Letní závrať

Letní závrať je romance ze současnosti od známé a oblíbené autorky Elizabeth Lowell. Elizabeth Lowell má na svém kontě přes šedesát převážně historických románů plných vášně. Dcera jednoho z nejbohatších mužů Ameriky Raine Smithová je krásná mladá žena. Miluje koně a je nadšenou jezdkyní. K velké nelibosti svého otce se zúčastňuje závodů a je velmi úspěšnou žokejkou. Leží před ní největší výzva její kariéry, na kterou se soustředila celé roky – Olympijské hry. Její přehnaně starostlivý otec se obává, že na tak velké akci by mohlo dojít k únosu jeho milované dcery. Nechce se však s tvrdohlavou Raine dohadovat a tajně najme osobního strážce. Elliot Cord je muž, který byl trénovaný, aby uměl odvracet katastrofy. Jeho úkolem je zajistit bezpečnost Raine Smithové. Jeho schopnosti projdou okamžitou prověrkou. Raine se při závodě stane terčem útoku skrytého střelce. Elliot ji bezohledně sthrne s koně k zemi. Když Raine pohlédne do ledově modrých očí svého zachránce, je jí náhle jasné, že kulka ze sniperovy pušky nebyla dnes to nejnebezpečnější, co ji potkalo. Okamžitě se zamiluje do svého zachránce. Elliot má svá vlastní tajemství, se kterými se nikomu nesvěřuje. Leží hluboko v jeho minulosti, ale stále mu nedovolují se od nich osvobodit. Proti své vůli je neodolatelně přitahován k Raine. Sliby, které kdysi složil, mu svazují ruce. V horkém létě a žáru vášnivé lásky se oba zaplétají do svého vztahu více, než je zdravé. Prožít jedno nezapomenutelné léto jim oběma stojí za jakékoli riziko. Dokáže Elliot ochránit Raine před neznámým pronásledovatelem? Povede se jim vypátrat, kdo se ji pokouší zabít?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/64_/64711/letni-zavrat-64711.jpg 3.757

Remember Summer (1984)

Vydáno:, Alpress

Kniha Letní závrať

havrmoni
02.07.2018

Já jsem spokojená. Bavilo mě to včetně popisu večeře i jídlo totiž patří ke svádění. To jak se přitahovali hned od začátku je možná rychlé,ale ne neobvyklé. Není vyjímkou,že vztah a poznávání se příjde až po sexu,právě kvůli té živočišné přitažlivosti. A jak jsem byla napnutá u závodu,jako bych ho sledovala naživo. Tahle autorka mě zaujme ať už píše o koních,horninách,zlatu nebo jeskyních.

Rozinka28
02.04.2018

Nepotrpím si na příběhy z koňského prostředí, ale tady byl děj příjemně usazený do velkých závodů. Kniha se mi četla dobře, pro mě byla poutavá a měla jsem ji přelouskanou během dvou večerů. Sice jsem nepochopila okamžitou náklonnost Raine k Elliotovi, já bych si od cizího muže, co mě šmíruje, držela odstup, ale budiž. Doporučuji jako oddechové čtení pro ty, co nepotřebují mít v knize složitý děj.

angelbooks
14.02.2018

Trochu bych chtěla poupravit ''úroveň'' této knihy z předchozího komentáře.
Nejprve osobní doporučení - Kniha NENÍ pro osoby, které NEhledají knihy s tématikou koňských závodů společně s věkově starší hlavní postavou a extra složitým dějem. ;)
Je sice pravda, že začátek je urychlený, klidně to mohla autorka natáhnout, ale pak se trochu zpomalý a urovná, jako na horské dráze, když dojedete do cíle.
Akorát bylo zajímavé jejich sblížení. Málem na to opravdu skočili během pár desítek stránek, ale zažila jsem i horší. :D
Rozhodně bych si ji nekoupila za 100-300 korun v knihkupectví, ale jako vypůjčená kniha z knihovny stojí za to.
Opravdu nejde o složitý děj a nevadí, když mezitím budete číst i jinou knihu (jako já). Konec byl zajímavý ohledně ''zmizení'' hlavního hrdiny, ale na konci, jak už mnozí tuší, bude krásný happy end. :)
Takže pokud hledáte něco, u čeho nemusíte přemýšlet, tak rozhodně můžete šáhnout po téhle.
Knihu si nedám do doporučených, ale vím, že kdyby nebyla žádná jiná, klidně znovu sáhnu po Letní závrati. :)

Nixie412
30.09.2017

Mně se kniha tedy vůbec nelíbila. Jednak jsem knihu koupila na veletrhu za 19 kč takže bych řekla že byl dodržen poměr kvalita-cena. Od této autorky jsem ještě nic nečetla a popravdě řečeno: čekala jsem úplně, ale ÚPLNĚ jiný žánr. Mě je čtrnáct a občas si ještě počtu knihy v koňském prostředí- z obálky a obsahu jsem tedy pochopila, že děj bude předevsím o mé vrstevnici a půjde zde hlavně o závody a k tomu se tam připlete nějaký kluk (možná proto mi přišlo divné, že by se patnáctka zamilovala do nělokoho, komu už nejspíše bylo 18 a on by jí lásku opětoval, ale to jsem přešla) No smaozřejmě tedy bylo překvapení, jaké výrazy jsem v knize objevila( a moje o dva roky mladší kamarádka musela být ještě překvapenější) ale řekla jsem si že ji dočtu.
Teď tedy k samotné knize: zdlouhavý, nudný příběh s klasickými zápletkami. Popis postav neustále omílal její "neuvěřitelně svůdnou křivku rtů" (právě toto tam bylo zmíněno několikrát) a "úžasné kaštonové vlasy a oči." To autorce docházely slova? A jak rychle že se do sebe zamilovali? Po 10 min.? Vždyť se spolu vyspali málem na té dráze! Přijde mi zkrátka nesmysl aby se přísný agent zamiloval do nějaké holky hned a jen tak. A příběh taky nic moc. Vlastně žádná pořádná zápletka a konec taky nic moc. Přemýšela jsem že dám odpad ale ten si schovám na něco horšího. Tím tedy zakončuji moji slohovku a pokud se rozhodujete jestli si ji koupíte-neplýtvejte na ni časem. Řekla bych, že za to nestojí

moudivlacek
04.03.2017

Pro mne to byl velice zajímavý příběh. Hlavně z důvodu skvělého vylíčení charakteristik hlavních hrdinů - mladá žokejka, která díky otci ví, co jsou tajné služby státu, a mladý agent - který je na vrcholu a přesto cítí, že je duševně vyčerpaný. Je to střet dvou silných osobností, každý se tak trochu obává života v tom světě toho druhého. Ale nakonec se rozhodnou a prožijí pár společných chvil, než je má očekávaná budoucnost zas rozdělit.
A jak to doopravdy dopadlo? Tak to nebudu prozrazovat.
Jen povím toto - opravdu stojí za to si to přečíst.

sabca
08.07.2014

Kniha se mi moc líbila. Ale co mi na ní vadilo byla gramatika. Jinak jako na odreagování dobrý.

jaja10
15.06.2014

Taky jsem se jaksi do toho nemohla začíst. Musela jsem přeskakovat řádky a občas i půl stránky a vlastně jsem o nic nepřišla. Bylo to zbytečně zdlouhavé, tentokrát mě kniha do "Lowellky" nezaujala tak, jak její jiné romány.

helenkan
28.05.2014

Skoro až do poloviny jsem se nemohla do příběhu pořádně začíst.Zdálo se mi to moc zdlouhavé a nudné.A zaujalo mě to až ke konci.

koně pro ženy

Ann Maxwell