Ronny Ronny komentáře u knih

Čtyři ženy a jeden pohřeb Čtyři ženy a jeden pohřeb Narine Abgarian (p)

Velmi dobře napsaná kniha,moc se mi líbila.

21.06.2023 5 z 5

Josefíně všichni lžou Josefíně všichni lžou Kateřina Pantovič

Váhám mezi 3 a 4 hvězdičkami,spíše 3,5. Místy mě to vadilo,ale jinak se čte lehce,je to vtipné a ze života.

07.05.2023 4 z 5

Vzpomínky na úhoře Vzpomínky na úhoře Anna Cima

Nebyl to můj šálek kávy. Příběhy hlavních postav napsány čtivě,ale na ty fantasmagorie v podobě opico-tygra-hada jsem nebyla zvědavá,taktéž na pasáže o uhoři. V půlce jsem to vzdala...

19.03.2023

Jákobův žebřík Jákobův žebřík Ljudmila Ulická (p)

Při nejlepší vůli bohužel nedočteno. V knize se střídaly velmi čtivé a zajímavé kapitoly s jinými,pro mne nezajímavými, takže jsem to v půlce vzdala.

13.03.2023

Dvorní dáma Dvorní dáma Anne Glenconner

V knize byl popsán život britské aristokracie,ale nejvíce mne zaujal rodinný život a osudy autorky. To byla opravdu síla co musela všechno zažít!
Dětství za války odtržená od rodičů, manželství s naprosto potrhlým manželem (po smrti už se vše hodnotí ve prospěch kladných vlastností) a osudové rány v podobě nemocí a úmrtí dětí. Tato silná charakterní žena vše zvládla jak nejlépe bylo možné. Věčné večírky ve vyšších kruzích jsem jí také nezáviděla.

13.03.2023 4 z 5

S orlem na zádech S orlem na zádech Iva Pekárková

Nejdřív jsem zkusila audioknihu a ta mě odradila. Pak jsem na knihu narazila v knihovně a přečetla jsem ji se zaujetím. Ivu Pekárkovou mám ráda,ale ne každá její kniha se mi líbí. Tahle byla hodně povedená!!!

27.02.2023 5 z 5

Ořechy na cukroví Ořechy na cukroví Michaela Kalivodová

Na knihu jsem se těšila,mám ráda taková obyčejná vyprávění obyčejných lidí. Ale tohle bylo pořád dokola až mi to lezlo na nervy. To bylo pořád : Kájínka,Magdička,Románek a co dobrého jim uvařila.Nedočetla jsem.

12.02.2023 2 z 5

Kodaňská trilogie: Dětství – Mládí – Závislost Kodaňská trilogie: Dětství – Mládí – Závislost Tove Ditlevsen

Vynikající, kvalitně napsaná autobiografie,zaujala mě od první stránky. Nechyběla ani humorná místa,ovšem ve třetí části,kde autorka bojovala se svou závislostí,už se jednalo o drsné čtení.

10.02.2023 5 z 5

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

Tak k těm chvalozpěvům na knihu se opravdu nepřidám. A to jsem se na ni těšila.... Tak tak jsem ji dočetla,je to průměrná knížka a už jsem od autorky četla daleko lepší. Místy se mi to četlo dobře,ale bylo to pořád dokola stejné,kapitoly psané dětmi jsem musela částečně jen přelétávat jak mne to nebavilo. Péče o svéprávného otce,který odmítal pečovatelku i domov důchodců mi připadala přehnaná,prostě aby ten román měl nějaký děj... Asi bych dala i tři hvězdičky kdyby to byla jiná autorka, ale Soukupová mě zklamala.

31.01.2023 2 z 5

Jeřabinový dům Jeřabinový dům Marie Hajdová

Nedočetla jsem,kniha mne nezaujala,asi je určena mladším,méně náročným čtenářům. Taky mám tady hromádku lákavějších knih z knihovny.

27.01.2023

Neděle odpoledne Neděle odpoledne Viktorie Hanišová

Začátek trochu divný,ale konec vše vysvětlil,celé se to poskládalo dohromady a zasáhlo mne to.

24.01.2023 5 z 5

Ibka Ibka Petra Braunová

Původně jsem neuvažovala o hodnocení pěti hvězdičkami, chvílemi se mi zdálo podrobné popisování dětství malé Petry zdlouhavé,ale bavilo mne postupné odkrývání historie její rodiny. Druhá polovina mne ale chytla a už nepustila a konec mne úplně dostal. Stálo to za to,byl to skutečný příběh,byla to síla.Doporučuji.

24.01.2023 5 z 5

Ada Ada Veronika Jonášová

Velmi dobře napsané,čtivé.

15.01.2023 5 z 5

Uvnitř jsme stále mladí Uvnitř jsme stále mladí Sissel Gran

Moudrá kniha,která mě opravdu oslovila,pohladila a obohatila.

12.12.2022 5 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Na knihu jsem se těšila,ale nedočetla jsem ji. Opravdu mě to téma nebavilo.

25.11.2022

Vlak do Samarkandu Vlak do Samarkandu Guzel Jachina

Naprosto skvělá kniha,ze všech tří knih autorky se mi líbila nejvíc! Velmi čtivá,popisuje strašlivé strádaní lidí,hlavně dětí postižených hladomorem,ale přesto mne čtení místy zahřálo u srdce a dojalo,dokonce jsem se i zasmála. Vřele doporučuji!!

25.11.2022 5 z 5

Zahrada mrtvých duší Zahrada mrtvých duší Lukáš Boček

Strašně zdlouhavé,pointa jasná už na začátku...

09.10.2022 2 z 5

O smrti a životě O smrti a životě Irvin D. Yalom

Od knihy jsem čekala víc. Yalom se v ní vypsal ze svých pocitů,strachu ze ztráty milovaného celoživotního partnera,byla to pro něj psychoterapie. Vpodstatě v jiné jeho knize jsem četla, že ačkoliv poskytoval terapii lidem, kteří ztratili někoho blízkého, sám za celý život nikoho kromě rodičů neoplakal. Až teď, v požehnaném věku 88 let,po úspěšném naplněném životě jak osobním tak profesním.
Obklopen svými úspěšnými a bezproblémovými dětmi a vnuky, finančně velmi dobře zajištěný. Všechna čest jeho plodnému životu, ale kolik lidí to tak má?
Ani se mi to už nechtělo dočítat,pro mě to přínosné nebylo,ještěže jsem měla knihu zapůjčenou.

24.09.2022 2 z 5

Jen čas ukáže Jen čas ukáže Jeffrey Archer

Čtivé,ale další díly už číst nebudu. Je to trochu lehká četba, zápletky těžko uvěřitelné.

23.09.2022 2 z 5

Sedmihlas Sedmihlas Rebecca Kauffman

Zvláštně napsaná kniha,chvíli mi trvalo než jsem se začetla,ale ke konci mě dostalo její kouzlo.
" ..v životě je třeba najít způsob, jak vlastnímu srdci odpustit za to, kolikrát nás zradilo, jak si odpustit za všechny ty ošklivé věci, co jsme si pomysleli, řekli, udělali nebo cítili, a jak jít dál.
Protože srdce je jako raněný voják, kterému prostě musíme dát, cokoli potřebuje, aby mohl pochodovat dál."

18.09.2022 5 z 5