Ronny Online Ronny komentáře u knih

Jak si zbytečně nekomplikovat život Jak si zbytečně nekomplikovat život Rafael Santandreu

Naprosto skvělá,opravdu skvělá kniha zkušeného psychologa,a věřte,že jsem za svůj život přečetla mnoho knih na podobné téma. Půjčila jsem si ji z knihovny a původně si jen chtěla ofotit několik stránek, ale pak jsem si ji koupila,přestože se kvůli svému věku a nedostatku místa knih spíše zbavuju. Netvrdím,že jsem mě nadchly všechny stránky a kapitoly,ale jsou tam povzbudivé,laskavé a hluboce moudré pasáže,že to stojí za to.
Hodnocení níže uvedené krystyny jako odpad vypovídá spíše něco o ní než o této knize. Doporučuji!

16.04.2024 5 z 5

Je v pořádku, že nejsi v pořádku: Jak se vyrovnat se ztrátou a zármutkem Je v pořádku, že nejsi v pořádku: Jak se vyrovnat se ztrátou a zármutkem Megan Devine

Naprosto ojedinělá,vyjímečná,lidsky napsaná kniha!! Dříve nebo později se v životě setkáme se ztrátou blízkého člověka nebo se s ní bude vypořádavat někdo z našeho okolí. A většina lidí neví jak s pozůstalými komunikovat,jak jim pomoci,aniž bychom je ještě více zranili. Protože pokud jsme dosud nic takového neprožili,nevíme jak zapeklitá je podpora truchlících.
"Lidé, kteří nám v tomto směru můžou poradit nejlépe, tedy sami truchlící, nemají energii, zájem ani kapacitu to někoho učit."

24.03.2024 5 z 5

Můj bratr Můj bratr Karin Smirnoff

Stejně jako už psala v recenzi meliclu,kniha jako by v poslední třetině ztrácela dech. Do té doby jsem byla uchvácena tímto opravdu drsným příběhem. Těším se na další pokračování,které má v češtině vyjít letos v létě.

23.03.2024 4 z 5

10x se nadechněte a bude po únavě 10x se nadechněte a bude po únavě Egor Egorov

Ještě si nejsem jistá,zda budu aplikovat cvičení doporučovaná v knize,ale knihu si znovu půjčím v knihovně a uvidím. V každém případě mě zaujala a obohatila a díky ní jsem si začala hlídat dýchání pouze nosem a proplachování nosních dutin nosní konvičkou.

23.03.2024 4 z 5

Mládí je v hlavě Mládí je v hlavě Jarmila Frejtichová

Knížečka stála za přečtení hlavně díky rozhovoru s Petrou Černockou! To bylo svižné, zajímavé a humorné počtení. Petra si na nic nehraje, je mladá duchem i vzhledem a moc sympatická! Ty ostatní rozhovory mne moc neoslovily.

06.02.2024 3 z 5

Odnes můj žal Odnes můj žal Katěrina Gordějeva

Tak to by si měli přečíst ti popírači války na Ukrajině, kteří si to,bohužel nikdy nepřečtou. Můj velký obdiv autorce!

28.01.2024 5 z 5

Holandský dom Holandský dom Ann Patchett

Našla jsem ji v londýnské knihobudce,už dost opotřebovanou...takže jsem ji četla v angličtině,což mi zabralo více času a ovlivnilo celkový dojem. Ale i tak vřele doporučuji, nádherný příběh!

31.12.2023 5 z 5

Ani ne pět minut Ani ne pět minut Hana Radulić

Dobře se to četlo,pouze to "překvapivé" rozuzlení mi bylo jasné už ve třetině knihy.

30.11.2023 4 z 5

Pláňata Pláňata Petra Dvořáková

Zklamání

12.11.2023 2 z 5

Chalupa Chalupa Pavlína Křivánková

Čtivé,ze života,místy vtipné. Líbilo se mi to. Postava valašské babky byla skvělá.

05.11.2023 4 z 5

Zdravé plíce - Jak správně dýchat Zdravé plíce - Jak správně dýchat Michael Barczok

Knihu jsem si zakoupila po zjištění problémů s plícemi. Byla napsána čtivě a srozumitelně a po přečtení jsem přestala kouřit. Doufám,že mi to vydrží.

29.10.2023 4 z 5

Rudé orchideje ze Šanghaje Rudé orchideje ze Šanghaje Juliette Morillot

První půlka mě bavila,pak už jsem všech zvěrstev a utrpení byla zahlcena.Nakonec jsem knihu nedočetla.

29.10.2023 3 z 5

Pět životů: Neznámé příběhy obětí Jacka Rozparovače Pět životů: Neznámé příběhy obětí Jacka Rozparovače Hallie Rubenhold

Vřele doporučuji!! Obě recenze napsané přede mnou,které mne ke knize dovedly,jsou tak plné informací, že není co dodat.

23.10.2023 5 z 5

Herbář vzpomínek Herbář vzpomínek Erin Litteken

Časová linka pojednávající o hladomoru se mi líbila,al e ta druhá ze současnosti ne,bylo to takové vyumělkované.
V posledních letech se vyrojilo plno románů, kde se prolínají dvě časové linky,často někdo objeví staré deníky
atd. atd. Je to taková divná móda. Úplně mě to vždy odradí. Preferuji napsání příběhu od začátku až do konce bez přerušování děje a přeskakování v čase.

14.10.2023 4 z 5

Dlouhý okvětní plátek moře Dlouhý okvětní plátek moře Isabel Allende

Kvalitní, čtivá kniha, ve které se navíc dozvíte spoustu informací o politické situaci ve Španělsku a Chile. Jednoznačně doporučuji!

06.10.2023 5 z 5

Karneval zvířat Karneval zvířat Zuzana Dostálová

Tak tohle byla fakt bída....pořád dokola to samé,nedalo se to dočíst.Zklamání

01.09.2023

Pilíře země Pilíře země Ken Follett

Příběh postav byl zajímavý, se zájmem jsem se dozvídala jaký byl život lidí v té době,ALE ten popis stavby a některé další popisy byly nekonečné, zdlouhavé,příliš detailní. A tak,přestože miluju tlusté romány,v tomto případě jsem přeskakovala celé stránky, ač to nemám ve zvyku.

21.08.2023 3 z 5

Čtyři ženy a jeden pohřeb Čtyři ženy a jeden pohřeb Narine Abgarian (p)

Velmi dobře napsaná kniha,moc se mi líbila.

21.06.2023 5 z 5

Josefíně všichni lžou Josefíně všichni lžou Kateřina Pantovič

Váhám mezi 3 a 4 hvězdičkami,spíše 3,5. Místy mě to vadilo,ale jinak se čte lehce,je to vtipné a ze života.

07.05.2023 4 z 5

Vzpomínky na úhoře Vzpomínky na úhoře Anna Cima

Nebyl to můj šálek kávy. Příběhy hlavních postav napsány čtivě,ale na ty fantasmagorie v podobě opico-tygra-hada jsem nebyla zvědavá,taktéž na pasáže o uhoři. V půlce jsem to vzdala...

19.03.2023