Roselunda 1928 Roselunda 1928 komentáře u knih

Brisingr Brisingr Christopher Paolini

Tenhle díl mi přišel strašně natahovaný a nudný. Ty neustálé bitvy mě už nudí. Je mi fakt líto, že jedna z nejzajímavějších částí byla ta, kde se vyráběl Eragonův nový meč... a to zjištění o Eragonově skutečném otci bylo opravdu vrcholně trapné.

08.12.2015 3 z 5

Milion sluncí Milion sluncí Beth Revis

Fakt nevím, jestli to bylo úžasnoucnější než první díl. Něco tam bylo i přehnané. Ale pár nečekaných zvratů tam bylo, četlo se to rychle, postavy byly příjemné a Syn a Amy jsou sladcí.

18.11.2015 4 z 5

Příběhy nepohádkový budoucnosti Příběhy nepohádkový budoucnosti Rachel Renée Russell

Na začátku jsem měla silný pocit, že autorce docházejí nápady. Ale bylo to hezké. I když nejslabší díl.

15.11.2015 4 z 5

Eldest Eldest Christopher Paolini

Takže zkrátka.
Co se mi líbilo?
- Velmi zajímavá byla ta část, kde byl Eragon v Ellesméře. To se mi líbilo moc.
- Eragon jako postava se mi začíná zamlouvat.
- A musíte uznat, že Eragonův vztah k Arye je prostě kouzelný :D

Co se mi nelíbilo?
- Já prostě nemám moc ráda Rorana. Když jsem četla o něm, přála jsem si, ať je další kapitola o Eragonově výcviku.
- Ten nový jezdec mi byl jasný už na začátku, i když tomu dost pomohl brácha.
- Taktéž Eragonovi rodiče.
- A strašně moc mi vadilo to Eragonovo prokletí. Tak naprosto pochybné a otravné!

Ale bylo to lepší než Eragon. Až na ty Roranovy části.

15.11.2015 4 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Tahle kniha je velmi rozporuplná...

U postav se moc nezdržím. Eragon je takovej dost naivní, Bromovo tajemství mi mohlo být jasné už na začátku, Arya mohla dostat víc prostoru. Na konci působila dost nafrněně.
A na Murtagha si pořád dávám pozor.

Co se mi líbilo?
- Autor má očividně velmi velkou fantazii.
- Příběh. Sice jsou některá Eragonova rozhodnutí divná a něco dost neuvěřitelné, ale na patnáct let to je fakt dobrý. A jo, je to místy podobné Hobitovi, ale to mi nevadilo.
- Safira byla super :3

Co se mi nelíbilo?
- Překlad. To byla největší slabina. Tak podivná čeština nebyla ani v Inkarceronu. Ale je dost možné, že to bylo příšerně napsané už v originále a prostě se to líp přeložit nedalo...
- Ano, chápu, Eragonův život musel být náročný, ale nemusel na konci každé druhé kapitoly omdlít.
- Patnáctiletý kluk a už se chce mstít smrtí?
- V první polovině z toho byl cítit velmi silný amatérismus (existuje to slovo vůbec?).
- Nedomyšlenosti typu "Mám strach, že se všichni jednou ráno probudíme s podřezanými krky." Nevím, jestli to bylo zamýšleno jako vtip, ale vadilo mi to.
- Vůbec nechápu, proč, když někdo má dlouhý monolog, je v půlce konec přímé řeči a pak zase začátek. To ti lidi maj dvě hlavy nebo co?

Vím, zápory převažují nad klady, ale jinak se mi to líbilo. Takže čtyři.

P.S.: Nebyla by sója levnější než maso? Ale nemůžu vědět, jestli se tam pěstovala... Jo, to maso na začátku mi taky přišlo divné a neuvěřitelné, ale okay.

05.11.2015 4 z 5

Girl Online Girl Online Zoe Sugg

Ach. Naprosto souhlasím s Adele02. Je to pohádkový, neuvěřitelný, pitomý a přeslazený a kdoví co ještě... ale zároveň tak neskutečně miloučké, že jsem se téměř pořád culila.
Penny mi ani nebyla moc nesympatická, jen si vždycky ty naštvané smsky mohla víc promyslet.
Elliota jsem si oblíbila víc, než jsem předpokládala.
Noah... on je tak abhdfsjkng. Pro to fakt neexistuje slovo. Tak dokonale neuvěřitelný kluk se nedá ničím lepším vystihnout.

Fakt jsem byla mile překvapená. Jen ten odfláknutý konec.

04.11.2015 4 z 5

Královská hraničářka Královská hraničářka John Flanagan

Úžasný. Fakt povedený výtvor. Na můj vkus moc málo Halta, Kasandry a Horáce (a Alyss, ale s tím nic neudělám...), a mohlo tam být trošku víc napětí, ale splnilo to má velmi vysoká očekávání. Maddie jsem si strašně oblíbila a dost často jsem si musela připomínat, že Will není Halt :D A ta Maddiina hádka s Kasandrou a Horácem je opravdu vyňuňaná :3 :D ale... fakt mi je líto, že to je poslední kniha. Tak jedinečnou sérii asi dlouho nenajdu.

Ruhl je fakt zmetek. Zasloužil si to.

25.10.2015 5 z 5

Inkarceron Inkarceron Catherine Fisher

Fakt dobrý nápad. Velmi dobrý. Jenže to mělo hodně velké nedostatky. Jako předvídatelnost. Minimální napětí. A hlavně překlad. Většinou dávám špatný styl psaní za vinu autorovi, ale tady to je jasně překladem. A to mi celý dojem z knihy strašně zkazilo.

24.10.2015 3 z 5

Ztracené příběhy Ztracené příběhy John Flanagan

Krásný doplněk, ale..... nenávidím povídky. Ten pocit, když jsem natěšená, jak příběh bude pokračovat, s napětím otočím stránku a ono nová povídka, ten mě provázel skoro celou knihu. Ale velinánské plus za to, že jsem brečela u Smrti hrdiny. Zdaleka nejsmutnější povídka.
Jako celek se mi knížka moc líbila.

17.10.2015 4 z 5

Město ztracených duší Město ztracených duší Cassandra Clare (p)

Příběh dobrý, ale něco mi tam strašně vadilo. Je to horší než původní trilogie. Ale nápad se mi líbil.
Je zvláštní, že jsem Magnusovi s Alekem fakt nefandila, ale děsně mi vadilo, že Magnus udělal to, co udělal v epilogu...
Simon a Izzy... :3

17.10.2015 3 z 5

Splynutí Splynutí Julianna Baggott

Velká škoda, že to po vztahové stránce spadlo do obrovského klišé. Velká škoda, že tam bylo tolik věcí, které podle mě do takových knih nepatří. Protože to jinak bylo celkem dobré. Lepší než Čistý. 3,4*

11.10.2015 3 z 5

Arthur v zakázánem městě Arthur v zakázánem městě Luc Besson

To byla táááák strašná nuda...

02.10.2015 2 z 5

Město padlých andělů Město padlých andělů Cassandra Clare (p)

Ano, pěkný příběh nabitý akcí, ale slabší než předchozí díly.
Nemůžu tomu s čistým svědomím dát čtyři, ne-li pět hvězdiček. Když jsem démony brala jako příšery, tak to je poměrně fajn nápad. Aleka a Magnuse jsem taky dokázala překousnout. Co mi ale vadilo nejvíc, byly ty narážky na Bibli (a ještě ji píšou s malým b -,-). Strašně mi to vadilo. Proč Lilith nemohla být prostě nejmocnější druh démona? To by asi bylo moc jednoduché. Prostě, Bible a tenhle příběh jsou jako oheň a marmeláda a autorka s tím neměla vůbec začínat. Ty věci, co s Biblí měly něco společného... se velmi liší od mých představ zapasování náboženství do románu. A to mi tam strašně moc vadilo.

Ale musím pochválit konec.

Další díl si půjčím z velké části proto, že chci vědět, jak to bude se Simonem a Izzy. Jsou sladcí :3

30.09.2015 3 z 5

Město ze skla Město ze skla Cassandra Clare (p)

Hlavní postavy se tam chvílemi chovaly strašně divně, něco (např. ta věc s Jocelyn) mi přišlo odfláknuté nebo bych to udělala jinak, ale dobrý. I když, to zrcadlo bylo jasný už na začátku. Ale ta věc se Sebastianem... to bylo wow. Seděla jsem s takovým výrazem, že ani nechci vidět tu fotku, kterou táta vyfotil, když jsem si četla (pokud ji taky vyfotil, můj táta je schopný všeho :D ) :D Povedlo se to. A při epilogu jsem se culila skoro tak jako moje oblíbená zpěvačka :D
Na další díl se těším celkem dost.
Doufám, že se Simon a Izzy dají dohromady! Prostě musí! :D

A když se na to dívám zpětně, strašně mi to připomíná Harryho Pottera a relikvie smrti.

22.09.2015 4 z 5

Čistý Čistý Julianna Baggott

Tahle kniha měla fakt zajímavý nápad a velký potenciál, jenže když čtu o matkách srostlých se svými dětmi, budících, hlavách panenek místo ruky a podobných věcech, čekala bych, že to ve mě vzbudí nějaké emoce. A až do poslední čtvrtiny, ne-li pětiny nic. Nebylo to skoro vůbec poutavé. To mi na tom vadilo nejvíc. A ještě že se Pressia a Partridge chovali tak dětsky. A to, co měli společného, mi po Nástrojích smrti přijde hrozně neoriginální.

20.09.2015 3 z 5

YOUCAT - Příprava na biřmování YOUCAT - Příprava na biřmování Bernhard Meuser

I když mi do byřmování ještě nějaký ten pátek zbývá, tak si tuhle knihu s chutí čtu už teď. A je snad ještě lepší, než Youcat - katechismus.

16.09.2015 5 z 5

Císař Nihon-Džinu Císař Nihon-Džinu John Flanagan

Při čtení jsem měla hodně podobné pocity jako u prvních dvou dílů. Hezká kniha, povedený příběh, dobré postavy, občas jsem se i zasmála, jenže mi dělalo problém se do toho pořádně začíst. Jen ta bitva, to byl už jiný level, bylo vidět, že Flanagan má na rozdíl u prvních dílů se psaním knih už zkušenosti. Samozřejmě, zlák trochu prvoplánový, ale ten naprosto vymazleně a vyňuňaně ÁÁÁÁÁ konec :3 :D za ten dávám 4.5*.

P.S.: Už jen dva. Nenávidím to číslo. Tak malé...
P.P.S.: U všech těch map mi chybělo měřítko, ale tady by se sakra hodilo.

16.09.2015 5 z 5

Delirium Delirium Lauren Oliver

Nápad mě zaujal už před pár lety, a díky naší učitelce češtiny se i mě konečně dostala do ruky.
Postavy byly moc hezky vykreslené, tak, že bych je ráda potkala a popovídala si s nimi. Děj u mě má plusy za už předem zmiňovaný nápad, a za nepředvídatelnost. Proč tomu dávám jen čtyři hvězdičky? Protože tam nebylo nic, z čeho bych byla fakt vyjevená a na celý barák (nebo příležitostně školu) bych řvala něco ve smyslu "Do háje!" nebo bych se nesvíjela smíchy. Ale ten konec... hustý. Ten takový byl. Jenže to je málo. Ale jdu sehnat další díl.

09.09.2015 4 z 5

Město z popela Město z popela Cassandra Clare (p)

Lepší než jednička. Mnohem víc se tu projevuje jedninečnost a originalita série. Jen mě štvala ta pachuť krve v ústech.

08.09.2015 4 z 5

Halt v nebezpečí Halt v nebezpečí John Flanagan

Flanagan umí dát do díla napětí, i když čtenář ví, jak to dopadne. To je na něm úžasné. Sice slabší začátek, ale konečně se tam stalo něco, na co čekám celou sérii :D a ten příjezd :3 nejsladší část celé série :DD a mám dojem, že Horác trpí Aspergerovým syndromem :D mám ho čím dál radší. A ano, když obočí zvedají i koně, je to už ohrané :D

05.09.2015 4 z 5