Když legendy umírají

Když legendy umírají https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/119133/mid_kdyz-legendy-umiraji-aoH-119133.png 4 14 5

Vyprávění a poutavý příběh o osudech indiánů ve 20. století.Hrdina Tom z kmene Utahů jež se narodil v rezervaci. prožívá dramatická i krutá setkání se světem bělochů. po střetnutí s lidskou proradností prchá spolu s rodinou před policií. Zoufalý boj o život v horské pustině se rozehrává.

Literatura světová Romány
Vydáno: , Svoboda

When the Legends Die , 1963

rickiwolf
20.12.2021 4 z 5

Tato kniha, která vypráví o vykořenění indiánů na začátku dvacátého století, má pro nás svým psychologickým zamyšlením přesah dodneška. Vždy má totiž význam udržovat zvyky starých předků a měli bychom si je připomínat. Po tom, kdy na ně zapomeneme už bude velmi pozdě. Neměli bychom opovrhovat ani sepětím s přírodou, díky níž tu máme možnost žít.

evineckY
13.11.2021 5 z 5

Je to kniha o hledání sama sebe. I když rodeo v knize zaujímá větší část, přesto to není to hlavní. Člověk se musí hodně zamyslet nad sebou a svým životem. Kniha má v sobě silný příběh, je moc pěkná, i když jsem ji ''jen '' poslouchala - krásně načtená a mohla jsem při tom nejen něco dělat, ale taky uvažovat. I nějaká ta slza ukápla.

mgeisselreiter
10.12.2017 4 z 5

Krásná první část o původním indiánském životě. I dále je kniha psaná pěkně, je zajímavá, ale zdá se pak až moc rozvláčná, např. část o rodeu Aréna. 80%, 2.12.2017.

Noita
12.01.2017 5 z 5

Drsné podmínky semelou slabší, ale silný charakter vybrousí. Příběh o tom, že překážky se mají překonávat a ne fňukat nad sebou. Když je život tvrdý, nemáte čas si pěstovat traumata a jiná bebíčka. Krásná i dojemná a přesto ne sentimentální kniha.

roman9739
11.02.2016 3 z 5

Skvělá, napínavá a poučná kniha z prostředí amerického rodea se všemi jeho klady i zápory. Příběh o hledání sama sebe.

příroda Indiáni rodeo

Autorovy knížky