Richelle Richelle komentáře u knih

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Když si to představím, určitě mě to nezanechává zcela klidnou. Nedokážu si představit mít něco takového. Je to rozhodně velice zvláštní a zajímavé dílo.

20.10.2017

Ségry v akci Ségry v akci Thomas Brezina

Celkem pěkné čtení pro "telecí" období. Mladé slečny pobaví a odreaguje od domácích úkolů.

20.10.2017

Zabouchnutá ségra: to je průšvih Zabouchnutá ségra: to je průšvih Thomas Brezina

Tyto knihy od autora poměrně frčely. Pamatuju si, že jsem si ji půjčovala od kamarádky. Byla super.

15.10.2017

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Musela jsem číst do školy. Osobně preferuji jiný styl literatury, přesto se mi kniha zdá docela přijatelná.

14.10.2017

Vampýrská akademie Vampýrská akademie Richelle Mead

Od té doby, co kniha vyšla je stále v mojí knihovně na viditelném místě. Okolní svět přináší dost problémů a starostí, že s touto knihou je lehké se odreagovat. Kniha se tak stala jednou z mých nejoblíbenějších. Ale nejspíš za to může Dimitrij.. nejraději bych byla místo Rose a měla ho ve své blízkosti. Rozhodně knihu doporučuji!!

14.10.2017 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Nějak mne příběh neoslovil. Dělalo mi problém se soustředit a nemyslet na jiné knihy. Od tohoto autora jsem četla první knihu, ale bohužel to není kniha pro mě.

23.06.2017 2 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Nevím proč, ale tato kniha mě nijak zvlášť nezaujala. Popravdě si nejsem jistá, zda si někdo může dělat legraci s toho, že je nemocný. Přišlo mi to zcela hloupé. Vyrovnávají se s tím vlastním způsobem. Přesto, na druhou stranu, se mi kniha líbila. Ukazuje, že zdraví a rodina jsou nejdůležitějšími prvky v našem životě, bez kterých se já osobně neobejdu.

17.03.2017 3 z 5

Zlatá lilie Zlatá lilie Richelle Mead

Knihu jsem teď dočetla. Byla a je naprosto úžasná! Hrozně moc jsemm si jí oblíbila. Čte se krásně, je srozumitelná a zajímavá. Prostě má v sobě ukryté všechno, co by správná kniha v sobě měla mít. Jak už někdo ví, tak Richelle Mead naprosto zbožňuji, takže musím vlastnit všechny její knihy nejenom na poličce, ale i hluboko ve svém srdci. S radostí sděluji, že tuto knihu si zamilujete tak, jako jsem si jí zamilovala já.

17.03.2017 5 z 5

Senza super párty Senza super párty Thomas Brezina

Když jsem byla mladší, tak mě kniha rozhodně zaujala. Chtěla jsem přečíst všechny díly. Některé díly mi mamka půjčovala v knihovně, jiné kamarádky, některé jsem dostala k narozeninám, jako třeba tady tu knihu.

12.03.2017

Ségry a čáry na rodiče Ségry a čáry na rodiče Thomas Brezina

Jako čtení pro slečny, které vstupují do pubescentního období, je tato kniha super. Krátká a nenáročná.

12.03.2017 3 z 5

Čtyři a půl kamaráda Čtyři a půl kamaráda Joachim Friedrich

Četla jsem když jsem byla malá a později malému bratranci. Oba dva nás kniha zaujala a oblíbili jsme si ji. Zajímavý děj, který pochopí opravdu i děti například v druhé třídě na ZŠ.

11.03.2017 4 z 5

Sen noci svatojánské Sen noci svatojánské William Shakespeare

Kniha je vskutku líbivá, dobře čtivá a zajímavá. Akorát s porovnáním například s Hamletem, je toto dílo trošku slabší. Patří do maturitní četby.

07.03.2017 3 z 5

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Kniha se mi četla vcelku dobře. Jedna z knih do maturitní četby. Je dobré, že není dlouhá. Dobře se pamatuje. Ale přesto, že se mi kniha líbila, tak bych jí vícekrát číst nemusela.

07.03.2017 3 z 5

Bouře mečů Bouře mečů George R. R. Martin

Z této serie mi Bouře mečů přijde nejlepší. Líbí se mi všechna díla, ale tady to má speciální místo v mém srdci. Čte se dobře, je to zajímavé, napínavé...no prostě šílený!

Divergence Divergence Veronica Roth

Zpracování knihy mě zaujalo. Rozhodně lepší než film, ale to už bývá zvykem. Kniha splnila mé očekávání mnohem více, než jsem čekala, když jsem tu knihu dostala do rukou. Musím říct, že jsem se do knihy hodně začetla a těžko se mi přestávalo číst, když jsem musela někam jít (a to bez knihy...). Jinak knihu vřele doporučuji tomu, kdo má rád tento žánr.

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Ukazuje to dopad špatných rozhodnutí vysoce postavených lidí. Mrzí mě špatný konec. Když si tu dobu představím, zvedá se mi žaludek. Jinak dilo je psáno tak, aby to pochopili i mladší čtenáři.

06.03.2017 4 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Také zastávám názor, že se mi druhý díl líbí nejvíce.

06.03.2017 4 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Nakonec přece jen Christian Grey dokáže milovat svou ženu i děti.

06.03.2017 3 z 5

Kubula a Kuba Kubikula Kubula a Kuba Kubikula Vladislav Vančura

Knihu jsem milovala, když jsem byla malá. Krásná, líbivá kniha. Jednou jí budu předčítat svým dětem.

Robinson Crusoe (převyprávění) Robinson Crusoe (převyprávění) František Novotný

Po prvním přečtení knihy, na prvním stupni, jsem se chtěla ocitnou na ostrově a zažít dobrodružství. Byla to pro mne kniha, která se stala prostředníkem mezi mnou a zvláštním tajemným ostrovem.

05.03.2017