rickiwolf rickiwolf komentáře u knih

Kipps Kipps Herbert George Wells

Příběh, který i po více jak sto letech oslovuje dnešního čtenáře. Právě svou jednoduchostí a podobnými problémy jako mají lidé dnes, se mi tento román líbil.

15.10.2022 4 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Film jsem neviděl a po přečtení knihy o tom ani neuvažuju. Četl jsem ji jenom kvůli čtenářské výzvě. Kniha je zajímavá pouze tím, že se hlavní děj knihy odehrává převážně ve vile Tugendhadt. Do které bych se i někdy rád podíval.

20.09.2022 4 z 5

Výstup na Eiger Výstup na Eiger Ota Pavel

Šlo o takové mírné rozptýlení v dnešním složitém světě. Byl jsem touto knížkou povídek potěšen.

15.09.2022 4 z 5

Operace Argonauti Operace Argonauti Stanislav Budín

Tendenčně napsaný popis důležité události dvacátého století.

31.08.2022 3 z 5

Síla meče Síla meče Wilbur Smith

Po dlouhé době jsem se vrátil k tomuto autoru, a nezklamal. V knize se přihodilo toho tolik, že jsem se dobře bavil.

28.08.2022 4 z 5

Drevená dedina Drevená dedina František Hečko

Děj knihy dost vyjadřuje dobu, v níž ji autor napsal. Jde o dobu politických procesů, přičemž zde jsou nastíněny vztahy na tehdejším venkově. Přesto se mi Ptáčníkovo nebo Řezáčovo dílo líbilo víc.

22.07.2022 3 z 5

Krabice živých Krabice živých Norbert Frýd

Jde o poutavé zpracování života v koncentračním táboře za druhé světové války. Tím si autor sám prošel. I proto je tato kniha, uváděna jako vrcholné jeho dílo.

18.07.2022 4 z 5

Dost mi to připomínalo romány od Julese Vernea, které rád čtu už od dětství.

12.07.2022 4 z 5

Toulavé house Toulavé house Radko Pytlík

Šlo o ztvárnění zajímavého života, který spisovatel Jaroslav Hašek prožil. V nemalé míře proložené úryvky z jeho hlavního díla, ze Švejka.

08.07.2022 4 z 5

Sága rodu Forsytů Sága rodu Forsytů John Galsworthy

Četl jsem vydání z roku 1967, a trochu mi to připomínalo tu viktoriánskou dobu, která se pomalu vytrácela, a byla vystřídána dobou krále Edvarda.

23.06.2022 4 z 5

Nestydaté neviňátko Nestydaté neviňátko Dominik Dán

Zatím to byla kniha tohoto autora, která se mi líbila asi nejméně.

04.05.2022 4 z 5

Jan Žižka Jan Žižka Petr Čornej

Nemohl jsem se od knihy odtrhnout, a proto mi to ani netrvalo dlouho ji přečíst. Autor se tématem zaobírá velkou část života, a tudíž si myslím, že jeho kniha je naprosto seriózní historické dílo, které popisuje život jednoho z největších českých vojevůdců. Svědčí o tom jeho rozsáhlý poznámkový aparát.

24.04.2022

Smrt ve Vratislavi Smrt ve Vratislavi Vlastimil Vondruška

Na můj vkus byl děj až moc komplikovaný. Čtenář ho musel neustále sledovat, pak by se v něm totiž mohl ztratit.

16.04.2022 4 z 5

Lidé od jezera Lidé od jezera Richard Leakey

Zajímavá kniha, která nutí čtenáře, aby se zamyslel.

20.03.2022 4 z 5

Bílá velryba Bílá velryba Herman Melville

Já jen, čím mi ten příběh byl trochu povědomý. S trochou fantazie by se dala taková posedlost sledovat i v mnoha dalších lidských životech, protože člověk si svůj život nadmíru komplikuje. I popisné kapitoly byly velmi názorné, což tomuto dílu dodalo na kvalitě.

05.02.2022 5 z 5

Jde o rozsáhlé dílo, které mělo velký ohlas. Slyšel jsem o něm v rozhlase. Slyšel jsem jeho autora. Proto, když jsem vyděl tuto sérii, tak jsem se rozhodl ji přečíst. A myslím si, že jsem udělal dobře.

21.01.2022 4 z 5

Husitská epopej. VI, 1461-1471 - za časů Jiřího z Poděbrad Husitská epopej. VI, 1461-1471 - za časů Jiřího z Poděbrad Vlastimil Vondruška

Dobře napsaná kniha. V tomto obsáhlém díle mi vyhovuje jeho uspořádání.

13.01.2022 4 z 5

Únorová tragédie Únorová tragédie Hubert Ripka

Stejně, jako před více než dvaceti lety, mě tato kniha dokázala přesvědčit o velmi složitém období v dějinách našeho státu. Zejména je to velmi důležitý dokument při studiu Únorového převratu 1948.

05.01.2022

Když ještě nebyli slavní Když ještě nebyli slavní Zora Dvořáková

Zajímavé bylo sledovat vznik výzdoby Národního divadla, na níž se tito umělci podíleli. Nejen s tím jsme se měli možnost seznámit prostřednictvím této knihy.

26.12.2021 4 z 5

Když legendy umírají Když legendy umírají Hal Borland

Tato kniha, která vypráví o vykořenění indiánů na začátku dvacátého století, má pro nás svým psychologickým zamyšlením přesah dodneška. Vždy má totiž význam udržovat zvyky starých předků a měli bychom si je připomínat. Po tom, kdy na ně zapomeneme už bude velmi pozdě. Neměli bychom opovrhovat ani sepětím s přírodou, díky níž tu máme možnost žít.

20.12.2021 4 z 5