ronave ronave komentáře u knih

Hádanka jménem Oliver Hádanka jménem Oliver Liz Nugent

Na knize se mi líbil styl vyprávění - každá kapitola je věnována jedné osobě a ta vypráví, co a jak se podle něj událo. Vše do sebe zapadá a pomalu se rozplétá celý příběh odehrávající se v Irsku a chvíli ve Francii...
Myslim, že jako od dechovka není špatná :-)

22.04.2020 4 z 5

Mrtvá v knihovně Mrtvá v knihovně Agatha Christie

Nečekala jsem, že by mě knihy se slečnou Marplovou tak bavily. Jsou skvěle napsané a slečna Marplová je úžasná starší dáma.
Kniha je spíše kratší, čte se skoro sama. Nečekaně rozluštění případu, aspoň já jsem to nečekala :-)

28.03.2020 5 z 5

Nekonečná noc Nekonečná noc Agatha Christie

Tak takovouhle knihu jsem od Agathy nečekala... Ze začatku jsem se musela přemlouvat do čtení - což u ní normálně není nutné. Pořád jsem čekala, kdy se něco stane, kdy to začne. Až ke konci druhé knihy se to konečně rozjelo cca 40 stránek před koncem (příběh je rozdělený do třech knih). Závěr byl ovšem nečekaný a skvělý jako vždy. Ale i přesto musím říci, že to byla zatím nejslabší kniha od Agathy, co jsem četla.

24.03.2020 3 z 5

Zapomenutá vražda Zapomenutá vražda Agatha Christie

Poslední kniha Agathy, schovaná v trezoru a vydána po její smrti. I když jsem se chtěla knihám se slečnou Marplovou vyhnout, přeci jen jsem si tuhle vybrala a chybu jsem rozhodně neudělala.
Skvělé napsáná a čtivý jako vždy. O vrahovi jsem přemýšlela celou dobu, na začátku mi bylo jasné kdo to byl, ale než přišel konec několikrát jsem si to rozmyslela :-D Těším se na další její knihy. Doporučuji, stojí za přečtení.

23.03.2020 5 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Nádherná kniha, úžasné propojení dvou příběhu - dvou rozdílných generací.
Stella a Dan - jaký by to byl skvělý pár a jak mohl být jejich život šťastný nebýt tehdejší doby a zákonů.
Jess a Will - skoro jako Stella a Dan po 70 letech, ale oni mají to štěstí a můžou žít spolu.
Vřele doporučuji, není to ledajaký románek :-)

18.03.2020 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Kniha se krásně četla. Příběh byl velmi zajímavý a skvěle napsaný. Jen nechápu proč mi nedošlo, že Bohdana vůbec nemluví, to jsem pochopila až ke konci knihy - myslela jsem jen, že je jen zamlklá a introvertní.
Jsem smutná z konce knihy, který je pro mě otevřený. Rada bych věděla jak setkání dopadlo a jestli Bohdana začne mluvit.
Musím se priznat, že jsem po přečtení Hany od této knihy čekala trochu víc.

11.03.2020 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Příběh byl velmi čtivý. I když se v půlce dozvíte, kdo miminko z domu odnesl, neznamená to, že je to skutečný únosce. Vyšetřující detektiv je velmi chytrý a má skvělý ,,čich,, na celý průběh zločinu. Jen mě mrzí, jak kniha končí - nemám ráda otevřené konce.
Určitě stojí za přečtení :-)

09.03.2020 4 z 5

Diagnóza: učitelka Diagnóza: učitelka Gabriela Falcová

Na knížku jsem se moc těšila, bohužel mě zklamala. Čekala jsem od ní příliš - myslela jsem, že se zasměju víc.
Jako oddechovka po náročném čtení dobré, znovu bych už nečetla.

08.03.2020 2 z 5

Byla jsem doktorkou v Osvětimi Byla jsem doktorkou v Osvětimi Gisella Perl

Kniha je dobře napsaná. Je něco neuvěřitelného jak bestiálně se k lidem dokázali chovat, ubližovat jim, mučit je a zabíjet.
Gisella byla neuvěřitelně silná, vše co dokázala a jak všem pomáhala je ohromující.
Jen je mi strašně líto, že je kniha příběhem skutečného života... kéž by to bylo pouhé sci-fi.

06.03.2020 5 z 5

Kniha byla skvělá. Plná krásných i smutných myšlenek a pravdách.
Nemohla jsem ji jen tak odložit, musela jsem ji dočíst, ikdyž bylo jasné jak skončí.

,, Nauč se odpouštět sám sobě i druhým, ,,Nedomnívám se, že je pozdě s něčím začít.,,

03.03.2020 5 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Čtu hrozně ráda a myslela jsem, že tohle budu mít přečtené během chvilky. Ale opak byl pravdou, kniha se mi četla těžko... po každé kapitole jsem usínala (což se mi normálně nestává, spíš nemohu knihy odložit) a nemohla jsem moc soustředit na děj :-( Bohužel jsem po půlce musela skočit na poslední kapitolu, nebo bych knihu četla ještě 14 dní - to jsem udělala poprvé.

01.03.2020 1 z 5

Žádný sex, je úterý Žádný sex, je úterý Tracy Bloom

Podle názvu jsem čekala, že se do knihy začtu a už jí nepustím. Ale opak je pravdou. Ke čtení jsem se musela přemlouvat, nejzajímavější byl pro mě až konec - z celé knihy asi nejvtipnější. Jako od dechovka není špatná, ale znovu bych ji nečetla...

22.02.2020 2 z 5

Kuře melancholik, Ukolébavka Kuře melancholik, Ukolébavka Josef Karel Šlejhar

I přestože má povídka pár stránek, byla pro mě těžkým čtením - jazyk knihy a dlouhý úvod.
Velice smutný příklad zlých lidí - chování vlastního otce, nevlastní matky a jejích ,,sloužících,, k chlapci, který nedávno přišel o maminku. Bylo mi z toho hrozně smutno, když jsem četla o bití, psychickém týrání a nepomoci v nemoci.
Chlapec se velice sblížil s kuřetem, které mělo podobný život jako on...

11.02.2020 3 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Kniha mě nijak zvlášť nezaujala, není to zrovna můj šálek kávy.
I když je pravda, že se mi líbil příběh velkého přátelství George a silného, hodného a svým způsobem ,,hloupého,, Lennieho. Nenaplněné sny obou přátel - domeček, králíčci a být sami sobě vlastními pány.

10.02.2020 3 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Krásná kniha, čtivá a pěkně napsaná :-)
Obdivovala jsem Annu jak ve svém mladém věku vše perfektně zvládala. Ke všemu se postavila čelem, hledala ve všem to lepší a doufala, že jednou bude dobře.
Nakonec své opravdové štěstí opravdu našla :-)
Anna dokázala vyjít i s málem... prostě úžasný příběh silné ženy.

06.02.2020 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Skvělá kniha! Napínavá od první stránky, nebylo možné ji odložit. Deset lidí na ostrově, deset lidí spáchajících vráždu, kterou jim nebylo možné dokázat a deset lidí čekajících na trest...

03.02.2020 5 z 5

Jednou nohou v blázinci Jednou nohou v blázinci Simona Monyová (p)

Moje první kniha od Simony Monyové. Jako maminka tří rošťáků (jeden + dvojčata) jsem se s knížkou stotožnila a zároveň uklidnila, že může být ještě hůř :-D
Vtipná a velmi rychle přečtená kniha. Určitě se poohlédnu po další.

02.02.2020 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Kytice, je kniha, kterou mohu číst znovu a znovu. Mezi mé nejoblíbenější patří Lilie, Vrba a samozřejmě Vodník, Svatební košile a Poklad.
Myslím si, že tato kniha by měla být součástí každé knihovny.

30.01.2020 5 z 5

Velké holky nepláčou Velké holky nepláčou Ivana Ivančáková

Rychle přečtené, hezky napsané a zajímavý pohled do francouzského vězení. Příběh ze života, u kterého bych uvítala dopovědět pár otázek - kdo jí posílal dopisy (skutečně policista?) a co dělal John celou dobu, že se neozýval - jeho postoj mi celkem přišel nesmyslný.

29.01.2020 3 z 5

Spadnul z jahody Spadnul z jahody Kristína Pavelková

Oddechová knížka, rychle přečtená. Nic zvláštního mě k jejímu popisu nenapadá...

27.01.2020 3 z 5