Poznámky k popravě přehled

Poznámky k popravě
https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/521549/bmid_poznamky-k-poprave-652806ed90158.jpg 4 29 29

Ansel Packer za dvanáct hodin zemře. Ví, co udělal, a nyní čeká na popravu, stejný mrazivý osud, jaký sám před lety uchystal všem těm dívkám. Ale Ansel nechce zemřít; chce být oslavován, chce být pochopen. Skrze kaleidoskop žen - matky, sestry, vyšetřovatelky z oddělení vražd - se dozvídáme příběh Anselova života. Setkáváme se s jeho matkou Lavender, sedmnáctiletou dívkou dohnanou k zoufalství; s Hazel, dvojčetem Anselovy ženy, nerozlučnou sestrou od narození, která je nucena bezmocně přihlížet, jak vztah její sestry hrozí pohltit je všechny; a konečně se Saffy, detektivkou z oddělení vražd, která je Anselovi v patách a která zasvětila svůj život předvádění zlých mužů před spravedlnost. Zatímco čas běží, tyto tři ženy procházejí volbami, jež vyvrcholí tragédií, a zkoumají trhliny, které po sobě taková zkáza nevyhnutelně zanechává. Kniha Poznámky k popravě, v níž se mísí dechberoucí napětí s ryzí empatií, představuje mrazivý portrét ženství a zároveň rozplétá bolestně známý příběh amerického sériového vraha, zpochybňuje systém spravedlnosti a naši kulturu posedlosti kriminálními příběhy. Vybízí čtenáře, aby se zamysleli nad falešnými přísliby hledání smyslu v psychice násilníků. Předkládá otázky, jež vás donutí k zamyšlení.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ocelot

Notes on an Execution , 2022

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Poznámky k popravě. Přihlašte se a napište ho.

monushka
08.05.2024 3 z 5

Příběh byl rozhodně zajímavý, ale nemohu se ztotožnit se zdejším vysokým hodnocením.

Vím, že jsem nečetla thriller, ale niterní zpovědi obětí, ale nějak mi zde chyběla dějovost a napětí. Obojí jsem od této knihy očekávala.

Překvapivě nejméně mě bavilo nahlédnutí do nitra samotného Ansela.

Co však musím ocenit - střídání vypravěčů a časových rovin.

Jenny46
20.04.2024 5 z 5

Kniha oceněná v roce 2021 a já na ni byla hodně zvědavá...
Je to skvěle napsaný příběh, který umožňuje nahlédnout do myslí lidí, nedokáže se to popsat slovy ty pocity. Knihu jsem četla naštěstí přes den, těžké čtení.
Toto je příběh o Ansalu P. kým se stal, mrazivý děj, který na vás působí. Zbývá dvanáct hodin v cele smrti.
Takovou knihu jsem nečetla, autorka psala jiným způsobem o obětech a rodinách, které zůstaly po sériovém vrahovi. D. Kukafka se zaměřila na ženy, které ovlivnily jeho život a co ho vedlo, že je z něj sériový vrah...
Na tuto knihu určitě nezapomenu, temné, smutné a srdcervoucí, ale i tak stojí za přečtení. V zápletce je i několik skvělých citátů
Pozor, kniha není pro každého!!!

Roubas
27.02.2024 5 z 5

Smekám klobouk.
V jednom z nejvíce mainstreamových žánrů, kde se autoři vzájemně vykrádají a snaží šokovat, si Danya Kukafka s naprostým přehledem vyšlapala vlastní cestičku díky niterné psychologii, poetickému jazyku a perspektivně, s jakou o zločinu pojednává. I když čtenář tuší závěr (Ansel Packer od samého začátku čeká v cele smrti na injekci), i tak dokázala z pohledu několika žen, které se s Anselem v průběhu života setkaly, vykřesat napínavý, moudrý a literárně zdatný portrét jednoho vraha, jako to (alespoň v mé knihovně) zatím na poli beletrie nikdo nedokázal. Zejména protože se nejedná tak docela o portrét z pohledu vraha samotného, ale portrét jeho činů a jejich dopadů na životy dalších postav. Autorka navíc umně vykreslila kritiku na dnešní morbidní fascinaci vrahy a jim podobnými.
Naprosto zasloužená Cena Edgar (2023 - best novel) a já se jdu podívat po Dívce na sněhu, protože tady tomu hodnocení se mi hodně těžko věří.

všechny komentáře

Související novinky (1)

Hlubina, Dotek temnoty a další knižní novinky (45. týden)

05.11.2023

Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.

Ocenění knihy (1)

2023 - Edgar Allan Poe Awards (Best Novel)

Kniha Poznámky k popravě v seznamech

ve Čtenářské výzvě7x

Štítky knihy

sérioví vrazi psychologické thrillery kriminální thrillery

Autorovy další knížky

Danya Kukafka