Rockwood Rockwood komentáře u knih

Dobrý příběh, který jsem zvládnul na jedno posezení. Ze začátku se mi vyprávění zdálo poněkud kostrbaté, ale třeba to bylo jen o zvyku, neboť jak příběh pokračoval, četlo se mi to mnohem líp.

30.11.-0001 4 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Tahle kniha mě tedy hrubě zklamala. Tedy byl to relativně dobrý příběh a samou nedočkavostí jsem četl neoficiální překlad. Byl jsem hodněkrát překvapen různými situacemi v knize, Severusem Snapeem především. Ale co mě hrubě zklamalo byl konec knihy.

SPOILER
Kromě toho, že Harry přežije smrtící kletbu a kromě toho, že Voldyho vyřadí pomocí odzbrojovacího kouzlo... byl ten růžovoučký happy end opravdu síla pro můj žaludek.

30.11.-0001 3 z 5

Nikdy nezapomenu na těch několik podzimních večerů, které jsem strávil v posteli s touto knihou, na kterou mi svítila má lampička a kdy za oknem řádilo pravé podzimní počasí. Ani na mě nezapůsobila tolik ta kniha, jako prostě pohoda a ta atmosféra podzimních večerů trávených s knihou.

30.11.-0001 4 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Tenhle pátý příběh o čarodějnickém učni Harry Potterovi mě nadchnul víc, než předešlý díl a taky jsem jej zblajznul během chvilky.

30.11.-0001 4 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Jako tři předešlé příběhy, ani tenhle jsem si nemohl nechat ujít. Ale tenhle mě už tolik nenadchnul. Možná že už jsem byl moc přePotterovaný, nebo za to může moje puberta, která odsuzovala knihy.

30.11.-0001 3 z 5

Podle mě asi jeden z nejvydařilejších příběhů o Harry Potterovi. Už jsem dorůstal do doby, kdy mě knihy ani trochu nezajímaly, avšak stejně jsem tuto knihu přečetl, protože jsem již byl natolik oblbnutý světem Harryho Pottera, že to nešlo ignorovat. Tuhle knihu jsem četl myslím dvakrát, neboť jak jsem již řekl, podle mě se jedná asi o nejvydařilejší příběh o Harry Potterovi.

30.11.-0001 4 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Další příběh o Harry Potterovi, který jsem zblajznul ihned, co se mi to dostalo pod ruky. Ani v tu dobu jsem nebyl sečtělý a pokud nepočítám čtyřlístek tak v té době jsem krom jedné dvou dalších knih měl přečtený jenom Kámen mudrců a na další příběh jsem se těšil. Opět jsem si k tomu vybudoval jistý citový vztah, takže čtyři hvězdy.

30.11.-0001 4 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Vyrůstal jsem na to a domnívám se, že to je moje snad úplně první kniha, kterou jsem přečetl. Mám k tomu jistou citovou vazbu, už kvůli atmosféře, kterou jsem si jako kluk v tom vyfantazíroval. Ovšem trochu si proti řečím. Kdo chce vědět co tím myslím, pak si přečtěte můj komentář k samotné autorce Joanne Rowlingové.

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Dávám plný počet, coby hodnocení, neboť si to tahle knížka opravdu zaslouží. Příběh byl velice dobře napsán, poutavý, čtivý, napínavý a prostě skvělý. Líbilo se mi to tak, že jsem to přečetl jedním dechem (obrazně řečeno), ačkoliv jsem to neměl v plánu a ještě ke všemu vzhledem k tomu, že jsem k této knize přistupoval poněkud s velkými obavami, že se z toho vyklube dobová, těžcepřeslazená romantika. Ovšem opak byl pravdou a byl jsem za to tuze rád.

P.S.
Filmová verze z roku 2009 je opravdu děs. Zhrozil jsem se, když jsem to viděl, ovšem po přečtení Lady Fuckinghamové jsem přestal užívat názor, že by se u toho filmu Oscar Wilde v hrobě obracel.

Lady Fuckingham Lady Fuckingham Oscar Wilde

Inu, dávám pouze dvě hvězdy. A to jen proto, že jak už to tu psal herdekfilek, jedná se o přepychově napsané porno. Do konce jsem zůstal jen proto, že nerad nechávám nakousnuté příběhy. Příběh byl skutečně napsán dobře a čtivě, ostatně jak jen to Oscar umí. Ale čekal jsem erotický příběh, který všude možně sklízí kladné hodnocení a místo toho jsem se dočkal jen normálního porna.

30.11.-0001 2 z 5

Slavík a růže Slavík a růže Oscar Wilde

Pěkně napsaná pohádka s koncem, který je smutný, ovšem realistický. Je to doba, co byla tahle pohádka sepsána a stále je aktuální. Líbilo se mi to.

Šťastný princ a jiné příběhy Šťastný princ a jiné příběhy Oscar Wilde

Dávám plný počet. Příběhy byly opravdu krásně napsané, ale povětšinou smutné. Člověka to kolikrát donutí k zamyšlení a ve snad ve všech příbězích jsem viděl odraz skutečného života. Možná, že proto se mi to tolik líbilo, i když ty konce byly ošklivé.

30.11.-0001

Strašidlo cantervillské Strašidlo cantervillské Oscar Wilde

Velice zajímavá povídka. Takové lehké čtivo, které se dá zvládnout na jedno posezení. Rozhodně vhodné na odregování a především pro rozveselení duše, neboť jsem se u toho nejednou zasmál.

Stroj času Stroj času Herbert George Wells

Abych se přiznal, tak prvně jsem viděl filmovou verzi. Ne, že bych dával přednost filmu před knihou, ale film tu byl dřív, než jsem se zajímal o knihy. Jedná se konkrétně o film z roku 2002, který se mi velice líbil, ale velice mě udivilo, jak strašně se onen film liší od knižní podoby. Vím, že filmové adaptace nejsou nijak přesné a kolikrát je v nich spoustu předělávek nemající nic společného s kompromisem. Ale tohle byla fakt brutální změna. A je to opravdu jeden z mála případu, kdy nedokáži určit, zdali je pro mě lepší film, nebo kniha. Snad asi takhle uvažuji proto, že film jsem viděl dřív a viděl jsem jej již hodněkrát, abych si k němu udělal nějaký vztah. Kdoví.

To To Stephen King

Inu... tahle kniha mě dostala. A to jak v dobrém slova smyslu, tak i v tom špatném. Bohužel. Doposud je to zatím jediná kniha, která mě tak moc zaujala i přes skutečnost, že ještě pár stránek a vyrovná se to bibli. Příběh byl možná až moc roztahaný a až příliš rozebraný, ale četlo se mi to víc než dobře a mnohem líp než kterákoliv jeho kniha. Prostě se mi to tuze líbilo, ale jakmile jsem se začal prokousávat ke konci, tak to mě teda opravdu velice zklamalo. Kingovou slabou stránkou jsou konce. Tedy, podle mého vkusu, neboť on z těch konců má tendenci udělat naprostou patlaninu a nejhruběji to zkonil právě v téhle knize. Fakt mě ten konec zklamal, ale i přesto mu dám alespoň ty 4 hvězdy.