Runkyna Runkyna komentáře u knih

Princezna - Knížka na celý rok Princezna - Knížka na celý rok Walt Disney

Přehledová knížka Disney princezen pro předškolačky a mladší školačky. Velmi dobře zpracovaná, opravdu zabaví. Ke každé princezně je stručný charakterový a dějový přehled, omalovánka, úkol na postřeh, psaní a příběh.

24.08.2021 5 z 5

Malý atlas ptáků Ewy a Pawla Pawlakových Malý atlas ptáků Ewy a Pawla Pawlakových Pawel Pawlak

Opravdu moc pěkné zpracování. Moc se mi líbí koláže z barevných látek. Pro poznávání základních ptáčků je bezva vidět koláž, fotku, malbu profi i dětskou na jednom místě. Daleko lépe si tak ptáčky zapamatujeme a všimneme si jejich poznávacích znamení. Zajímavosti jsou přiměřeně zajímavé. Určitě koláže taky vyzkoušíme. Škoda, že kniha musí zpět do místní knihovny.

24.08.2021 5 z 5

Šípková Růženka - Hrajeme si s obrázky Šípková Růženka - Hrajeme si s obrázky neznámý - neuveden

Klasický příběh ve variantě s vřetenem. Text je stručný, rozsahem zhruba jako byste ho vyprávěli zpaměti. Obrázky jsou veselé, typické pro knížky ze západu. Pro českého čtenáře zvlášť dospělého to není nijak velký zážitek, nicméně natištěné na plsť to vypadá dobře a přehledně. Na každé dvojstraně je kromě textu a obrázku i fialová plocha pro umístění plsťených dílků. Naše dcera (3,5 roku) se tím velmi pěkně zabavila na cestě v autě. Do vlaku se to tolik nehodí, protože kniha je velká a těžká.

24.08.2021 3 z 5

Nauč se poznávat zvířata ze ZOO Nauč se poznávat zvířata ze ZOO neznámý - neuveden

Krátká knížka, pár zvířátek, ale dceru (3,5) velmi bavila a prohlížela si ji skoro každý den než jsme ji vrátili zpět do knihovny. Princip podívej se pod obrázek.

08.05.2021 5 z 5

Harry Potter: Panoptikum postav Harry Potter: Panoptikum postav Jody Revenson

Jo, pěkná publikace.

24.02.2021 5 z 5

Podívej, jak je krásně ve školce Podívej, jak je krásně ve školce neznámý - neuveden

Knížky o mateřské školce mají největší úspěch těsně před nástupem. U nás to bylo 2,5-3 roky a Rok ve školce. Tahle knížka je velmi podobná a měla by obdobný úspěch v dané době. Ukazuje vždy velký obraz, jak to vypadá ve školce a po okrajích jsou menší obrázky, které má malý čtenář pojmenovat a najít ve velkém obraze. Jsou zde i činnosti jako obědvání, mytí rukou a celkový dojem je tedy bližší realitě než rok ve školce, kde jsou subjektivně hezčí obrázky, více stránek, ale dítě získá dojem, že školka je jeden velký párty karneval. Trocha idealizování však dětem neškodí.

19.02.2021 4 z 5

Barvy Barvy Hervé Tullet

Tak tuhle knížku jsme podcenily. A vážení, je to pecka. Dceři pasuje ručička přesně na ruku namalovanou na jedné stránce, je přesně cílová skupinka (3,5r). Je to ZÁBAVA!

28.01.2021 5 z 5

Ten vánoční čas Ten vánoční čas Jiřina Rákosníková

Na dceru je to ještě moc složité. Nevydržela pozorností. Obrázky nádherné, CD mě zklamalo, ale neurazilo. Velké procento knihy jsou notové zápisy a dokonce vánoční hry.

22.01.2021

Velká obrázková knížka Na statku Velká obrázková knížka Na statku Anne Suess

Soudě podle mé dcery snad nejhorší knížka tohoto typu, vůbec nezaujala.

22.01.2021 2 z 5

Velký zpěvník lidových písniček Velký zpěvník lidových písniček Josef Lada

Dobrý výběr písniček, krásné ilustrace. Dcerka (3r) po mě velmi často chce přezpívat. Neznáme jen 3 písničky.

27.12.2020 5 z 5

Podívej se pod obrázek: Jak bydlí zvířata Podívej se pod obrázek: Jak bydlí zvířata Emily Bone

Zábavnou formou odklápěcích okýnek nakukujeme ke zvířátkům domů: do kurníku, bobřího hradu atd. Víceúrovňová okýnka jsou bezva schovávačky. Můžeme porovnávat naši lišku, polární lišku a lišku z polopouští. Uvidíme i raritky jako sovičku, co ráda spí v noře. Moc pěkně sestavená knížka. Doporučujeme!

27.12.2020 5 z 5

Paní jezera Paní jezera Andrzej Sapkowski

SPOILER!!!
Ty vedlejší postavy jsem měla fakt ráda :-( A ten konec? To neee...

17.12.2020 4 z 5

Rok v lese Rok v lese Emilia Dziubak

Nádherně ilustrovaná knížka. Bezvadně zobrazuje chování známých lesních zvířátek v průběhu roku v Polské přírodě. Českého čtenáře překvapí mýval (invazivní druh, kupodivu J. Morava), jeřáb (v ČR ojediněle) nebo zubr. Knížka ukazuje třeba kdy se páří pavouci. Trochu nešťastné je zobrazení spícího zajíce v prosinci, což trochu připomíná zvířátka v zimním spánku, mezi která zajíc nepatří. Jinak bezva.

Knížka pro Lucinku Knížka pro Lucinku Milena Lukešová

Stále aktuální knížka, i když jízda na zadním sedadle bez autosedačky je již historie. To je asi jediné, co mi trochu vadí. Díky graficky zpracovanému textu se předčítá úplně sama. Baví mě i dcerku (3r).

Zimní knížka pro Lucinku Zimní knížka pro Lucinku Milena Lukešová

Stejně dobrá jako letní verze. Některé věci jsou už historie: konvička na mléko/polívku, antény na domech, odbíjející kukačkové hodiny.. ale jinak stále aktuální a stále TOP.

Skládačková knížka - Víly Skládačková knížka - Víly Alexandra Niklíčková

Jako super puzzle, ale jako knížka se to hodnotit nedá. Ke každé víle jsou 2 věty.

05.10.2020

Maminčina říkadla Maminčina říkadla Josef Lada

Klasicky krásné Ladovské ilustrace a velmi pěkný výběr básniček.

05.10.2020 5 z 5

Zvuky přírody: Svět lesa Zvuky přírody: Svět lesa Robert Hunter

Dobrá knížka, jen ty zvuky jdou fakt rychle po sobě, že 3 leté dítě v tom má maglajs. Co si budeme vykládat, i dospělý se na to musí soustředit, aby se neztratil (že mám Mgr. z přírodovědecké fakulty bych teď asi neměla psát).

30.09.2020 4 z 5

Kačka a Matěj - hledej v obrázcích Kačka a Matěj - hledej v obrázcích Eefje Kuijl

Rozházené bonbóny dcerce nedaly spát :-D A kamaráda tak blízko pokojíku, že by se daly posílat dopisy je snem snad každého dítěte. Úspěch (dcera 3 roky).

Odkud přicházejí děti? Odkud přicházejí děti? Katie Daynes

Ale joo, až na toho jelena :-D Oblíbené téma mláďátek a miminek nezklame dítě okolo 3 let.