Rozinka28 Rozinka28 komentáře u knih

Unesená nevěsta Unesená nevěsta Hannah Howell

Alex není "snovým" gentlemanem, který okamžitě dokáže vyčíst v očích, co si Ailis přeje. Ailis není hloupoučkou slečinkou, co by si tvrdohlavě stála za svým, aniž by se pokusila Alexe chápat. Jejich vztah se tak vyvíjí podle nastalých situací až časem, což je velmi příjemná změna oproti knihám typu --jen co ji spatřil, věděl, že spolu zůstanou navždy--. Příjemné čtení.

10.05.2018 4 z 5

Svůdcova přísaha Svůdcova přísaha Stephanie Laurens (p)

Budu výjimkou v komentářích a napíšu, že se mi druhý díl série líbil víc než první. Vane postrádá Ďáblovo "teď-hned-jak já chci" a to je mi mnohem sympatičtější. Dějová linka se zlodějem a Přízrakem nebyla vůbec špatná, plynula lehce až do konce a tak nebyla potíž přelouskat celou knihu během jediného deštivého dne. Oddechové, nenáročné čtení s dobrým koncem. Co víc si od románu přát?

10.05.2018 5 z 5

Stříbrná hladina Stříbrná hladina Ann Maxwell

Od této autorky je to má nejoblíbenější kniha. Ze série jsem ji četla jako první a jakožto čtenářka zvyklá čistě na oboustrannou romantiku od hlavních hrdinů jsem byla zprvu dost zaražená a překvapená. Ačkoliv romantika, přesto ukazuje rozdílné smýšlení a jednání dvou lidí, které vede k neodvratnému neštěstí, dokud nepochopí, o čem život je. On - že není jen o penězích, ona - že musí odpustit, aby na konci přeci jen získala.

02.04.2018 4 z 5

Křišťálový pramen Křišťálový pramen Ann Maxwell

Budu se lišit od předchozích komentářů: celý děj knihy je jen o tom, jak vozí a hledají vodu. Celou dobu jsem čekala alespoň drobný zvrat, všem nenastalo nic. Podruhé po knize už nesáhnu, dočetla jsem ji jen z trucu.

02.04.2018 1 z 5

Letní závrať Letní závrať Ann Maxwell

Nepotrpím si na příběhy z koňského prostředí, ale tady byl děj příjemně usazený do velkých závodů. Kniha se mi četla dobře, pro mě byla poutavá a měla jsem ji přelouskanou během dvou večerů. Sice jsem nepochopila okamžitou náklonnost Raine k Elliotovi, já bych si od cizího muže, co mě šmíruje, držela odstup, ale budiž. Doporučuji jako oddechové čtení pro ty, co nepotřebují mít v knize složitý děj.

02.04.2018 4 z 5

Rytíř mnoha srdcí Rytíř mnoha srdcí Kinley MacGregor (p)

Stručně řečeno: jedna z knih, ke které se ráda vrátím. Oddychovka pro odreagování.

02.04.2018

Pomsta Pomsta Metsy Hingle

Mám příběh Chase s Mady moc ráda. Byla to má první harlequinka a natrvalo si našla místo v mé knihovně. Jde o ddechové čtení s jednoduchou zápletkou.

Nespoutaná láska Nespoutaná láska Rita Rainville

Má oblíbená harlequinka. Stacy Sullivanová se rozhodla opustit známé prostředí a vyjet v novém autě za dobrodružstvím. To se však porouchá a na pomoc jí nepřijede nikdo jiný než rančer Mac, muž stojící pevně nohama na zemi, který vždy dosáhne toho, co si usmyslí.
Kniha má léta své místo v mé knihovně, ačkoliv jsem přešla časem k jiné četbě, a také v ní i zůstane.

Kráska a netvor Kráska a netvor Carol Devine

Upjatá mladá žena a svobodomyslný krotitel. Jedna z harlequinek, co se mi zabydlela v knihovně a zůstane v ní.

Svůdný kovboj Svůdný kovboj Cindy Gerard

Rančerské prostředí, krásný kovboj a dívka se syndromem pracovního vyhoření. Příjemné oddychové čtení. Harlequinka, která se u mě v knihovně zabydlela.

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Sem tam mě Gideon vytáčel a nevěděla jsem, co si o něm myslet. Ale druhý díl série byl stejně povedený, jako první i třetí. Byla jsem ráda, že jsem si vypůjčila celou sérii najednou a nemusela tak čekat na pokračování příběhu, protože ten mě tak neuvěřitelně vtáhl do děje, že jsem se od knih jen velmi těžko odtrhávala. Celou sérii si moc ráda přečtu znovu.

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

První díl série jsem začala číst s tím, že jsem neměla tušení, do čeho jdu. Už v jeho polovině jsem byla ráda, že jsem si vypůjčila celou třídílnou sérii najednou a nebudu tak muset čekat na další pokračování.
Zprvu jsem se nemohla začíst do děje, ale jakmile Gwen začala skákat časem, už jsem byla ve svém živlu. Od rozečtené knihy jsem se jen nedobrovolně odtrhávala. Autorka píše velmi pěkně, vtáhne člověka do děje.
Upozornění pro ty, co chtějí číst a ještě neviděli film: Filmové zpracování k příběhům vůbec nesedí. Ani místa, ani okamžiky, ani děj, ani vizáž postav. Doporučuji přečíst knihy a teprve pak "proklikat" filmy, protože dle mého bylo filmové zpracování odpadem první třídy!

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Třetí a závěrečný díl povedené série. Četla jsem jedním dechem, stejně jako předchozí dva díly, a to je co říct. Celkově mě příběh bavil a i třetí díl mi kápl do noty. K celé sérii se budu ráda vracet.

Hořké zrání Adriana Molea Hořké zrání Adriana Molea Sue Townsend

Měla jsem Adriana ráda v dětství a mám ho ráda i teď.

Nepřítel mého nepřítele Nepřítel mého nepřítele Kateřina Petrusová

Joan a Robert jsou sympatičtí, ale na Page s Michelem nebo Emily s Henrym nemají. Druhá kniha z třídílné mafiánské série se mi četla hezky, je příjemně napsaná, děj se netáhne. Bavily mne vtipné dialogy. I k tomuto dílu, jako k dalším dvěma, se ráda vracím.

Zakázaná přitažlivost Zakázaná přitažlivost Kateřina Petrusová

Třetí kniha mafiánské série, která, stejně jako předchozí dvě, nepostrádá humor a zajímavý příběh. Henryho jsem si zamilovala na první pohled, Emily mi přišla trochu dětinská, přesto sympatická. Kniha má děj a do poslední chvíle nevíte, kdo je zloduch, což je příjemnou změnou oproti jiným titulům s podobnou tématikou. Mám doma všechny díly série a pokud by autorka napsala další, určitě po něm sáhnu.

Nebezpečná láska Nebezpečná láska Kateřina Petrusová

První kniha z mafiánské série, kterou jsem četla jedním dechem a moc mě bavila. Děj plyne hladce, nikde se nezasekává na hluchých místech, všechny postavy jsou mi velmi sympatické a na konci člověka až mrzí, že příběh končí. Určitě vřele doporučuji, kniha patří mezi mé blíbené, ke kterým se ráda vracím.

S hlavou v oblacích (pejru) S hlavou v oblacích (pejru) Kateřina Petrusová

Začátek byl velmi vtipný, konec mi přišel překombinovaný, jak hrdinka "utíká" sem a tam. Přesto se mi kniha líbila a jako takové to oddychové čtení na jeden večer (je tenká) ji mohu doporučit.

19.02.2018 4 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Z mé strany nejslabší kniha od této autorky. Namlsala jsem se na mafiánské trilogii a vcelku vtipné Hlavě v pejru. Přesto, kniha se čte lehce až do konce.

19.02.2018 2 z 5

Barbar z Vysočiny Barbar z Vysočiny Hannah Howell

Příjemné odreagování. Kniha se čte sama, příběh plyne a závěr je, jak jinak, romantický.

19.02.2018 4 z 5