Runkyna Runkyna komentáře u knih

Není míč jako míč Není míč jako míč Antonín Matějka

Super obrázky! Text je fakt slabota. A chybí tam volejbal, takže mínus až na střechu ;-).

07.09.2020 3 z 5

Jak to chodí v přístavu Jak to chodí v přístavu Josef Švarc

Za nás dobrý. Dceru to baví. Téma trajekt se v jiných knížkách, co známe zatím neobjevilo. Hvězdičky reálně 3,5.

07.09.2020 4 z 5

Krtek a barvy Krtek a barvy Jiří Žáček

Řadím mezi povedenější knihy o barvách pro nejmenší. Dcera si ji velmi ráda prohlížela před spaním a to opakovaně. Spokojenost, i když úplný TOP to není.

26.08.2020 4 z 5

Podívej, jak je krásně u vody Podívej, jak je krásně u vody neznámý - neuveden

Velkoformátová obrázková kniha se čtyřmi prostředími u vody: přírodní řeka, plavební kanál, jezero a moře. Pokaždé je po obvodu 30 pojmenovaných obrázků, které mají děti hledat. Ideální kniha k vodě. Obrázky jsou líbivé. Prostředí jsou blízká i českým dětem.

26.08.2020 5 z 5

Podívej se kolem sebe Podívej se kolem sebe Jiří Václav Svoboda

Moc hezké leporelo o barvách pro malé holčičky. Parádní usměvavé obrázky jsou doplněné krátkými rýmy. Čte se dobře, text není krkolomný. Vykouzlí dobrou náladu i vám.

26.08.2020 5 z 5

Jakub a babí léto Jakub a babí léto Milena Lukešová

Knížka se na první pohled tváří docela nenápadně. Vlastně jsem ji koupila jen abych ušetřila na poštovném. Teprve při čtení s dcerou se začalo odkrývat její kouzlo. A musely jsme číst znovu a znovu ...

24.06.2020 5 z 5

Duch znojemských katakomb Duch znojemských katakomb Vlastimil Vondruška

Nevím čím to, ale tenhle díl patří dle mého mezi nejslabší. Překombinované a zároveň romanticky neuspokojivé, sterilní.

27.03.2020 2 z 5

Čas čarodějnic Čas čarodějnic Deborah Harkness

Prvně jsem hodnotila 5☆, ale pak mi došlo, že hodnotím na základě shlédnuté první série seriálu, který je povedený a oproti knize víc odsýpá a má bezva hudbu. Každopádně moc hezká kniha a 4☆ si dle mého zaslouží.

23.12.2019 4 z 5

Pusinky pro velkého zlého vlka Pusinky pro velkého zlého vlka Jean Leroy

Prostě boží zábava pro batolata! V textu jsou zvýrazněna citostovce, padnou do oka jako ta nejlepší nápověda.

27.11.2019 5 z 5

Dvůr trnů a růží 1–3 (box) Dvůr trnů a růží 1–3 (box) Sarah J. Maas

Na to, že to je YA, tak dobrý. Odpočinula jsem si u toho. Nezatěžuje, předvídatelné, všichni jsou spárovaní, vybrakované pohádky, ale nikoho neurazí. Autorka píše čtivě. Druhý a třetí díl by klidně mohla osekat na polovinu stran a jen by to těm knihám prospělo.

12.10.2019 3 z 5

Papuchalk Petr Papuchalk Petr Petr Horáček

Čtivý jednoduchý příběh s pointou. Krásné ilustrace. Jediná knížka, která není leporelo a lze ji doporučit pro opravdu malé děti.

22.05.2019 5 z 5

Víš, co má v plínce myš? Víš, co má v plínce myš? Guido Van Genechten

Za nás super úspěch knihy jako literatury. Ale o krok zpět ve snaze odplenkovat. Dceři se líbily právě ty plínky. Závěr s nočníky se rozhodla ignorovat. Snad kdyby i nočníky byly odklápěcí bylo by to lepší.

22.05.2019 4 z 5

Lesní školka Lesní školka Andrea Popprová

Jednoduché krátké leporelo pro nejmenší děti. Dcera miluje zvířátka, jak dělají "hají" v postýlkách. Roztomilé ilustrace potěší i rodiče. Dobrý poměr cena/výkon.

22.05.2019 5 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

"Druhá" verze Ostrova šedých mnichů?

02.03.2019 4 z 5

Tajemství abatyše z Assisi Tajemství abatyše z Assisi Vlastimil Vondruška

Příjemné čtení s minimem nudných pasáží. Patří mezi povedenější díly.

23.02.2019 4 z 5

Farma – Velká knížka pro malé vypravěče Farma – Velká knížka pro malé vypravěče Libor Drobný

Naprostá pecka. Čteme každý den. Kvalitně zpracované, takže vydrží i hrubé zacházení z rukou ročního batolete.

15.01.2019 5 z 5

Vlčí dvůr Vlčí dvůr Bohumír Fiala

Podobné jako Štorch. U nás knihu vyřadila knihovna. Za přečtení to stojí.

21.11.2018 2 z 5

Najdi mě! Zvířátka s barevnými kabátky Najdi mě! Zvířátka s barevnými kabátky Silvie Sanža

Láska na první pohled :-) Dcerce (necelý rok) se taky líbí. Snaží se zatím chytnout vystouplé postavičky zvířátek a obrací stránky.

21.08.2018 5 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Tak to bylo hodně špatný. Nudný až otravný retrospektivy. Soukromý deník, který měl zůstat na půdě v krabici. Jedna ušmudlaná hvězda za PTC téma. Nechápu, že to mělo úspěch mimo USA.

26.05.2018 1 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Kniha mě pohltila a stránky se obracely snad samy. Oceňuji, že detektiv není asociální bývalý alkoholik, jen toho prostoru projevit se moc nedostal. Kniha neumí nudit.

12.04.2018 5 z 5