rodak rodak komentáře u knih

Zkurvenej příběh Zkurvenej příběh Bernard Minier

Taky jsem to zhltal za 3 dny neustále přemýšlíc co z toho vzejde.Velmi překvapilo a nakonec i pobavilo díky následnému životu hlavní postavy.

19.03.2017 5 z 5

Dítě, které v noci našlo slunce Dítě, které v noci našlo slunce Luca Di Fulvio

Projednou jsem zanechal thrillery a detektivky stranou a přečetl jsem pohádku.Opravdu pohádka pro dospělé.Napětí ,boje, intriky,přátelství ,láska,nenávist,smrt,historie.Ano to vše tam je krásně dávkováno a celkově se to čte samo.

14.03.2017 5 z 5

Vězeň noci a mlhy Vězeň noci a mlhy Anne Blankman

Hezký příběh na pozadí před válkou vycházející z historických pramenů.

09.03.2017 5 z 5

Konec vosí sezóny Konec vosí sezóny Denise Mina

Je to psáno nějakým zvláštním způsobem.Na začátku jsem se dlouho začítal,pak jsem nemohl knihu odložit a konec se tak nějak sám dotvářel.Odhalení vraha na začátku byl dobrý tah a bylo zajímavé sledovat jak z toho autorka vybruslí.Povedlo se ,byl jsem spokojený.

05.03.2017 5 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Dobře čtivá kniha .Přečetl jsem za 3 dny ,moc se mi to líbilo.Bylo to stejně dobré jako Vlese visí anděl...

24.02.2017 5 z 5

Řekni lituji Řekni lituji Michael Robotham

Budu sice v menšině ,ale zas tak mne to nezaujalo .Ano čte se to rychle ,má to spád a děj ,je to napínavé ,něco tomu ale chybělo.Více se mi líbila kniha V podezření.

17.02.2017 3 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Díky ,že jsem mohl být čtyři dny ponořen v tomto příběhu plného radosti ,smutku ,lásky ,očekávání-shledání,Moc pěkně napsaná kniha, inspirovaná osudem brněnské vily.

12.02.2017 5 z 5

Dům hedvábí Dům hedvábí Anthony Horowitz

Nečetl jsem od Doyla žádného Holmese . K této knize jsem přistupoval jako k jiné detektivce.Veliké a milé překvapení to bylo.Tak vystavěná zápletka a celkové rozuzlení příběhu mne posadilo na zadek .Super.

10.02.2017 5 z 5

Ruka / Wallanderův svět Ruka / Wallanderův svět Henning Mankell

Slza skoro ukápla při loučení s Wallanderem Hodně dobrá kniha plná informací .Dám si pauzu a začnu znova.

10.02.2017 5 z 5

Cela číslo 17 Cela číslo 17 Dominik Dán

Opravdu jak scénář,námět na film. Více mne bavila část o životě Puiskailera .Perfektně vymyšleno.Prorazit s tím ven je to světový bestseler.

02.02.2017 5 z 5

Neklidný muž Neklidný muž Henning Mankell

Tak jedna životní etapa skončila -moje i Walladerovo.Já mám za sebou včechny jeho knihy a on zas jak se píše v závěru čeká pouze na staří ,Byla to jízda provázel mne 2 roky ve svých románech.Nejlepší kriminální komisař.Škoda že není více knih.Bylo to nezapomenutelné setkávání.K samotné knize pouze to že to byl opět výborný román zase z jiného prostředí plný napětí a překvapení.Tak mi chybí pouze Ruka a těším se na ni ,hlavně na tu encyklopedickou část ,kde si přečtu vše o lidech v okolí Wallandera.A začnu číst znova celou serii od začátku...

27.01.2017 5 z 5

Anglický špion Anglický špion Daniel Silva

Trochu jsem se ztrácel ale je to stále výborné čtení .Bylo by dobré kdyby někdo znova vydal první díly.Je to téměř nesehnatelné.

15.01.2017 4 z 5

Dvojí život Dvojí život Diane Chamberlain

Tak to byl teda doják.Hezky napsáno ,dobře se četlo a závěr opravdu dokonalý.

11.01.2017 5 z 5

Vdova Vdova Fiona Barton

Velice čtivá ačkoliv bylo vše jasno.Dávám do kategorie Zmizelá ,Dokonalý cizinec.Otáčíte stránku za stránkou a nemůžete přestat.

07.01.2017 5 z 5

Pyramida Pyramida Henning Mankell

Obsah jednotlivých povídek ,co se týče kriminálního vyšetřování -perfektní.Ze života mladého Wallandera i pozdější doba jeho života také luxusní .Výborná kniha.

02.01.2017 5 z 5

O krok pozadu O krok pozadu Henning Mankell

Právě ta lidská vlastnost ,přemýšlení sám o sobě ,o všech .Ta zmínka o častém močení např v tomto díle,celková nálada komisaře,táhlý pomalý postup vyšetřování dělá z těch knih nezapomenutelné zážitky.S Wallanderem žiju už dva roky ,pomalu si to dávkuju -ještě Pyramida,Neklidný muž a Ruka a nevím .Počkám chvílí a začnu číst znova od začátku.

30.11.2016 5 z 5

Kritik Kritik Peter May

Musím dát 5. Výborné ,ještě lepší než první díl.Zamotané rodinné vztahy,vtipné situace,skvělá detektivní zápletka-je pravda že jsem měl také stále chut na víno.

22.11.2016 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Super moc se u toho bavím.Čte to syn ,já mám 40 let a žeru to.Pak si o tom vždy povídáme .Jdu na třetí díl...

19.11.2016 5 z 5

Výjimeční lidé Výjimeční lidé Peter May

Ale zas tak hrozné to nebylo.Kdyby to nenapsal May tak se o tom tak negativně mluvit nebude.Prostě fajn detektivka a budu číst další pokračování...

15.11.2016 4 z 5

Ve stínu mafie Ve stínu mafie Jozef Karika

Tak opravdu takhle syrovou knihu plnou násílí a sexu jsem snad ještě nečetl.Občas trochu už přitažené za vlasy ,ale děj uvěřitelný ,zajímavý a velice čtivý,Nechápu proč knižní klub vydá první díl a pak roky nic.Vychází v současnosti od Arga kniha Hra.Ale druhý a třetí díl si zatím budu muset přečíst ve slovenštině.

11.11.2016 5 z 5