Sabishej Sabishej komentáře u knih

Siréna Siréna Kiera Cass

Nádherná knížka. :)
Někomu muže přijít dětská (spoiler)
; musejí být spolu jinak zemřou ;
Ale mne pohltila natolik, že to ani nepřipadalo v úvahu.
Už ten příběh mi přijde geniální. Třeba jako že moře potřebuje oběti a normálně se sirénami komunikuje..
Knihu jsem četla jedním dechem - doslova - celou noc. (Proste jsem nemohla usnou aniž bych věděla jak to skončí. :D ) A přiznávám se, že nějaká ta slzička ukápla - hlavně na konci. Vážně doporučuji :)

13.05.2017 5 z 5

Lacrimosa: Rekviem pro Saschu Lacrimosa: Rekviem pro Saschu Alice Scarling

Skvělá knížka. Téma trochu ošemetné - upíři + démoni a Andělové, ale přesto se nám to autorka snaží ukázat v novém světle. A přiznejme si, že v tomto souboji dobra a zla ještě není jasné kdo je ten dobrý a kdo ten špatný. Knihu bych spíš doporučila těm, co mají rádi červenou knihovnu. Do žánru "Pro děti a mladistvé" se to moc nehodí. Škoda že další díly nejspíš nevyjdou, protože otevřené konce vážně nesnáším. XD
{5*}

05.07.2018 5 z 5

Vikingova čarodějka Vikingova čarodějka Kelli A. Wilkins

Myslím, že jsem zase objevila nějakou knihu, která mě opravdu nadchla. Líbí se mi zpracování témat vikingů a fantasy, aniž by ty byla učiněná blbost. Nezkoumala jsem to nějak do hloubky, ale je mi jasné, že podle historie to je celé špatně. Tato kniha jednoduše ukazuje Vikingy přesně tak, co si o nich lidé myslí, a ne to, co se o nich učili.
Autorka se jinak snažila navodit atmosféru zvláštním výběrem slov, a celkovou brutalitou děje. Romantika tam nesměla chybět, i když si myslím že by ji mohlo být o maličko méně. Hlavní hrdinka byla skvělá. Takové naivní děvče, které neví co chce. Jinak hlavní zápletka byla dobře promyšlená, takže nás to nutilo dočíst to až dokonce, aby jsme zjistili jak to dopadne. Bylo by skvělé, kdyby vyšel další díl, kvůli otevřenému konci, ale nemám v to velké naděje.
Knížku doporučuji všem, které už nudí červené romány jako 50 odstínů, nebo naopak příliš sladké historické romány 18.století. ;)

19.05.2018 5 z 5

Scénář lásky Scénář lásky Tina Reber

V prvním dílu jsem byla nespokojená s často zdlouhavými a zbytečnými pasážemi. Ve druhém to je přesně naopak. Autorka vynechávala ty nejzajímavější části, a to tak, že najednou začala psát o úplně jiném dni.
No, je to hezké pokračování a zakončení příběhu a myslím si, že stojí za to, si ho přečíst. Ať už jen z důvodu vědět, jak to dopadne. ;)

15.02.2018 5 z 5

Inferno Inferno Catherine Doyle

Druhý díl byl mnohokrát lepší než ten první. Je tu více napětí, akce, zvratů, a celkově se příběh ocitl na vyšší úrovni. Taky tomu pomohlo odhalení zápletky celého příběhu, a ten milostný trojúhelník mě velice překvapil, i když jsem ho očekávala. Autorka se jinak nebojí co nejvíc znepříjemnit život hlavní hrdince, což mě vzhledem k námětu mafie těší - aneb že to není jenom samá romantika.
Knihu doporučuji, a těším se na pokračování. Ten konec byl fantastický.
PS: Fandím týmu Luca ;)

05.02.2018 5 z 5

Otrokyně, Bojovnice, Královna Otrokyně, Bojovnice, Královna Morgan Rice

Hezký, napínavý příběh se zajímavou zápletkou. Ale abych se přiznala, trochu jsem se musela do čtení nutit. Děj pokračoval strašně rychle, musela jsem se vracet abych pochopila proč jsme se ocitli někde jinde, a autorka téměř vynechávala popis místa, kde se postavy nacházejí, a popis samotných postav.
Jinak se mi líbí realistická atmosféra starověku a to jejich válčení. Ale u Ceres mi zase vadí, že se nějak nesnažila ovládnout tu svoji sílu.
No, dávám 4* a těším se na pokračování. :)

03.02.2018 4 z 5

Mrazivý oheň Mrazivý oheň Amanda Hocking

Abych to nějak zjednodušila, knížka se čte moc hezky. Ale jde mi o to, že nejdříve tam byla akce - záchrana toho kluka, a potom až do konce nuda. Sice jsme se tam dozvěděli nějaké ty zajímavé věci a ten divný vztah s Ridleym, ale to je vše. Jinak se mi líbí celkově ten vymyšlený svět - je to něco originálního, a bavilo mě to.
Další díly si taky přečtu, ale opravdu jsem od této knihy čekala něco víc.

30.12.2017 4 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Někdy nestačí jenom skvělý nápad, aby byla knížka skvěla. Tato rozhodně byla. ;)
Trochu jsem se ji 'bála', jelikož cestování v čase mě nikdy moc neuchvátilo a většinou to bývá zmatené. Tato knížka sice trochu zmatená byla, ale ne natolik aby mě nudila.
Gwendolyn jsem si oblíbila, ale vadila mi její naivita. Stačilo, aby ji Gideon políbil a hned se na něj přestala zlobit.. A u Gideona mě vadilo to, že jsem ho chvíli milovala, ale potom se začal chovat jako fracek :D
Takže,.. celou trilogii určitě přečtu, a knížku taky doporučím. ;* :)

29.07.2017 5 z 5

Osudný polibek Osudný polibek Maggie Stiefvater

Do prvních dvou třetin to byla nuda. Autorka nám postupně vysvětlovala co a jak, ale přesto jsme se toho dozvěděli minimum. Ke konci to začalo nabírat spád - zjistilo se kdo je vrah / kdo pátrá taky po tom všem, atd.. A úplně na konci, kdy to vypadalo, že všemu 'přijdeme na kloub' , autorka děj skončila a přesunula ho na jiný den v budoucnu. Takže to shrnu - postavy kluků mě až na Adama nijak nenadchly, a to sámé platí u čarodějek. Děj zajímavý, ale poměrně zdlouhavý. Ale co mě nejvíce zklamalo, byla téměř nulová romantika (Já ji tam už podle toho názvu čekala).
Takže nápad skvělý - kniha nic moc. Druhý díl nejspíš vynechám. :P :)

28.07.2017 3 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Úžasná knížka.
Nápad je senzační a postavy přirostou k srdci. Na konci jsem byla smutná že je 'oni' zradili, ale zase byla šťastná, že našla svého bratra. Rozhodně se těším na pokračování. :D

03.06.2017 5 z 5

Čistý Čistý Julianna Baggott

Tak jako nápad skvělý. :) Trochu více morbidní a zmatečný. Popravdě jsem si od toho slibovala více a nakonec jsem se do toho musela nutit. Dávám 3* za skvělý nápad, ale ostatní díly nejspíš vynechám. ;)

29.05.2017 3 z 5

Krvavý písek Krvavý písek M. T. Majar (p)

Druhý díl byl úžasný. :D
Nevím co více k tomu dodat. =3

29.05.2017 5 z 5

Dědictví krve Dědictví krve Amélie Wen Zhao

(Spoiler?) Na tuto knížku jsem se velmi těšila, ale bohužel nesplnila má očekávání. Děj byl poněkud předvídatelný, ale některé zápletky nebyly úplně špatné. Dále mi vadil nedostatečný popis postav, takže jsem stále nevěděla, co si mám o nich myslet. Ale nejhorší bylo to, že jsem měla neustálý pocit, že jsem to někde četla… Ztracená dědička trůnu, jedinečná schopnost, ledová řeka, do které padali až příliš často, černý kámen, co potlačuje schopnosti, zločinecký cech s velmi arogantním a vlivným mistrem v čele, zlá teta… Možná to je proto, že jsem sérii Skleněný trůn četla už mnohokrát, ale tohle mi přišlo až moc podobné, takže jsem na to neustále myslela. Také se mi zdálo že se tam objevovaly prvky z Griši, Šesti vran a také z Rudé královny, což mi poněkud kazilo zážitek ze čtení.
Nicméně abych jenom nekritizovala, tak se mi velmi líbila celková atmosféra děje, jelikož moc příběhů s tématikou carského Ruska jsem zatím nečetla. Hlavní hrdinka se chovala přiměřeně svému věku a romantická zápletka se začala rozvíjet tak akorát. Druhý hlavní hrdina měl také zajímavou minulost, díky které jsme mohli mít rádi i jeho a pochopit jeho pohnutky (takový Sam Cortland, že).
Ještě nevím, jestli si přečtu další díl, ale docela mě zajímá, jak to všechno dopadne, takže tomu dám ještě šanci. :)

07.06.2021 3 z 5

Krutá krása Krutá krása Rosamund Hodge

Abych řekla pravdu, tak nevím, co si mám o této knize myslet. Nápad to byl rozhodně skvělý, ale postavy nebyly moc sympatické, a přesto tomu ještě něco chybělo. Nejspíš nějaká akce,.. Autorka mohla vymyslet nějaké pasti, popř. nějaké nebezpečnější místnosti, kde by Nyx mohla použít ty hermaglyfy. (Taky jsem čekala, že bude mít Nyx nějaké vyučení v boji a zabíjení, což nám kniha vlastně slibovala.)
Taky ten románek by mohl být trochu "vymakanější". Nechci spoilerovat, ale musím říct, že ten konec jsem moc nepochopila. {Jak se to všechno přetočilo}.Bylo to strašně zmatený...
Doufám, že pokračování (pokud bude), tak bude propracovanější. Ale jelikož mě knížka zabavila a chytla do děje tak dávám 4*.

05.08.2018 4 z 5

Z této knihy jsem docela zmatená. Moc se mi líbí zpracování upírů, které se od jiných knížek dost liší. Líbí se mi, že upíři v tomto příběhu jsou opravdu krvelačná monstra a ne jenom překrásné bytosti co si přejí světový mír. A celkový nápad těch Chladných lidí v Chladných městech je zajímavý. Ale vadí mi celkově ten příběh. Do hlavní hrdinky jsem se vůbec nevžila, i když jsem se snažila. Taky jsem čekala že se trochu rozvinou vztahy s ostatními postavami - a to zejména s Gavrielem. Taky jsem zvyklá, že se v podobných knihách stane nějaký zvrat. Ne, že by tam nebyly žádné, ale chyběla tam nějaká bitva, třeba že by nějak zasáhla lidská vláda, a podobně.
Abych to nějak shrnula, tak jsem čekala mnohem více. Knihu jsem přečetla za jedno odpoledne a jednoduše mě nenadchla, ani neurazila. Doporučuji všem milovníkům upírů, a pokud bude pokračování, tak to určitě přečtu. ;)

19.05.2018 4 z 5