rimar rimar komentáře u knih

Spad Spad František Kotleta (p)

kniha napsaná dobře bavila mne ALE ... čekal jsem něco jiného těšil jsem se na Kotletu - super hlášky a tady to není ono, jako kdyby to psal někdo jiný a bral to téma moc vážně, na jeho knihách jsem vždy oceňoval ten humor a nadhled a hlášky a neskutečně jsem se vždy bavil to mi tady bohužel chybělo. Kdyby jméno autora nebylo Kotleta přečetl bych si to a byl spokojený takhle jsem od toho čekal něco víc ale za přečtení rozhodně stojí

27.12.2016 4 z 5

Mistři thrilleru Mistři thrilleru Lee Child

Po slabém začátku lepší prostřední část aby to závěr zase zabil. Lee Child mně vyloženě zklamal. Čtení do vlaku nebo na WC ok a pak ji v tom vlaku nechat protože domu se s tím tahat fakt člověk nechce pokud teda nepotřebuje něco na čtení na WC :-).

04.03.2024 3 z 5

Posedlost Posedlost Neil Cross

(SPOILER) Asi možná malinký spojler. Průměrný příběh ze kterého se dozvíte že v Anglii mlátí beztrestně policajty. Policajti se chovají jak mafiáni. Linka důvěry jsou banda dementu kteří v rámci pochybné důvěry volajících nechají vyvraždit rodinu. Atak dále a dále. To že policie v Anglii místo střelných zbraní raději nosí peprak a pak se nemá jak bránit jen dokresluje kam se tahle kdysi silná společnost ovládající impérium nad kterým slunce nezapadá dostala a že z těchto výkalů se asi jen tak nevyhrabe protože se do nich sama ochotně zavrtává.

13.03.2023 3 z 5

Odpočet Odpočet Michael Atamanov

Autor opět nezklamal a dostáváme skvělý příběh který má spád a chytne člověka a už ho nepustí. Velmi zajímavá myšlenka propojení reálného světa a hry. Hlavní hrdina opět na co sáhne mu vychází ale je to díky jeho kreativnímu myšlení které je úplně jiné než osekaná mysl vojáků kteří to tam řídí. Paráda je že z příběhu nebere větší čas rozhodování o levlech a nastavováni různých herních dovedností a je to hlavně o příběhu. Jediná chybička takové série je že člověk musí čekat na další díly a fakt je to čekání dlouhé:-).

16.02.2023 5 z 5

Pod tlakem Pod tlakem Robert Pobi

Docela slušný příběh. Nereálné ale četlo se to dobře. Trochu Sheldon z teorie velkého třesku a stejně tak nesympatický :-).

12.02.2023 4 z 5

Hitman Hitman Miroslav Žamboch

To jako vážně mistr Žamboch vymlouvat se že jedu chytat na chovný rybník Rožmberk když tu máme třeba Lipno? To by se daleko frajer nedostal. Děj jednoduchý ale postupně začíná člověk cítit k hlavnímu hrdinovi spíš sympatie protože jede skrz příběh svým mravním kodexem který je pochopitelný a lze s ním souhlasit.

27.01.2023 4 z 5

Divoký příliv Divoký příliv Wilbur Smith

Proti starším dílům kde byl skvěle vystavěný příběh propracovaný do detailu tak tahle kniha působila jako čínské polévka z pytlíku a ještě naředěná vodou. Borec který vyrůstá mimo civilizaci v Africe se vše naučí za pár měsíců, porazí soupeře kteří trénovali celý život, všichni hned odhalí jaký je to superman a obdivně ho následují. To fakt nejde. Co sem mi líbilo zhodnocení Američanů kteří obhajují otrokářství, ty evidentně pan autor nemusí:-).

01.12.2022 3 z 5

Nové království Nové království Wilbur Smith

Tak nějak nenadchne a ani neurazí. Když porovnám s prvním dílem je to takové slabší, řídké a možná už i dost překombinované. Konec knihy trochu nabere na otáčkách ale lituji že jsem knihu kupoval stačilo by mi půjčit si z knihovny protože od 3tiho dílu to jde s touhle sérii z kopce.

17.07.2022 4 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

První třetina knihy mi dělalo problém se zorientovat o čem autor vlastně mluví a v postavách. Pak dej nabírá na spádu a je to zajímavější a zlepšilo se to. Konec opravdu je přehnaný ale tak co už. Na autorovi mne baví takové ty nedůležité vedlejší postavy které dostanou prostor detailně popíše co dělají a pak nic, už se v ději neobjeví :-).

25.11.2020 4 z 5

Válka vlků Válka vlků Bernard Cornwell

Nebudu chválit. Musím souhlasit s předchozími kritickými příspěvky. Děj nemá takové napětí ani spád jako předchozí díly. Vsuvky jeho stařecké verze mi vyloženě vadili a rušily. Pořád je to samozřejmě čtivá a kvalitní kniha ale po některých předchozích dílech to tak nějak není ono. Člověk se těšil na excelentní zažít na jaký je zvyklý a dostal je lepší průměr. Další díl samozřejmě přečtu a budu doufat že místo klasického našupu z toho bude opět zážitek který chytne za ...... a nepustí čtenáře až do závěrečného ukončení.

10.10.2020 4 z 5

Past na panovníka Past na panovníka Michael Atamanov

Tak ten konec je fakt peklo. No nějaké možnosti se člověku v hlavě honí jak to asi bude pokračovat jaké jsou možnosti ale doufám že brzy bude ten poslední díl k dispozici aby člověk netapal. Příběh pokračuje svižně ostatní postavy jsou spíše v pozadí hlavní prostor je dán Amrovi což vůbec není špatné. Tak nezbývá než čekat na to jak to vše dopadne.

21.09.2020 5 z 5

Stále ve střehu Stále ve střehu Michael Atamanov

No co říci bylo to super. Skvěle napsané příběh chytí a táhne člověka pořád dál a dál. Hlavní postava jde stále výš díky svým schopnostem a pomocí sestry, přátel a dalších postav. Levlovani tu nepůsobí rušivě a je to hlavně o příběhu. Už první díl mne moc příjemně překvapil a pořád se to ten příběh zlepšuje. I po emoční stránce je hlavní postava čím dál simpatictejsi. Ikdyz pravda v reálném životě je trochu mimoň ale co také čekat od člověka který žije tak jak on.

29.08.2020 5 z 5

Mrtvý lotr Mrtvý lotr Pavel Korněv

Hodně kritiky ale mně se lotr líbil. Bylo to zase něco jiného než od ostatních ruských autorů kteří píší velmi podobně ale zároveň každý po svém. Nápad na uvěznění hlavního hrdiny super i to jak se rovná s nelehkou situací do které se dostal. Naopak by mi vůbec nevadilo kdyby se jejich díla trochu víc propojila.

19.08.2020 5 z 5

V tajné službě Koruny české V tajné službě Koruny české Jan Kotouč

Super pokračování tentokrát ze špionážního zákulisí, které nicméně je stejně důležité pro přežití českého království jako přímá vojenská akce. Nebyla to super propletena a zamotaná akce a místy až naivní hold agent 007 je jen jeden :-) ale čtení bylo zábavné a užil jsem si to. A rozhodně se těším na další díl.

10.08.2020 5 z 5

Ofenziva českých zemí Ofenziva českých zemí Jan Kotouč

Skvělé pokračování příběhu. Inspirace Hubáčkem a jeho sérii o válce v tichomoří více než patrná - příběh o vyhozeno plechovky místo zásobníku si dodnes pamatuji, ale nic to neubírá na čtivosti příběhu. Pasáž na Islandu skvělá včetně zakončení příběhu a těším se na další díl. Rozhodně je tu vidět vzrůstající kvalita autorova psaní.

09.08.2020 5 z 5

Hranice impéria Hranice impéria Jan Kotouč

Kniha je takový průměr co se téma týče. Myslím že asi už vše co se tu pouzilo zde bylo v jiných knihách včetně bran, tak nejde se divit že autor nepřijde s ničím novým. Co mi vadilo pomalý rozjezd a neustálé opakování toho samého. Zápletka poměrně jednoduchá i rozuzlení očekávatelné, člověk nesedí na zadku a není napnutý jak struna jak to dopadne. Co se mi líbí je že se toho autor nelekl a šel do toho. Přeci jen vytvářet svůj svět a vše okolo je náročné a v zahraničí se na podobných projektech podílí více autorů. Proto taky příběh logicky nedosahuje úrovně Válek s Kzinty a nebo Warhammeru to je úplně jiná liga. Zase na druhou stranu rozhodně čtivější než Ztracená flotila. Tak si rád přečtu domácího autora a před sérií o českém impériu si dám jeho sci-fi.

22.07.2020 3 z 5

Herní tester Herní tester Michael Atamanov

Srovnání s Cestou Šamana je určitě na místě. Určitě by mi nevadil podobný počin k Šamanovi kdy by člověk trochu nahlédl i do startu hry a pozadí korporace atd. Je tu menší zaměření na tabulky a levlovani atd. takže za mne to bylo čtivější. Hlavní postava a zbytek okolo něj je takový Timur a jeho parta poctivých spravnaku.

15.07.2020 4 z 5

Snuff Snuff Chuck Palahniuk

Co k tomu říci? Nebylo to špatné docela jsem se pobavil a díky konci jsem dal ty hvězdy 4,protože ten závěr se fakt povedl. Pro čtenáře krásné a vznešené literatury tohle dílko není ale pokud máte rádi nadsázku a trochu něco jiného než průměr tak si to přečíst člověk může a nebude zklamaný.

08.07.2020 4 z 5

Šedá Šedá Dalibor Vácha

Velmi zvláštní kniha. Pocity po jejím přečtení rozporuplné ale určitě zkusím další knihy od autora. Rozjezd je jasné že pomalý autor nám postupně dávkuje informace a dej nabírá na obrátkách. Zejména ke konci už teda sviští dost solidně a v hodně liniích podle postav. Ale člověk neztratí orientaci a není to nijak rušivé. Téma alternativní historie tady bylo podáno velmi zajímavě.

20.06.2020 5 z 5

Loď Loď Vladislav Vlček

První půlka knihy docela nuda druhá o malinko lepší. Jednohubka do vlaku nebo na zabití odpoledne. Napad nebyl špatnej ale jeho zpracování se úplně nepovedlo což je škoda potenciál by tam byl. Třeba příště.

03.03.2020 3 z 5