Poznámky k popravě přehled

Poznámky k popravě
https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/521549/bmid_poznamky-k-poprave-652806ed90158.jpg 4 33 33

Ansel Packer za dvanáct hodin zemře. Ví, co udělal, a nyní čeká na popravu, stejný mrazivý osud, jaký sám před lety uchystal všem těm dívkám. Ale Ansel nechce zemřít; chce být oslavován, chce být pochopen. Skrze kaleidoskop žen - matky, sestry, vyšetřovatelky z oddělení vražd - se dozvídáme příběh Anselova života. Setkáváme se s jeho matkou Lavender, sedmnáctiletou dívkou dohnanou k zoufalství; s Hazel, dvojčetem Anselovy ženy, nerozlučnou sestrou od narození, která je nucena bezmocně přihlížet, jak vztah její sestry hrozí pohltit je všechny; a konečně se Saffy, detektivkou z oddělení vražd, která je Anselovi v patách a která zasvětila svůj život předvádění zlých mužů před spravedlnost. Zatímco čas běží, tyto tři ženy procházejí volbami, jež vyvrcholí tragédií, a zkoumají trhliny, které po sobě taková zkáza nevyhnutelně zanechává. Kniha Poznámky k popravě, v níž se mísí dechberoucí napětí s ryzí empatií, představuje mrazivý portrét ženství a zároveň rozplétá bolestně známý příběh amerického sériového vraha, zpochybňuje systém spravedlnosti a naši kulturu posedlosti kriminálními příběhy. Vybízí čtenáře, aby se zamysleli nad falešnými přísliby hledání smyslu v psychice násilníků. Předkládá otázky, jež vás donutí k zamyšlení.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ocelot

Notes on an Execution , 2022

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Poznámky k popravě. Přihlašte se a napište ho.

cornetka
23.06.2024 4 z 5

“Tragédie si nevybírá a je totálně nespravedlivá.

“Nemůžeme být kompletní, dokud se nepodíváme do očí tomu, co nás zlomilo.

Ansel je odsouzen k trestu smrti a zbývá mu posledních 12 hodin života. Je odsouzen za vraždu několika žen. Do poslední chvíle věří, že bude osvobozen a hlavně chce být pochopen. Je přesvědčen, že “jednal z vlastní podstaty síly. Bylo zajímavé sledovat jeho myšlenkové pochody v posledních hodinách. Ty jsou proloženy vyprávěním několik žen, které zasáhli nebo nějak ovlivnili jeho život - matka, dvojče jeho partnerky a Saffy, se kterou se kdysi potkali v dětství a která je nyní detektivem v oddělení vražd. A právě to střídání postav a jejich vyprávění se mi moc líbili - postupně tak vytvořili zajímavý příběh.

Chvílemi to bylo dost děsivé a nechutné čtení - ať už to bylo hrozné dětství Ansela nebo jeho k činy, ke kterým se nechtěl přiznat. Stejně tak bylo zajímavé vyprávění zmiňovaných žen - žádná to neměla lehké.

Celkově byla kniha pro mě čtivá a jsem ráda, že se ke mě dostala.

monushka
08.05.2024 3 z 5

Příběh byl rozhodně zajímavý, ale nemohu se ztotožnit se zdejším vysokým hodnocením.

Vím, že jsem nečetla thriller, ale niterní zpovědi obětí, ale nějak mi zde chyběla dějovost a napětí. Obojí jsem od této knihy očekávala.

Překvapivě nejméně mě bavilo nahlédnutí do nitra samotného Ansela.

Co však musím ocenit - střídání vypravěčů a časových rovin.

Jenny46
20.04.2024 5 z 5

Kniha oceněná v roce 2021 a já na ni byla hodně zvědavá...
Je to skvěle napsaný příběh, který umožňuje nahlédnout do myslí lidí, nedokáže se to popsat slovy ty pocity. Knihu jsem četla naštěstí přes den, těžké čtení.
Toto je příběh o Ansalu P. kým se stal, mrazivý děj, který na vás působí. Zbývá dvanáct hodin v cele smrti.
Takovou knihu jsem nečetla, autorka psala jiným způsobem o obětech a rodinách, které zůstaly po sériovém vrahovi. D. Kukafka se zaměřila na ženy, které ovlivnily jeho život a co ho vedlo, že je z něj sériový vrah...
Na tuto knihu určitě nezapomenu, temné, smutné a srdcervoucí, ale i tak stojí za přečtení. V zápletce je i několik skvělých citátů
Pozor, kniha není pro každého!!!

Hlubina, Dotek temnoty a další knižní novinky (45. týden)

05.11.2023

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.

Ocenění knihy (1)

2023 - Edgar Allan Poe Awards (Best Novel)

Kniha Poznámky k popravě v seznamech

v Právě čtených2x
v dalších seznamech1x

sérioví vrazi psychologické thrillery kriminální thrillery

Danya Kukafka
americká