Ronnie Sparks Ronnie Sparks komentáře u knih

Nespatřeni Nespatřeni Shannon Messenger

Knihu přeložila Radka Kolebáčová. Díky skvělému překladu je příběh čtivý ačkoliv je kniha dost tlustá (obsahuje 560 stran), tak po začtení do příběh rychle plyne a během chvilky zjistíte, že jste skoro uprostřed knihy. Celkově je fantasy příběh tak zajímavý, napínavý a nepředvídatelný, že potřebujete číst dál a knihu nemůžete ani odložit. Více v recenzi.

08.02.2022 5 z 5

Dům na druhé straně ulice Dům na druhé straně ulice Lesley Pearse

Po dočtení musím říct, že se jedná spíše o román s detektivní zápletkou a nádechem thrilleru. Bylo to oddechové čtení a určitě je to za mě nejslabší kniha od spisovatelky. Byl to nenáročný příběh pro ženy ke kafíčku. Sice nenáročný příběh, ale myslím si, že pokud si knihu vezmete na čtení s tím, že půjde o rychlý a jednoduše napsaný příběh, tak se vám kniha bude líbit. Více v recenzi.

19.04.2021 4 z 5

Lalečka Lalečka Amira Keidar

Byl to smutný příběh, který se skutečně stal. Nepřišel mi nějak přibarvený nebo vymyšlený. Určitě doporučuji, pokud chcete číst příběh z druhé světové války, ale nechcete číst, jaké to bylo v koncentračních táborech. V této knize tábory nejsou, jedná se o příběh jedné malé holčičky, která přežila díky maminčiným kamarádkám z dětství. Více v mé recenzi.

17.11.2020 5 z 5

SOS ve vesmíru SOS ve vesmíru Hermann Woydt

Perfektní kniha o katastrofách při cestách do vesmíru. V knize nenajdeme úspěšné cesty, ale jen ty, při kterých šlo lidem o život, nebo o život dokonce přišli. Každá cesta do vesmíru je napsaná tak, že se nedá od knihy odtrhnout. Skutečný příběh mě vždy do sebe tak vtáhl, že jsem kolikrát ani nedýchala. U každého letu najdeme informace o tom, kdo byl v lodi, co měli za úkol, proč třeba raketa vybouchla nebo proč se museli astronauti/kosmonauti předčasně vrátit na zem a na závěr je vždy shrnuto, jak ke katastrofě nejspíš doopravdy došlo. Skutečnou událost doplňují fotografie a různé náčrty techniky jako např. konstrukce vstupu, schematické zobrazení družice Gemini-Agena. Díky těmto nákresům jsem lépe pochopila situaci...Doporučuji!!

26.09.2020 5 z 5

Liška Šiška ve školce Liška Šiška ve školce Iva Gecková

V knize je několik krátkých kapitol, které jsou doprovázené nádhernými ilustracemi od Báry Buchalové. Ilustrace jsou pestré a výrazné.
Adélku vyzvedne maminka ze školky a až doma zjistí, že nechala ve školce svou nejoblíbenější hračku - plyšáku lišku Šišku. Je moc smutná, protože se bojí, že je liška Šiška také smutná a bude se sama ve školce bát. Jenže liška Šiška ve školce zažívá plno zábavy se svými kamarády. Liška Šiška pomáhá připravovat oslavu pro ledního medvěda. Pečou dort, zdobí slavnostně školku, jezdí narozeninovým vláčkem...
Děti se z knihy dozví, co dělají hračky ve školce, když školku všichni opustí. Krásná pohádka pro děti! Doporučuji knihu číst školkovým dětem.

10.05.2020 5 z 5

Magická knihovna Magická knihovna Alexander Zeno

Neuvěřitelná pohádka pro děti. Lucka se ztratí v knihovně a projde bránou do Magické knihovny, kde začíná pracovat jako knihovnice. V magické knihovně je reálné všechno (létání knihovnickým balónem po glóbusu, smršťování se do velikosti mravence, cestování časem..) Lucka je v práci velmi dobrá, ale to by nebyla pohádka, kdyby v ní nebylo něco temného. Temné síly začínají na Lucku útočit...Asi ji nikdo neuvěří, co všechno v knihovně zažila.
Moc se mi líbí, že to není jen tak obyčejná pohádka, ale dítě se v ní dozví spoustu zajímavostí jako např. 5.10.1582 - den, který nikdy neexistoval, Hora Mount Chimborozo - leží přesně v půli cesty mezi severním a jižním pólem, Město Bubastis - leží v Egyptě a je zasvěcené bohyni koček Bastet, Lineární písmo A - písmo, které nikdo nedokáže přeložit atd... moc povedená kniha :-)

16.04.2020 5 z 5

Rebelské srdce Rebelské srdce Katherine Locke

Autorka má ráda magii, proto skutečnou událost Revoluci v Maďarsku okořenila fantastickými prvky jako např. anděl smrti, magická řeka...Bavilo mě doprovázet židovku Csillu po nebezpečné cestě ke svobodě. Neustálé sledování tajnými agenty, nebezpečné protesty v ulicích a objevování tajemství jejího táty z deníků. Více v recenzi na blogu.

02.04.2024 5 z 5

Poznámky k popravě Poznámky k popravě Danya Kukafka

Nejprve bych ráda zmínila fakt, že se nejedná o thriller, ale o spíše filozofický román zaměřený na empatii a pochopení. Každá kapitola je vyprávěna z pohledu jiné postavy a také z několika časových linií. Samozřejmě sledujeme i Anselovo oběti a odpočítávání do popravy. Více v mé recenzi na blogu.

14.01.2024 5 z 5

Kolektiv Kolektiv Alison Gaylin

Námět na příběh skvělý, ale pro náročnější čtenáře nebude. Klidně bych knihu zařadila do young adult, i když jsou postavy dospělé. Mě se příběh líbil, konec byl ale dle mého názoru málo propracovaný, takový zrychlený. Řekla bych, že i pár situací bych více rozepsala, ale jinak docela fajn psychologický thriller. Více v celé recenzi.

01.04.2023 4 z 5

Soumrak Soumrak Shannon Messenger

Šestý díl je zatím nejtlustší. Bála jsem se, že se bude příběh nudně táhnout díky tolika stránkám navíc. Občas bylo tempo pomalejší, ale nevadilo mi to ba naopak mi vše do příběhu sedělo. Opět byl příběh velice čtivý, dobrodružný, napínavý, záživný i temný. Obsahuje vše, co by mělo fantasy obsahovat. Celou sérii doporučuji, i když je to young adult, tak spíše doporučuji dospělákům - milovníkům fantasy. Více v mé recenzi.

18.11.2022 5 z 5

Hitlerův otec Hitlerův otec Roman Sandgruber

Mě se kniha líbila, i když jsem ji četla poměrně dlouho. Nedala jsem ji na jeden zátah, jelikož kniha obsahuje hrozně moc informací, takže jsem musela při této knize sáhnout i po jiném čtení. Mám dojem, že jsem při čtení této knihy přečetla ještě tři další, ale určitě knihu budu dále doporučovat, hlavně těm čtenářům, kteří čtou knihy na téma 2. sv. válka, holocaust atd...více v recenzi.

25.09.2022 5 z 5

Ztracené klenoty Ztracené klenoty Kirsty Manning

Líbí se mi, že je příběh inspirovaný skutečným příběhem pokladu, který byl v roce 1912 vykopán v jednom cheapsideském sklepě. Chaos v časech jsem trochu pociťovala na začátku příběhu, i když víme vždy v jakém období se nacházíme, ale jinak je to opravdu skvěle promyšlený a propracovaný historický román. Více v recenzi.

13.03.2022 4 z 5

Pes Moko a jeho oko Pes Moko a jeho oko Mirka Ábelová

Příběh obsahuje téma, které je potřeba vkládat do příběhů pro děti. Někteří děti se posmívají druhým nebo jim sprostě nadávají. Tak to prostě je, že nejsme všichni stejní. Je plno dětí, kteří nějakým způsobem nezapadají a to jen díky tomu, že mají třeba zdravotní problém nebo vadu od narození.
Je potřeba ostatním vštěpovat, že se takovým dětem nemá nadávat ani je zesměšňovat. Moc hezký veršovaný příběh. Více v recenzi.

09.03.2022 5 z 5

Rudý vlk Rudý vlk Rachel Vincent

Trochu mě mrzí, že dospěláci píší na knihu né moc kladné recenze, jelikož to hodnotí za sebe, ale tato knihu je určená dětem. Je to young adult - tedy určená mládeži. Za mě je to velice povedená kniha právě pro mládež, pro mladší čtenáře než jsem já. Doporučuji klidně dobrým čtenářům od 12ti let.

06.03.2022 5 z 5

Ještě jedna lež Ještě jedna lež J. M. Winchester (p)

WOW. Jedno tajemství doprovází další a další. Neskutečně zamotaný případ. Konec byl velice překvapující a nečekaný. Dozvíme se, co se stalo, když byla Kelsey dítě a vše do sebe zapadne, i když tedy zamotané je to opravdu hodně. Více v mé recenzi.

09.09.2021 5 z 5

Stará fotografie Stará fotografie Ladislav Vrchovský

Poutavá beletrie z doby druhé světové války je velmi poučná, ale pokud o odboji a nacistech (generálech, velitelích) nic moc nevíte, tak vás bude asi kniha dost nudit, jelikož nebudete vědět o čem je řeč a o kom se mluví. Doporučila bych knihu těm, kteří alespoň trochu znají historii a touto knihou si zpestřili své znalosti a odpočinuli si u ní. Spíše je to oddechové čtení, nic náročného. Více v mé recenzi.

05.08.2021 5 z 5

Plamen Olympu Plamen Olympu Kate O'Hearn

Pro děti doporučuji!! Příběh byl napínavý od začátku až dokonce. Hlavní postavou je sice Emily, ale za dobrodružstvím se vrhá se svým kamarádem, proto doporučuji knihu klidně i klukům.
Kniha je určená pro děti, tak nechápu, jak mohou knihu negativně hodnotit dospěláci. Je jasné, že kniha nebude stačit dospělému čtenáři. Děti si, ale počtou.

12.07.2021 5 z 5

Krutá hra Krutá hra Max Seeck

Jedná se o hodně dobře propracovanou detektivku, která je i dost napínavá. Bohužel neobsahuje šokující zvraty, i když jsem vůbec nečekala, kdo je padouch. Při řešení případu se hodně probírá život hlavní vyšetřovatelky, proto je dobré číst sérii od prvního dílu. Více v mé recenzi.

12.07.2021 5 z 5

Román je psaný formou e-mailů. E-maily jsou psané od Coco, proto jsou v nich i rozhovory. Je to zajímavé zpestření románu. Čekala jsem, že se budu u knihy více smát. Nesmála jsem se skoro vůbec, ale příběh se mi i tak líbil. Brala jsem to jako oddechový román, který mě nakopne na těžší čtení. Více si můžete přečíst v mé recenzi.

13.06.2021 4 z 5

Svolení Svolení Vanessa Springora

Skutečný příběh autorky nám krásně ukáže, jaký měl dopad její románek s 50ti letým spisovatelem, který měla když jí bylo pouhých 14 let a zároveň je příběh velmi poučný pro rodiče, jelikož v příběhu autorka ukazuje i to, jak se k románku postavila její maminka. Více v recenzi.

21.04.2021 5 z 5