Rozinka28 Rozinka28 komentáře u knih

Noc odevzdání Noc odevzdání Tessa Dare

Bram i Susanna mi přirostli k srdci a jejich příběh mne bavil číst. Romantické, humorné a oddechové čtení, které jsem přelouskala během dvou večerů.

Prozřetelnost Prozřetelnost Jamie McGuire

Knihu jsem si v knihovně vytáhla z přihrádky Sci-fi, takže jsem od ní očekávala víc, i podle anotace. Doma jsem zjistila, že jsem si půjčila román, kde se víc řeší vztahy než paranormálno a akce je v ní pomálu. Příběh Jareda a Niny mě však bavil, romány mám ráda. Ryana jsem si, narozdíl od jiných čtenářek, prostě neoblíbila, přišel mi tam dost navíc. Od poloviny knihy mě štval chvílemi i Jared a jeho neustálé stýská ní si nad tím, že Ninu vůbec kdy oslovil. Na druhou stranu jde o příběh s dobrým koncem, kde se hlavní hrdinové postaví "osudu" a dokazují, že nic v našich životech není předem dané natolik, aby se to nedalo změnit.

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

Nabíječ mne nijak neoslovil. Děj (pokud nějaký byl), se táhl a až na konci jsem se alespoň zasmála. Obě hlavní postavy mi přišly bezduché. Dočetla jsem ji sobě navzdory.

Hřebec Hřebec Alice Clayton

Ne, mě prostě tato autorka nesedí. Stejně jako u Nabíječe jsem dlouho čekala na zajímavý děj a nic.

Vášnivý svůdník Vášnivý svůdník Christina Lauren

Ne a ne se do knihy začíst, dlouho mi ležela doma, přestože další ze série už jsem měla přečtené. Nesedí mi vypravěčský styl v přítomném čase, dlouhá souvětí a hned trojitý milostný vztah. K dočtení jsem se nedokopala.

Vášnivý sprosťák Vášnivý sprosťák Christina Lauren

Celá série Vášniváků je psaná tak, že jsem se do ní nemohla nikdy pořádně začíst. Sprosťák mě bavil, ale na sérii Božských nemá.

19.02.2018 3 z 5

Vášnivý hříšník Vášnivý hříšník Christina Lauren

Z celé série Vášniváků se mi hříšník kupodivu líbil nejvíc. Přesto jsem ze série Božských zvyklá na vyšší laťku.

19.02.2018 3 z 5

Nahý džentlmen Nahý džentlmen Sally MacKenzie

Stejně jako u Vévody jsem se ani u Džentlmena moc nebavila. Moc postav, moc názorů, málo vlastního děje.

Nahý baron Nahý baron Sally MacKenzie

Neurazí, ale... Spíš mne bavil příběh Grace a Dawsona, než její tetičky, kterého je kniha plná. Hodně se zbytečně řeší stará rodinná křivda.

Nahý hrabě Nahý hrabě Sally MacKenzie

Rozvláčné, místy nedotažené do konce. Autorka umí psát i mnohem lépe, což ukázala v jiných svých knihách.

Nahý vévoda Nahý vévoda Sally MacKenzie

Tato kniha mne z celé série zaujala nejméně a musím přiznat, že jsem se chvílemi dost nudila. Pořád jsem čekala "něco víc".

Nahý markýz Nahý markýz Sally MacKenzie

Usmyslet si v pěti minutách, že si vezmu někoho, koho vidím po x letech poprvé, je trochu nad rámec mého chápání, přesto jsem příběh Charlese a Emmy četla ráda. Příběhu nechybí zajímavá linka se zloduchem a šťastný konec. Co víc si od románu přát?

Nahý vikomt Nahý vikomt Sally MacKenzie

Z celé série mne Vikomt bavil nejvíc. Knihu jsem četla několikrát a vracím se k ní, baví mne oba hlavní hrdinové, detektivní zápletka, jejíž vývoj vrcholí až na konci knihy, i humorně popsaný počínající vztah Jane a Edmunda.

Božský cizinec Božský cizinec Christina Lauren

Druhý díl série, který mne sice nenadchl tak jako ty ostatní, přesto jsem se u knihy příjemně odreagovala a mohu ji za sebe doporučit.

Božský hráč Božský hráč Christina Lauren

Po prvním dílu (Božský bastadrd) je Hráč mou druhou nejoblíbenější knihu této série. Hannu i Willa jsem si oblíbila, jejich povahy jsou realistické a pochopitelné. Děj se netáhne, spíš se příjemně vyvíjí. Mám doma celou sérii, ale k prvnímu a třetímu dílu se vracím nejraději.

Tak trochu jiná Tak trochu jiná Nina Berry

Jedna z mých oblíbených knih tohoto žánru. Našla jsem ji omylem zařazenou v knihovně v oddělení pro dospělé a vůbec netušila, co od ní čekat. Možná i proto mě tak mile překvapila. Pokud by bylo vydáno pokračování v češtině, určitě po něm sáhnu.

19.02.2018 5 z 5

Zvěrolékař mezi nebem a zemí Zvěrolékař mezi nebem a zemí James Herriot (p)

K Herriotovi se vracím už léta, stále a stále dokola. Všechny jeho knihy jsou psané realisticky, humorně a s jistým klidným nadhledem, ať už se jedná o veselé nebo smutné příběhy. Člověk z nich cítí lásku autora k životu, zvířatům, lidem i krajině, kterou krásně popisuje.

Ať žije Pepan! Ať žije Pepan! Jiří Žáček

Pepana jsem dostala v dětství jako dárek a mám ho stále doma, protože nepostrádá nezaměnitelný Žáčkův humor.

19.02.2018 4 z 5

V zajetí hraběte z Glencrae V zajetí hraběte z Glencrae Stephanie Laurens (p)

Toto byla první kniha, která mi přišla v celé Cynsterovské sáze první pod ruku. Angelika i Dominic mi byli sympatičtí a mile mne překvapil i děj knihy, ačkoliv jsem měla tendence pasáže z vyjednávání rodiny jen tak přelétnout očima, protože mne nebavily. Ke knize se však ráda vrátím znovu.

V ringu V ringu Katy Evans

Remingtona jsem si oblíbila, Brooke mi ke konci už moc nesedla. Knihu jsem přečetla na "pár nádechů" a ráda si ji přečtu znovu, až nebudu mít chuť přemýšlet nad textem a budu si chtít užít čistě emocionálního děje.