Barvy

Nová kniha autora oblíbené Knížky nás originálním a hravým způsobem vtahuje do světa barev, jejich kombinací a míchání. Stránky plné barevných otisků prstů, skvrn a šmouh rozvíjejí dětskou představivost, vedou je k poznávání barev a možností jejich míchání a vybízejí k tomu, strávit s hravou knihou veselé chvíle.

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/261458/big_barvy-P32-261458.jpg 4.948
Pro děti a mládež, Pro nejmenší, Šikovné děti - tvoření, hry, styl

Vydáno: , Portál

Les couleurs, 2014

Kniha Barvy

Litocha

Knížka je sice za mě nedostižná a nedostižena, ale i Barvy jsou „živé“, zábavné a přirozeně, jako mimochodem vzdělávací (a taky s perfektně zvoleným tématem). Autor prostě umí. Teď se ukáže, kolik toho o míchání barev uvízlo našemu svišťovi v hlavě...

katka_dv

Útlá knížka vhodná pro předškoláky naučí, jak míchaním základních barev vznikají další. Rodiče pak určitě ocení, že nemusí k výuce barev použít vodovky nebo temperky a odpadne jim tak úklid pokoje a praní špinavého oblečení. Dcera - jako cílová skupina - preferuje spíše Knížku od stejného autora, kde je "aktivit" přece jen víc (ťukání, tleskání, foukání ...). Co nám tu chybí, je vznik růžové barvy.

Runkyna

Tak tuhle knížku jsme podcenily. A vážení, je to pecka. Dceři pasuje ručička přesně na ruku namalovanou na jedné stránce, je přesně cílová skupinka (3,5r). Je to ZÁBAVA!

hi24nd
21.12.2019

Jednoduchá, geniální kniha. K naučení barev a jejich kouzel míchání, perfektní. Vhodné i pro děti v 1 a 2 třídě základní školy.

triatlet
13.11.2019

Trošku vykradený Leo Lionni - https://www.databazeknih.cz/knihy/maly-modry-a-maly-zluty-271150
Škoda, že Tullet nevěnoval aspoň věnování.
Samozřejmě, že čtenář se u knížky (opakovaně) "dobře baví".

makkuska
10.10.2019

Dcera se podle knihy zábavně naučila barvy, takže u nás účel splnila.

Greena
20.09.2019

Knížka od francouzského autora Hervého Tulleta je určena hravým malým dětem. Rozvine jejich představivost a tentokrát to bude o barvách.Knížka začíná šedou skrvnkou. Autor nás nabádá na ni zaťukat a slibuje, že barvy přijdou. Barevné hrátky, které nastanou, budou jistě malé posluchače moc bavit. Naučí se barvy poznávat, míchat je a myslím, že zároveň i milovat knihy. Tato knížka splňuje očekávání, že má být hravá a zábavné. Vřele ji všem doporučuji…

logopedka
11.07.2019

Barvy, to je to, o co v této knize jde. Výstižný název. Barvy, hodně barev. Děti je míchají, kombinují, rozpleskávají, opatlávají, stírají, zesvětlují, ztmavují... A vůůůbec při tom neumažou sebe (tento fakt ocení zejména dospěláci, kteří se starají o čistotu oblečení) ani okolí (ocení všichni dospělí).

Děti mají pocit, že ovlivňují, co se v knize odehraje. Zároveň si nenásilnou formou osvojují znalosti barev a rozvíjejí rozumění.

Opět velmi ráda používám Barvy v práci. Rozumění je pro řeč ohromně důležité.