RSR RSR komentáře u knih

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Skvělá knížka, dobře se četla, možná lépe než první díl série.

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Určitě mě kniha pobavila, některé hlášky a postřehy jsou opravdu úžasné. Na druhou stranu mě donutla vážně se zamyslet se nad jinou kulturou, jiným náboženstvím, nad obyčejnými lidmi, kteří tam žijí. A taky nad tím, že existují lidi, kteří spoustu věcí neřeší a spoléhají na lidskou dobrotu a pohostinnost, umí sami sebe nebrat tolik vážně a sklenici vidí víc poloplnou, než poloprázdnou. Přiznejme si, kdo z nás by to taky dokázal?

Kratší než vzdech Kratší než vzdech Anne Philipe

Krásná kniha. Popisuje pocity ženy, které umírá muž, kterého miluje, a to, co prožívá po jeho smrti. Její vzpomínky, beznaděj a nakonec i nutnost jít dál. Ne zapomenout, ale jít dál.

Plechový bubínek Plechový bubínek Günter Grass

Hodně náročná kniha, určitě neni pro každého. Z některých kapitol mi přecházel mráz po zádech, ale dost kapitol jsem tak nějak přelouskala, než přečetla a unikal mi obsah, který je víc mezi řádky, než ve slovech samotných.

08.02.2017 3 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Sice nejsem fanoušek sci-fi, ale tahle kniha mě fakt bavila. Ač jsem místy nerozuměla technickým řešením problémů, na lehkost, s jakou jsem knihu přečetla, to nemělo vliv. Jako pozitivní hodnotím deníkovou formu větší části knihy.

07.02.2017 5 z 5

Lovec přízraků Lovec přízraků Viktorín Šulc

Knížku jsem si vzala jako takovou nouzovku a nakonec jsem ji přečetla za 3 dny. Děsivé, co se dělo a třeba i děje a jaké pohnutky vedou lidi k tomu, že zabíjí. Z literárního hlediska dobře napsané, čtivé, obsahuje autentické přepisy výslechů, dopisy a fotky, ucelené. 5*

25.01.2017 5 z 5

Básník Básník Michael Connelly

Čtivé, napínavé, to zcela určitě. Ale nemůžu si pomoct, závěr mě trochu zklamal.

20.01.2017 4 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Skvělá, napínavá kniha, která se čte sama. Někomu možná nemusí vyhovovat rozdělení do krátkých, často jen dvoustránkových kapitol, ale pro mě 100%.

09.01.2017 5 z 5

To by se zvěrolékaři stát nemělo (1. a 2. díl) To by se zvěrolékaři stát nemělo (1. a 2. díl) James Herriot (p)

Když jsem si knihu půjčila a začala ji číst, zjistila jsem, že první část knihy je totožná s knihou Zvěrolékař na blatech, kterou už jsem četla. ALe vůbec mi to nevadilo a schutí jsem si přečetla znovu i první čast. A napodruhé se mi zdála snad ještě lepší.

08.12.2016 5 z 5

Mne soudila noc / Dopis Kláře Mne soudila noc / Dopis Kláře Valja Stýblová

Dva příběhy ve kterých dokázala autorka skvěle vystihnout různé charaktery lidí.
První příběh je o ilegálních potratech. Hlavní hrdinové - necitelný a bezohledný Albert, Jan, kterému zachutnaly peníze, lékárník, který je sice kategoricky proti potratům, ale dokud se to netýká jeho konkrétně, a nešťastná Stanka.
Druhý příběh je dopis, který píše Viktor své ženě Kláře. Viktor je introvert, ovlivněný matkou, s nízkým sebevědomím, který bude až do konce života žít s pocitem viny.

07.12.2016 5 z 5

Vysoká hra Vysoká hra Ian Rankin

Knihy Iana Rankina mám ráda, nicméně tato mi přišla trošku slabší. I tak 4*.

Pohled šelmy Pohled šelmy František Niedl

Nebyla to špatná knížka, ale nějak mi neseděla do Českého prostředí. Přišla mi díky tomu strašně nereálná. Co se hlavních hrdinů týká, Michal Daber je takový "pan Dokonalý" a s komisařkou Pfeiferovou bych taky na dovolenou nejela. ALe celkově mě knížka bavila.

Popol všetkých zarovná Popol všetkých zarovná Dominik Dán

Pro mne vcelku dobrá detektivka. V podstatě se jedná o dva samostatné příběhy. Prvním je vražda staré ženy, druhým vražda v podstvětí a všudypřítomná politika. Co mi trochu vadilo je, že jsem místy nevěděla, jestli jsou v minulosti nebo v přítomnosti. Asi bych ocenila jiné dělení do kapitol. Vzájemné spojení obou případů mě docela překvapilo.

05.12.2016 4 z 5

Neuvěřitelné příhody žáků Kopyta a Mňouka 1 Neuvěřitelné příhody žáků Kopyta a Mňouka 1 Miloslav Švandrlík

Četla jsem svým dětem, moc se jim líbila a musím říct, že i já jsem se skvěle bavila.

28.11.2016 4 z 5

Na cestě Na cestě Jack Kerouac

Kdybych měla někomu vyprávět děj této knihy, tak vlastně nemůžu říct nic jiného, než že je to o přátelích, kteří podnikli různé cesty po Americe a cestou pili, kouřili a užívali si. Zpětně si nevybavím ani kam jeli a kde se co stalo. Ten "horečně chrlený text" podá tolik informací, že se vzájemně slévají a chvilkami jsem si i uvědomila, že čtu, ale nevnímám co.
Ale na druhou stranu, chtěla bych mít tu odvahu vyrazit na druhý konec země s pár dolarama v kapse. Akorát bych si k tomu vybrala za přítele někoho jiného než sebestředného a nevyzrálého Deana.

08.11.2016 3 z 5

Příbuzenská krev Příbuzenská krev Ed McBain

McBain mě ani tentokrát nezklamal. Tomu, kdo má rád příběhy 87. revíru, doporučuju. Tentokrát jsou hlavními hrdiny náctiletí.

25.10.2016 5 z 5

Zvěrolékař na blatech Zvěrolékař na blatech James Herriot (p)

Knížku jsem si opravdu užila. Krásné odpočinkové čtení. Žádné násilí, žádné nečekané dějové zvraty, prostě jenom "obyčejné" příběhy veterináře.

24.10.2016 4 z 5

Islámskému státu na dostřel II Islámskému státu na dostřel II Lenka Klicperová

Skvělá knížka, krásné i když někdy dost otřesné fotky. Je dobré, aby se vědělo, co se tam vlastně děje a proč. Byť poměrně útlá knížka, stručně popisuje dění v Sýrii i osudy jednotlivých lidí. Opravdu všem doporučuju přečíst.

24.10.2016 5 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Kniha se mi celkově líbila a četla se mi dobře. Místy mi Joona Linna přišel spíš jako věštec než detektiv, ale proč ne. Pokud bych měla srovnávat s Hypnotizérem, tak malinko slabší, ale přesto dobré.

15.10.2016 5 z 5

Noc kouzel zbavená Noc kouzel zbavená Ed McBain

Mám obecně ráda knihy tohoto autora a ani tahle nebyla výjimkou. To co se mi na knihách 87. revíru líbí je, že detektivové jsou tak nějak obyčejní. Žádní superhrdinové, kteří trefí pneumatiku z jedoucího auta ve stokilometrové rychlosti v odpolední špičce.

05.10.2016 5 z 5