100 hradů a zámků

100 hradů a zámků https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400662/bmid_100-hradu-a-zamku-Px1-400662.png 4 6 3

Tyčí se na vrcholcích kopců nebo jsou strategicky položené na řekách či poloostrovech s výhledem na moře. Vznešené paláce králů, hrabat a vévodů, které sloužily jako obranné pevnosti, lovecké zámečky i výletní a kratochvilná místa. Obléhané, dobývané,pustošené a znovu obnovované stavby dodnes podávají svědectví o dobách minulých.Hrady a zámky, velkolepé budovy zasazené v krajině na impozantních místech, v nás probouzejí romantické představy a na chvilku nás přenesou do jiného času i prostoru. Sto nejkrásnějších hradů a zámků v jediné knize.... celý text

Architektura Cestopisy a místopisy Encyklopedie
Vydáno: , Rebo

100 kastelen

Booky84
20.02.2022 5 z 5

Krásná publikace k mému oblíbenému cestování po papíře. Oceňuji typy na nejvhodnější dobu k návštěvě, internetovou adresu a zajímost u každé stavby a moc pěkné fotografie.

Rozarka69
03.07.2020

Text doplněný o realistické obrázky hradů a zámků. Oceňuji mapu umístění a webové stránky. Knížkou ráda listuji a nechávám se inspirovat.

Bustedka
04.03.2020 5 z 5

Moc se mi to líbí. Informací tak akorát, fotky krásné. Obzvlášť oceňuji grafické rozřazení informací. Nechybí mapa kontinentu i mapa země. Nechybí symboly zajímavostí, ani internetová adresa pro další informace. Textu moc není, ale člověk beztak tyhle věci nasává hlavně očima :-)

hrady a zámky

Autoři knihy