Richard Hrob Richard Hrob komentáře u knih

Historie smrti Historie smrti Michael Kerrigan

Zakoupeno a přečteno v době, kdy jsem byl zaměstnán v pohřební službě. Musím říct, že je to velmi dobrý zdroj informací, zajímavostí a navíc velmi dobře zpracován.

08.12.2017 5 z 5

Nuselskej punk Nuselskej punk Metoděj M. Alexa

Dočteno dnes na noční v práci. Musím říct, že něco takového už jsem dlouho nečertl. Autorův styl má tempo a jeho jazyk i příběhy jsou mí velmi blízké. Řekl bych krásný popis neveselé reality dnešního světa a lidí na okraji společnosti.

14.11.2017 4 z 5

Život je hrozný společník Život je hrozný společník Václav Ryčl

Václav Ryčl, dlouho jsem znal tohoto autora jen z různých antologií či ukázek. Po přečtění této, musím říct, zdařilé knihy se mi jej podařilo konečně trošku poznat. Za sebe můžu říct, že některé z jeho věcí jsou mi blízké. Některé se ovšem nedají pochopit. Každopádně si myslím, že se jednalo o velký talent české poezie.

16.10.2017 5 z 5

Banalita Banalita Jiří Tomášek

Knihu i autora jsem objevil už kdysi díky doporučení svého středoškolského profesora Českého jazyka. Za mě určitě zajímavý objev, hezky se četlo. Tomáškova poetika je civilní, bez zbytečných metafor a přesto má čtenáři co nabídnout.

12.10.2017 4 z 5

Mikuleč obec na pomezí Čech a Moravy Mikuleč obec na pomezí Čech a Moravy Miloš Pešek

Zajímavá kniha o historii jedné vesnice tehdejších Sudet. Ve vesnici žije část mé rodiny, takže za mě srdcová záležitost.

12.10.2017 5 z 5

25 let v pichlavém sametu 25 let v pichlavém sametu Milan Knížák

Knížáka jsem znal jen okrajově z jeho působení v čele NG. Touto velmi poutavou knihou mě však přesvědčil o tom, že je mi velmi názorově blízký. Zcela nekompromisně hodnotí čtvrtstoletí od sametové revoluce, a to včetně jejích protagonistů, hodnotí stav české kultury a stav naší společnosti, který skutečně není dobrý. Za mě 5 hvězdiček...

12.10.2017 5 z 5

Sbohem a řetěz Sbohem a řetěz Filip Topol

Přečteno za jeden večer. Člověk si velmi rád zavzpomínal a sem tam i zanotoval. Z těchot textů je velmi dobře cítit, jak moc byl Filip citlivá duše. Díky Mistře......

25.09.2017 5 z 5

Vážený pane K. Vážený pane K. Vratislav Brabenec

Jako velký Vráťův fanoušek, tak nemohu hodnotit jinak. Řekl bych typické ,,Brabencovské" verše, který dominuje skladba, která je i názvem této roztomilé miniknížečky.

25.09.2017 5 z 5

Sparta - Slavia: Třicet silvestrovských derby Sparta - Slavia: Třicet silvestrovských derby Stanislav Sigmund

Dobrá knížka, spousta fotografií a zajímavých informací.

10.09.2017 4 z 5

Zpovědi českého Američana Zpovědi českého Američana Ernest Kolowrat

Za mě 4 hvězdičky. Příjemné čtení ze zákulisí šlechtické rodiny.

10.09.2017 4 z 5

Tak to bylo, tak to je Tak to bylo, tak to je Lou Fanánek Hagen (p)

Jako fanoušek nemohu dát jinak, než 5 hvězdiček. Fanánkovo vyprávění mi někdy připomíná sama sebe. Hezky se četlo a člověk se o této legendární skupině dozvěděl spoustu nového. :-)

04.08.2017 5 z 5

Plastic People a český underground Plastic People a český underground Jaroslav Riedel

Za mě prostě jedinečná věc.... Příběhy kapely která tvořila dějiny. Spoustu nových informací, navíc velice dobře zpracováno a čtenářům podáno. Super......

22.07.2017 5 z 5

Mysterium tremendum Mysterium tremendum Sebastian Rainer

Za mě pět hvězdiček. Dlouho jsem už nečetl nic tak dobře napsaného. Skvělé téma, výborné reálie. Prostě pro mě objev.

29.04.2017 5 z 5

Přeloučský román Přeloučský román Zdenička Spruzená (p)

Jo, za mě pozitivní hodnocení. Dobře se četlo, děj plynul a každý kdo se zajímá o underground tuhle knihu jistě ocení.

21.04.2017 4 z 5

Podoby Podoby Vratislav Brabenec

Za mě super. Vráťa je prostě člověk, který na svět nazírá, tak nějak mýma očima.

27.03.2017 5 z 5

Evangelium podle Brabence Evangelium podle Brabence Renata Kalenská

Vráťa je prostě obrovská osobnost, což tahle kniha skvěle dokazuje. Hezky se četla a některé výroky skutečně stojí za zamyšlení.

Denver Denver Vratislav Brabenec

Super sbírka novějších věcí této pozoruhodné osobnosti. Doporučuji.

06.03.2017 5 z 5

SEBEDUDY a jiné texty z let 1966-1987 SEBEDUDY a jiné texty z let 1966-1987 Vratislav Brabenec

Za mě super výbor z básní této žijící legendy. Doporučuji všem fanouškům undergroundu.

...a máš mě rád? ...a máš mě rád? Jan Pelc

Podle mého dobrá kniha. Zajímavé povídky se zvláštní atmosférou a ještě zvláštnějšími postavami.

28.05.2016 5 z 5

Milenec lady Chatterleyové Milenec lady Chatterleyové David Herbert Lawrence

Jedna z klasik světové literatury. Silné a nadčasové dílo. Za mě 5 hvězdiček...

24.04.2016 5 z 5