Roselunda 1928 Roselunda 1928 komentáře u knih

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Nemohla jsem si pomoct a srovnávala tuto knihu s Drahokamy. Což byla osudová chyba. Prostě mi přišlo, že se autorka snaží napsat něco stejně dobrýho, úspěšnýho a poutavýho jako Rudá jako rubín. V Rudé jako rubín mi to celé přišlo víc promyšlenější a vtipnější.
Ten démon mi tam vadil, bylo by lepší ty dveře tam dát pod nějakou jinou záminkou. Proč tam nemohly poletovat víly!? :DDDDD Na ty by se jméno Lulila nebo jak hodilo víc.
Na Secrecy mám čtyři typy - Florence, Annabell a Emily, možná i Persephonu.
Musím ale uznat, že se tam toho dělo víc, než v Rudé jako rubín, to je taky jedno plus. Obálka - nádherná, ale mám pocit, že se opičí po Drahokamech. Kdybych je nečeta, tak ***** určitě, ale takhle si nemohu pomoct. 4,20 *

25.08.2014 5 z 5

Tygrovo prokletí Tygrovo prokletí Colleen Houck

Pěknej nápad. Ta indická mytologie mi nevadila, prostě jsem si řekla: je to pohádka, a hotovo!
Rena jsem chápala víc než Kelsey, kterou jsem celkem chápala taky. . Přišla mi ale jako tvrdohlavá a blbá (I am sorry! :)) hysterka (takže jsme si asi podobné :)) vážně mu to jako mohla vysvětlit a nějak to s ním vyřešit! Ale ráda se směju blbosti hlavních hrdinů, takže tahle série bude nejspíš něco pro mě :)
Bohužel jsem nalistovala o pár stránek dál, a dovtípila jsem se, jak to s Renem asi je, takže to pro mě nebylo žádný překvapení :(
Kišan tam je podle mě jen proto, aby to nebyla taková nuda a aby se s Renem mohl přetahovat o Kelsey! :D
Natt S: Souhlasím, až na to s Kišanem! Ren mi byl sympatický stejně jako Kišan!

Moc se těším na druhý díl, a doufám, že bude stejně vtipný a čtivý jako první. 4.5*

24.08.2014 5 z 5

Milionové holky - Princezna paparazziů Milionové holky - Princezna paparazziů Cathy Hopkins

Druhý díl se mi zdál o malinko horší. Riko se chovala fakt hrozně! Ten Jessin výzkum byl zajímavý :D

15.08.2014 3 z 5

Milionové holky Milionové holky Cathy Hopkins

Tak jo, četla jsem lepší knihy, ale tuhle řadím mezi od Hopkinsové spíš lepší. Jess byla v pohodě, Tom mi byl ale nesympatický, Džej Džeje jsem měla o dost radši. Alisha zezačátku působila jako hóóóódně rozmazlenej nafoukanej fracek, ale trochu ji chápu. Mám ale spolužačku, jejíž táta je milionář, a je úplně v pohodě.Jsem fakt ráda, že se Jess a Alisha skamarádily. :D
Ttrochu Alishe závidím!

15.08.2014 3 z 5

Věčné soupeřky Věčné soupeřky Lisi Harrison

Nevim. Četla jsem teda lepší knihy, tady tohle bylo takové nemastné neslané...

14.08.2014 3 z 5

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

Podle toho, co o týhle knize vím, mám pocit, že se Meyerová zbláznila, ale neberte si to osobně :D

13.08.2014

Příběhy nerozumný poradkyně Příběhy nerozumný poradkyně Rachel Renée Russell

Mám pocit, že byl o malinko salbší než díly, co jsem zatím četla. MacKenzie je tak prohnilá, že nemůže být reálná - nevěřím, že lidi můžou být tak zlí. ***** dávám díky dopisům slečně Všeználkové. Nej: Milá slečno Všeználková, z čeho se dělá sekaná ve školní jídelně? It's best! ?:D Spoiler: pořád jsem čekala, kdy do poradny napíše Brandon, že si neví rady, protože se mu líbí jistá holka a neví jak jí to říct... a dočkala jsem se! :D Tudíž mě SHD přepadl až v průběhu čtení. Na jednu věc jsem se ale nedočkala - moc jsem se těšila na Brandonův výraz, až mu Nikki řekne, že je ona Slečna Všeználková.
Sice budu tu knihu splácet asi až do února, ale nelituju toho!

11.08.2014 5 z 5

Čtyři děti a skřítek Čtyři děti a skřítek Jacqueline Wilson

Mám bohužel pocit, že se autorka po Edith Nesbitové trochu opičí. Taky mi to přišlo spíš pro mladší děcka. Já teda čtu nejradši knihy typu Divergence, HG, Twilight (i když jenom trochu) a Rudá jako rubín. Každý má ale rád něco jiného...jsem ale ráda, že mi to pomohlo splnit předesevzetí, že přečtu všechny knihy Jacqueline Wilsonové. Zábavná, roztomilá kniha.

08.08.2014 3 z 5

Mezi hvězdami Mezi hvězdami Cathy Hopkins

Dvě hvězdičky dávám jenom za to, že se mi to dobče četlo. Děj jinak byl na nic a některý pasáže byly dost trapný.

07.08.2014 2 z 5

Zakletá Ella Zakletá Ella Gail Carson Levine

Asi se mi líbil víc film, i když s knihou toho má pramálo společného. Musím ale říct, že se mi kniha četla dobře a Ella mi bylo sympatická. 4,5*

07.08.2014 5 z 5

Zaslíbení Zaslíbení Alexandra Adornetto

Přišlo mi to trochu slabší než ostatní díly, nevím proč. Nemůžu se rozhodnout, tak asi dám 4,5 *....
Takže:
1. Wade je vážně pitomec.
2. Rafael má něco do sebe, ale můj hrdina bude vždycky Xavier :* :DDD
3. Proč mi to přišlo takové přeplácané?:(
4. Proč se mi zdál Xavier na konci nějak moc starý, i když mu bylo teprve jednadvacet?
5. Xaviera mi je vážně moc líto, ještě že to dopadlo tak, jak to dopadlo, jinak bych tomu dala ****
Ale už dost o Xavierovi :D
6. Podle obálky jsem si představila, jaý asi bude konec. Trochu se to vyplnilo.
7. Konec mě potěšil.
8. Obálka je úchvatná.
A přece se ke Xavierovi ještě vrátím :)
9. SPOILER Proč si všichni myslí, že se Xavier narodil až druhý, když byl první? Že by Claire byla adoptovaná? To mi nějak neleze do hlavy...
10. Ale aspoň chápu, proč je tak super :* :D
11. Nechtěla bych zažít to, co Xavier a Bethany, teda Ford a Laurie, zažili na vysoké. SPOILER (?) Vážně bych nechtěla, aby mi někdo manžela pozval na rande :P
12. Všechny díly musím pochválit za originalitou.
13. Přála bych si, aby tuto trilogii autorka napsala ještě jednou, ale z pohledu Xaviera. Bylo by to děsně zajímavé a velká výzva pro paní autorku!
14. Chybí mi epilog "O pět let později", kde bych se dozvěděla, že mají miminko a jsou móóóóóóc šťastní :D
15. A to je asi všechno...

05.08.2014 5 z 5

Záhrobie Záhrobie Alexandra Adornetto

Takže.
a) Obálka není tak zdařilá.
b) Bethiny kámošky jsou pitomé. Zahrávat si s duchy? To bych neudělala ani já, a mě hrabe dost :P.
c) Jake je hnusák, podvodník, lhář, a já nevim co ještě. No, taky co se dá od démona očekávat, že...
d) Xavier je ještě víc super než v jedničce. Mít takového kluka ve třídě, tak jsem s kámoškama věčně rozhádaná :DDDDD
e) Taky nesmím vynechat to, že je Xavier opravdu šílenej. Do Bethany:) Ale to jenom posiluje moje sympatie k němu.
f) Je mi hrozně líto Hanny a Tuckera.
f2) Nechápu oslovení Lucifera "Tatíčku"!
g) Nesmím zapomenout pochválit Beth, i když ani nevím za co. Prostě se mi její chování líbilo.
h) Zápletka dobrá, nenudila jsem se.
ch) Dokonce jsem se u toho i pobavila, zvláště u epilogu ;)

Shrnutí? SUPER!!!!!!!!!

04.08.2014 5 z 5

Zář Zář Alexandra Adornetto

Na to, že jsem křesťanka, jsem to brala v klidu. Ne jako rouhání, spíš jako pohádku. Pohádku, u které si přeju, aby byla skutečností. Až na Jakea, samozřejmě :P!
Nádhernej nápad - mě by nic takového nenapadlo. Xavier naproti Jakeovi, o kterém jsem věděla, že s ním budou problémy byl úžasný, chci být na místě Bethany:P...No jo, opravdu se choval trochu jako chůva, ale nikdo není dokonalý (s vyjímkou Beth, Ivy a Gabriela, ne? :))...Nevíte, proč jsem si ho představovala jako Joshe Hutchersona s delšími blonďatými vlasy? :D Až to zfilmujou, a to by teda měli, jen si představte ty úchvatný triky, tak by ho měli obsadit do jeho role...nebo ne? jsem šílená....ale zfilmovat by to měli...
Jaksi jsem taky nepochopila, proč jsou strany 145 - 160 otočené vzhůru nohama... nějakou dobu mi trvalo, než jsem přišla na to, jak to číst :D
a taky musím pochválit velmi vydařenou obálku!
Moc se na další díl těším, moc ti děkuju, Niki, žes mi tu knihu půjčila:DDD

Ještě přemýšlím, co mě přimělo dát *****...že by nějaký anděl? :D

Zaslíbení Zaslíbení Alexandra Adornetto

Tak oni se vezmou? Super! :D

Jsem superstar! Jsem superstar! Thomas Brezina

Asi nejlepší kniha, co jsem kdy od Breziny četla. Na ni snad nemá ani Dotek anděla. Četla se mi dobře, bavila jsem se u toho. 4.5*

03.08.2014 5 z 5

Pijou mi krev aneb Upírkou na vlastní nebezpečí Pijou mi krev aneb Upírkou na vlastní nebezpečí Kimberly Pauley

Hele, kde jako byla zápletka? Příběh byl hezký, ale nic moc se tam nedělo. **** dávám jenom proto, že jsem se u toho pobavila, a dozvěděla se zase něco o "jiném druhu upírů" :p ale jo, kniha je celkem dobrá....)

03.08.2014 4 z 5

Hra lží Hra lží Sara Shepard

Kniha mě celkem zaujala. Určitě si přečtu i další díly a i Roztomilé malé lhářky. Akorát mě trochu mátl styl vyprávění - nejsem zvyklá na to, že někdo vypráví o někom jiném. Zatím jsem se setkala jenom s knihami které vyprávěl hlavní hrdina nebo to bylo ve třetí osobě - ale na tohle nejsem zvyklá, musela jsem si zvyknout. Zápletka je super, opravdu jsem se u toho nenudila a přečetla za jedno odpoledne:)

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Omlovám se, že tuto knihu budu srovnávat s dříve shlédnutým filmem.
Oproti filmu to bylo to neeeeeeeeeeeeeeskutečně zdlouhavé. Jsem na straně 148 a nic moc se tam neděje. Nejen za to strhávám ty dvě hvězdičky. Mám ještě nějaké připomínky k výběru slov - jako sorry, ale slovo ZAHIHŇAL se mi vážně ke klukovi - i když to je upír - nehodí! Po přečtení knihy jsem taky přestala mít ráda Roberta Pattinsona - navždycky mi zničil obraz o ultramegasuperextra sexy a krásným upírovi. Edward mi byl celkem sympatický - i když jsem nepochopila tu jeho počáteční nenávist k Belle. Ta (jako myslím Bellu) se mimochodem někdy taky nechovala úplně nejlíp ale sympatická mi celkem byla.... Postavy mi byly povahově mnohem bližší než ve filmu. Taky nesmím zapomenout poznamenat, že jsem se o toho dóóóóóóóóst pobavila :D
Dospěla jsem k závěru, že si musím přečíst další díly a především Půlnoční slunce. Je to zajímavé - zezačátku jsem se od toho nemohla odtrhnout. Jsem divná.3,49
Tak jsem si to po pár letech přečetla znovu... a asi jsem to neměla dělat. Neskutečně špatně napsané a o překladu ani nemluvím; Neskutečně mě vytáčela Bellina nelogická posedlost Edwardem a Edwardova nevyváženost - "Už mě nebaví se od tebe držet dál!" a vzápětí "Opravdu bychom neměli být přáteli!" Nějaké letmé pokusy o humor a odlehčení se opravdu nepovedly. A romantické scény ve mě zabily poslední zbytky romantika, co ve mě ještě přežívaly, vždyť větě "Prsty se mi zamotaly do jeho vlasů" (doprčic, kdo to překládal? To je nemožný...) se prostě nejde nesmát. Celou dobu jsem přemýšlela, proč se do háje tohle stalo bestsellerem? No jo, když mi bylo těch jedenáct, tak mi to taky nepřišlo nijak jedovatý...
Ta jedna hvězdička je za to, že se to četlo snadno. Jinak to je celý k smíchu - knihu, kde třikrát na dvou stránkách hlavní hrdinka opěvuje úžasnou svalnatou třpytící se hruď hlavního hrdiny, fakt nejde brát vážně - nebo spíš taky k pláči.

26.07.2014 1 z 5

Holka s rytmem v těle Holka s rytmem v těle Nancy Krulik

Celkem se mi to líbilo, i když jsem četla lepší knihy. Po přečtení téhle knihy asi začnu jinak vnímat některé věci. Musím ale říct, že kdyby tam bylo pár změn a bylo by to v první osobě, bylo by to lepší. 3,99 *

26.07.2014 4 z 5

Princezna odvedle Princezna odvedle Cathy Hopkins

No, tak tohle teda moc neubíhalo, přišlo mi to takové...nevim....prostě ne můj typ knih.. Chtělo by to nějakou větší zápletku. Nevím, četla jsem teda lepší knihy. Hlavní hrdinka ušla, ale přišlo mi, že se tam každej problém vyřeší rychle. Třeba v kapitole "Komplikace". Já bych to udělala celý trochu jinak, ale taky nejsem paní autorka, jsem uživatelka Roselunda 1928.

25.07.2014 3 z 5