávajích se orgánů bych snesla míň :O)Moira je sympatická poběhlice, čarodějka, která jde do každého boje a víceméně se ničeho nebojí. A když už bojí, tak se tomu umí vyhnout.

Peti
27.07.2015

Příběhy s Moire mě baví - hezká ftipná trošku drsná fantasy.