Vězeň noci a mlhy ekniha

Mnichov 30. let 20. století skrývá mnohá tajemství a za každým rohem číhá nějaké nebezpečí. Gretchen vyrostla mezi národními socialisty pod ochranným křídlem „strýčka“ Adolfa. Její otec totiž padl, aby zachránil Hitlerův život. Nebo alespoň tak jí to nacisté vyprávěli. A Gretchen tomu také věří, dokud nepotká odvážného a pěkného židovského novináře Daniela Cohena. Gretchen by měla Danielem opovrhovat a vůbec by s ním neměla mluvit, avšak z nějakého důvodu nedokáže neposlouchat jeho vysvětlení otcovy smrti – že její otec, nacistický mučedník, byl zabit někým ze strany. A už vůbec nedokáže odolat přitažlivosti, která ji k Danielovi táhne… Gretchen začne na vlastní pěst pátrat a prověřovat lidi, které považovala za rodinné přátele. Zvolí si Gretchen raději pohodlný život Hitlerovy oblíbenkyně, anebo dokáže poslechnout své srdce a zavrhnout vše, čemuž do té doby věřila?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/290035/vezen-noci-a-mlhy-WSi-290035.jpg 4.285

Kniha Vězeň noci a mlhy

Janca007

Knížku jsem dostala od sestry na Vánoce a trefila se mi do vkusu. Líbil se mi příběh, propojení fikce s realitou, vykreslení postav i celkový děj. Jestli jsem to dobře pochopila, mělo by vyjít pokračování, to bych si určitě přečetla taky. :)

nikol7737
19.12.2020

Musím říct, že po dlouhé době to byla kniha, která mě od začátku bavila. Jsem ráda, že jsem knihu dostala, protože z důvodu za mě nepěkné obálky, bych si knihu sama do rukou nevzala.

Val
15.09.2020

Výborně skloubená realita s fikcí. Mnichov 30. let 20. století. Hlavní hrdinka Gretchen, hýčkaná samotným Hitlerem , psychopatický bratr, zbabělá matka a jeden moc milý a moc statečný Žid. S těmito přísadami vám garantuju , že se vůbec nebudete nudit. A vůbec mi nevadilo, že je to dle některých komentářů málo uvěřitelné. Mě to moc bavilo .

jeníček
04.02.2020

Opravdu poutavý příběh na pozadí historických událostí, láska Němky a Žida nebyla nemožná,tolik jsem jim fandila. Zaujalo mě,jak Gretchen těžce měnila svůj názor na Židy a strýčka Dolfa,ale dokázala to. Napadá mě otázka,zda bychom i my dokázali zapochybovat nad svými zarytými názory stejně jako hlavní hrdinka?

kaffa
23.11.2018

příběh dobrý a napínavý, ale text/překlad kostrbatě čtitelný, ať sem se snažila, jak chtěla, nemohla sem se začíst v pravém slova smyslu.... stejně tak nenadálé popisy okolí zrovna v místě, kdy se dělo něco napínavého.... to se "muselo" přeskakovat.... a některé popisy děje mi nedávaly smysl už vůbec, hlavně závěrečný útěk na nádraží, nedokážu si představit nástupiště vysoké metr a půl, ze kterého měl daniel skočit.... nebo to bylo jen špatně vyjádřené, popsané? každopádně nesmyslnost celé této scény podtrhly dveře zavírající se na vzduch.... ve 30. letech minulého století.... jako vážně? autorka by se asi neměla pouštět do takových popisů ve snaze navodit napětí, když nedávají smysl a neodpovídají dobovým reáliím.... méně je někdy více....

broskev28
08.10.2018

(+ SPOILER) Přidávám se ke všem, které kniha zaujala. Pro mne, jelikož jsem nečetla žádný z autorkou doporučovaných Hitlerových životopisů, byl zajímavý především jeho kolaps po 1.světové válce, o tom jsem nikdy neslyšela. Postupné vystřízlivění Gretl a pohled na strýčka Dolfa jako na pacienta-psychopata působil trošku naivně, v jejím věku ovšem žádný div. Ale abych pravdu řekla, nepochopila jsem vraždu Geli - je jasné, že to nebyla sebevražda, ale kdo a hlavně proč se jí chtěl zbavit?
Nevím, jestli noviny, které zveřejnily plány nacistů na postupnou degradaci až po konečnou likvidaci židovského obyvatelstva, byly pouze lokální, mnichovské. Ale dokážu pochopit, že je nikdo nebral příliš vážně; v roce 1935 to byly jen obludné megalomanské plány. O deset let později už to byla příšerná realita.

Atanone
20.07.2018

Moc se mi to líbilo. Autorce se podařilo proplést historická fakta s fikcí čtivě a napínavě.
Už dlouho se mi nestalo,že bych knihu přečetla prakticky na jeden zátah,jen s několikahodinovou pauzou na spánek

orinka3
10.05.2018

Tak nevím. Hodně silné téma, připomínající všechny ty kultovní romány z doby, kdy si vzal v Německu zdravý rozum dovolenou. Jenže popisované vztahy v rodině a klíčící láska mezi árijkou a Židem mi nepřipadají realistické. Něco mi brání brát to vážně. Podle mě je to hodně naivní a nemyslím si, že situace, kdy Gretchen pátrá po minulosti svého otce, mohly takto probíhat. Daleko by nedošla. Nacisti nebyli zdaleka tak hloupí, aby si nevšimli, zvlášť, když měli v rodině dívky takového zapáleného soukmenovce. Takže ano, kniha je úžasná, podněcuje k zamyšlení, ale nevěřím jí.