Rozarka69 Rozarka69 komentáře u knih

100 hradů a zámků 100 hradů a zámků Frank Van Ark

Text doplněný o realistické obrázky hradů a zámků. Oceňuji mapu umístění a webové stránky. Knížkou ráda listuji a nechávám se inspirovat.

03.07.2020

Salátové variace Salátové variace Drees Koren

Moje bible salátů :)

03.07.2020 5 z 5

Vyřeš to s Sherlockem Holmesem Vyřeš to s Sherlockem Holmesem Gareth Moore

Dobře řešená knížka pro děti. Hádanky jsou pro dospělého jednoduché, ovšem pro děti snadno pochopitelné, i když některé možná ty malé mozečky potrápí. Doporučuji vzít na dovolenou, dlouhé cesty, či krácení dlouhých deštivých dnů.

03.07.2020 5 z 5

Máša a medvěd - 5minutové pohádky Máša a medvěd - 5minutové pohádky kolektiv autorů

Báječná knížka pro malé čtenáře. Dcera ji naprosto miluje. Příběhy nejsou dlouhé, snadno pochopitelné.

15.08.2019 5 z 5

Směšné lásky Směšné lásky Milan Kundera

Já truchlivý Bůh - Vytáhla jsem si ji u maturity a byl to trošku oříšek. Dnes studuji psychologii a některé pasáže rozlouskávám až ted'. Dřív jsem neměla šanci pochopit myšlenky autora prolínající se v postavách. I tak knize dvakrát neholduji.

31.07.2019 2 z 5

Brnox. Průvodce brněnským Bronxem Brnox. Průvodce brněnským Bronxem Aleš Palán

Senzační kniha, u které jsem se zasmála až jsem brečela. Pár let jsem na kraji této nechvalné městské části bydlela a netušila jsem spoustu věcí. Autorku chválím za její originalitu. Ač teda si nejsem jista těmi krysami, tak se mi obsah velice líbil a troufám si říct, že pro zlepšení nálady budu číst určité odstavce dokola.

09.07.2019 5 z 5

Jak se navždy zbavit paniky, úzkosti a strachu Jak se navždy zbavit paniky, úzkosti a strachu Klaus Bernhardt

Kniha se četla příjemně a na jeden nádech. Myslím, že každý si v ní najde to své. Žádné náročné názvy zde nečekejte. Text je snadno pochopitelný.

13.06.2019 4 z 5

Jaro - Obrázkové příběhy Jaro - Obrázkové příběhy Rotraut Susanne Berner

Barevná knížka, díky které se dcera učí nová slova, poznává nové činnosti. Postavy se neokoukají - neustále vymýšlíme nové příběhy. Nejoblíbenější jsou jeptišky, které mě mile překvapily a v knize jsem je vůbec neočekávala. Autorka myslela na vše. Krásné propracování našich hrdinů. Rozhodně koupíme i zbylé knihy.

Co se děje po celý rok Co se děje po celý rok Anne Suess

Dcera se podle obrázků učí nová slova. Detailné obrázky (morče v kleci se pase, pánovi se vylila barva, maminka maže syna krémem,..). Činnosti z každodenního života lidí, každé věkové kategorie.

Já do lesa nepojedu Já do lesa nepojedu Josef Václav Sládek

Malá ale velice roztomilá knížka pro děti. Krásně ilustrovaná.

Na naší zahradě Na naší zahradě Pavla Hanáčková

Narazila jsem na ni v knihkupectví, kdy mě zaujal obal. Doma jsem byla překvapená, jak je knížka i uvnitř krásně ilustrovaná. Krátký text ke kadému zvířátku bohatě stačí. Jsem ráda, že jsem ji koupila. Knížka je kouzelná.

Zdraví z babiččiny lékárny Zdraví z babiččiny lékárny Oľga Erdelská

Moc pěkně zpracovaná knížka, která mi otevřela oči v oblasti bylin a koření. Kniha má pro mě určité kouzlo nejen svojí ilustrací ale především svým obsahem.

26.02.2019 5 z 5

Přehled biologie Přehled biologie Stanislav Rosypal

Kniha má přes 600 stran a nikdy jsem v ní nenašla vše, co jsem potřebovala. Například svalstvo, stavba kostí,.. jsou zde popsány jen okrajově. Rozhodně bych ji nedoporučila pro přijímačky nebo studium. Ilustrace jsou tu krásné, ale to je asi tak vše na této knize. Doporučila bych ji pro sebestudium, pokud vám stačí jen to, co je v ní napsáno.

08.02.2019 2 z 5

Genetika Genetika D. Peter Snustad

Pěkně ilustrovaná, obsáhlá. Dá se z ní krásně učit.

Somatologie Somatologie Ivan Dylevský

Na medicínu pro mě nebyla obsáhlá. Hodnotím ale obsáhlost pro střední školy, popřípadě pro přijímačky. Líbilo se mi stručné shrnutí v každé kapitole a popis obrázků.

Líbáš jako ďábel Líbáš jako ďábel Marie Poledňáková

Kniha se četla sama. Humorné scénky, představovala jsem si herce ve filmu a prolínala si je do knihy. Za mě paráda.

Krysař Krysař Viktor Dyk

80 stran, ve kterých je krásně ukázána pomstychtivost krysaře, lakomost radnícha a labilní Agnes. Děj se mi líbí. Jedna z knih, kterou jsem v povinné četbě měla ráda.

Povídky z druhé kapsy Povídky z druhé kapsy Karel Čapek

S povídkou Ukradený kaktus jsem se setkala již na gymnáziu, kdy jsme dělali její rozbor. Uchvátila mě natolik, že jsem si musela přečíst celou knihu. Některé povídky jsou k pobavení. Zajímavé, jak se člověk může nevědomky usmívat u knihy, která je zároveň detektivního rázu. Zbožňuji Čapkovu tvorbu a jeho lidskost.

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

Jako mladá slečna jsem hltala každou větu, každou stránku,.. Velmi se mi líbí obrovská slovní zásoba a počet stran, kdy máte pocit, že je kniha nekonečná ale máte z toho příjemný pocit, protože nechcete, aby to skončilo. Opravdu skvělé čtení.

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Knihu jsem četla z povinnosti na střední škole. Nemohla jsem se dostat do děje, nudila mě a četla jsem ji vyloženě z nutnosti. Vrátila jsem se k ní po několika letech a dala jí druhou šanci. Bohužel bez úspěchu. Opět jsem se cítila lapena v pasti a některé stránky musela číst i víc jak 2x. Možná se k ní ještě někdy vrátím a možná také ne.

08.02.2019 1 z 5