ronave ronave komentáře u knih

Ema a kouzelná kniha Ema a kouzelná kniha Petra Braunová

Průměrná kniha s kouzelným závěrem.

27.01.2020 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Krásná a čtivá kniha o nelehkém osudu židovské rodiny v době 2.světové války. O tom jak je život krutý, jak (později jednostranná) láska Hany změní osud celé rodiny.
Kniha se nedala odložit, je skvěle napsaná a člověk touží rozplést celý příběh a dozvědět se jak vše bylo.

17.01.2020 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Kniha byla naprosto skvělá. Prolínají se v ní dvě časové osy a příběhy Marie-Laury (malé slepé dívky) a jejích rodinných příslušníků, Wernera (malého hocha, který je neskutečně nadaný) a jeho sestry a důstojníka Von Rumpela.
Jak by asi jejich život plynuly nebýt druhé světové války?
Ani jsem nevěřila, že zvládnu knihu přečíst tak rychle. Ale nemohla jsem se vždy dočkat, až ji otevřu.
Moc sem si přála, aby se opět spolu setkali... Ke konci knihy jsem slzy nemohla zadržet.

12.01.2020 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Knihu jsem nedočetla. Vůbec mi nesedl styl psaní autora...

07.01.2020 1 z 5

Prsten Prsten Jana Javorská

Napsala bych krásný příběh, ale nejde to ;-) Jako matka tří synů jsem se vžila do postavy matky, které utekl syn. Vše mě zasáhlo.... jsem ráda, že to dopadlo dobře.
Rychlé a příjemné čtení.

06.01.2020 4 z 5

Hrob třinácté panny Hrob třinácté panny Naďa Horáková

Oddechová knížka, přečtená během chvilky.
Začátek mě zaujal a líbil se mi i nádech mystiky. O všech postavách jsem si udělala svůj obrázek, který byl v závěru úplně mylný :-( Závěr hodně zapletený a nečekaný.
Docela mě překvapilo propletení všech skoro postav rodinnými vztahy.

05.01.2020 4 z 5

Obrázky z Holandska Obrázky z Holandska Karel Čapek

Čapka mám ráda, ale tato kniha mě nezaujala a těžko se mi četla. Bohužel jsem ji nedočetla do konce :-(

04.01.2020 1 z 5

Velké vlakové dobrodružství - Za zajímavostmi světa Velké vlakové dobrodružství - Za zajímavostmi světa Štěpánka Sekaninová

Moc krásná knížka, plná map světadílů a spousta zajímavostí z celého světa.
Vendelín a Jula jedou vlakem a snaží se najít černého pasažéra, zastávkami vlaku nejsou města nýbrž kontinenty.
Kniha zaujala jak mě, tak i mého 4,5-letého synka :-)

03.08.2019 5 z 5

Jane utíká Jane utíká Joy Fielding

Co říct? Prostě SKVĚLÁ kniha od začátku do konce, nemůžete se od ní odtrhnout.
Hlavní hrdinka hrdinka Jane bojuje se ztrátou paměti a snaží se přijít na důvod proč o paměť přišla. I když připouštím, že jsem vytušila, kdo za to může, nečekala jsem jaký strašný důvod ho k tomu vedl.

,,Když nevíš jak dál, najez se!"

02.08.2019 5 z 5

Až ji uvidíš Až ji uvidíš Joy Fielding

Příběh matky, která si nechce připustit smrt své psychicky nemocné dcery, jejíž tělo nebylo nikdy nalezeno.
Při pátrání po ní se zaplete do nečekané situace, která ji pomůže si vše ujasnit.
Líbí se mi jak Joy Fieldingová s knihou pracuje a dokáže příběh zpestřit různými nečekanými chvilkami...

28.07.2019 4 z 5

Veselé pohádky z kouzelných hor Veselé pohádky z kouzelných hor Josef Spilka

Knížka z mého dětství :-) Krásné a veselé pohádky, které čtu i svým dětem. Už od dětství si nejvíce pamatuji pohádku, ve které čertu skřípl pazoury do podlahy a pak mu naplácal prknem na zadek :-D

24.07.2019 5 z 5

Zmizení Samanthy Shipleyové Zmizení Samanthy Shipleyové Joy Fielding

Jedna z nejlepších knih Joy Fieldingové.
Nedokázala jsem se od ní odtrhnout. Jsem maminka tří dětí a nedokážu si představit, že by jedno z nich někdo unesl...
Napadaly mě všechny možné konce, ale pravého únosce mi odhalil až závěr knihy.

24.07.2019 5 z 5

Překážka, ovečky, človíček a problém Překážka, ovečky, človíček a problém Jael Biran (p)

Kraťoučká knížečka zapojená do čtenářské výzvy 2019 - jako jedna z mála knížek, které jsem mohla číst se svým synkem.

22.07.2019 4 z 5

Povídej, co vidíš Povídej, co vidíš Joy Fielding

Velice zajímavá kniha. Obdivuji Joy F., jak dokáže popsat pocity hlavní hrdinky.
Příběh krásně oživuje neteř Jade :-) A konec? Opět zcela nečekaný...

20.07.2019 5 z 5

Kamarádka pohádka Kamarádka pohádka Howard Hall

Krásné vyprávěné pohádky, které zaujmou děti už od 4let :-) Nám se nejvíc líbí Tři prasátka, O Palečkovi a samozřejmě Sněhurka.

Kouzelné bobulky Kouzelné bobulky Marianne Poncelet

Nádherně ilustrovaná knížka se šesti příběhy Jiříka a Markétky, kteří objevili keř plný kouzelných bobulek :-)

15.07.2019 5 z 5

Krása nesmírná Krása nesmírná Irina Karnauchovová (p)

Co dodat, prostě pohádky našeho dětství.
Komu by neuvízli v hlavě draci, statční Ivánci a hlavně Baba Jaga kostlivá noha :-D
Jako dítě jsem je milovala a i do dnes si tyto pohádky pamatuju... Klidné mě odsuzujte, ale čtu je i svým dětem, kerým se líbí obrázky ;-)

Panenka Panenka Joy Fielding

Opět skvělá kniha s nečekaným závěrem. Ať jsem si domýšlela konec jakkoliv, tohle mě nenapadlo...
Nedá se jinak než doporučit :-)

Dej mamce pusu Dej mamce pusu Joy Fielding

Skvělá kniha rozdělená do dvou částí - minulost a přítomnost.
V minulosti se odehrává seznámení manželů a jejich soud o děti.
V přítomnosti únos dětí přes celé USA, v němž policie není schopná pomoci.
Kniha je velice špatné přeložená - hodně gramatických chyb a překlepů.
Některé části knihy by si zasloužili vynechat - mládeneček v přítomnosti - a některé části více rozvést - konec knihy.
Přesto mohu tuto knihu vřele doporučit :-)

13.07.2019 4 z 5

Zachráníš mě ráno Zachráníš mě ráno Joy Fielding

Zatím jedna z nejslabších knih, kterou jsem od Joy četla. Dokonce jsem se musela do čtení nutit ;-) Velké množství zbytečných postav, ve kterých jsem se místy ztrácela. Nejzajímavější bylo posledních 6 kapitol, kde se vše vyřešilo...řekla bych až příliš rychle.

27.06.2019 3 z 5