Richard Hrob Richard Hrob komentáře u knih

A stejně tančím v rytmu bosém A stejně tančím v rytmu bosém Beatrice Landovská

K autorce jako takové jsem se dostal přes antologii undergroundových autorů 80.let. Musím říct, že její tvorbu příliš nesleduji,ale měla by být v podvědomí každého milovníka českého literárního undergroundu.

16.05.2021 4 z 5

Proudy Proudy Václav Kahuda (p)

Za sebe dávám 5*, ačkoliv Kahudu prostě můžu, tuhle knihu jsem četl nejpozdějí. Jako poslední věc, a musím říct, že v této knize se poznávám. Konečně jsem pochopil, proč je mi tento autor tak blízký...

04.11.2020 5 z 5

Děsivý spřežení Děsivý spřežení Jáchym Topol

Tahle kniha by neměla chybět v knihovně žádného milovníka díla Jáchyma Topola. Výběr básní a textů z jeho mladistvého období dokresluje vývoj autora jako člověka, a hlavně jako literáta. Některé texty, později zhudebněné ( Psí Vojáci, Národní třída) jsou dnes již legendárními songy tzv. 3.generace undergroundu. A právě tuhle etapu literární historie já nesmírně obdivuji a miluji. Takže za sebe ( i když asi neobjektivně) dávám 5*.

31.08.2020 5 z 5

Jedna věta Jedna věta Pavel Kolmačka

Dávám 5* Pavel Kolmačka byl mým profesorem na gymnáziu. Takže většinu postav, míst a reálií důvěrně znám.Projekt Jedna Věta hodnotím velice kladně. Je to takové nahlednutí, taková sonda, do životů a pocitů autora. Věci každodenní, věci niterné a věci které skoro ani nestojí za řeč. Přesto, vše, den co den, zapsáno a odžito. Za sebe říkám, super nápad, a v podání PK, ještě větší radost ze čtení, a z trošku jiného pohledu na všední dny a žití.

31.08.2020 5 z 5

Hrad smrti Hrad smrti Jakub Deml

Demlovi jsem dlouho nemohl přijít na chuť. Už od gymnaziálních studií byl pro mne takovým autorem v mlze. Po přečtení této knihy mi ovšem začíná být čímsi blízký. V souvislosti s výtvarnou stránkou knihy, o kterou se postaral Josef Váchal, nemohu dát jinak než 5*

29.08.2020 5 z 5

Žalmy Žalmy Ivan Diviš

Tak tohle byla první věc, kterou jsem od Ivana Diviše četl. Za sebe mohu říct, že jde o velmi zajímavý koncept, a zajímavou sbírku básní. Dávám5*

23.08.2020 5 z 5

Encyklopedie českého výtvarného umění Encyklopedie českého výtvarného umění Emanuel Poche

Myslím, že se jedná o velmi vhodnou příručku pro každého, koho zajímá výtvarné umění. Přehledně zpracováno, za sebe hodnotím 5*

23.08.2020 5 z 5

Český mythus Český mythus Emanuel Vajtauer

Na tuto knihu jsem narazil celkem náhodou. Za sebe, jako milovníka historie, která však nikdy není černobílá, mohu říct, že mne donutila se na dějiny našeho národa a naší vlasti kouknout trošku jinak. Trošku jsem čekal tu typickou, dobovou propagandu, ale opak je pravdou. Velmi dobře propracované, historickými událostmi podpořené a citované, jinačí pojetí našich dějin a vývoje Čechů, jako takových. Za mne 5*

05.08.2020 5 z 5

Humoresky Humoresky Petr Placák

No, za sebe musím říct, že tahle sbírka básní je pro mě velkým překvapením. Autora jsem znal jako tvůrce suprového románu Medorek a sbírky básní Obrovský zasněžený Hřbitov, která vyšla v samizdatu. Tato kniha mi změnila pohled na autora, jako takového, i na ostatní poezii tohoto ,,druhu". Dávám 5*

18.06.2020 5 z 5

Čtyři knihy Čtyři knihy Ivan Blatný

Za sebe dávám 5*. Tento soubor knih by neměl chybět v knihovně žádného milovníka poezie. Blatný, je podle mého, jedním z našich nejlepších básníků.

14.06.2020 5 z 5

Garden is open Garden is open Vratislav Brabenec

Tohle je prostě Vráťa, a toho já můžu. Ať už jako hudebníka, tak hlavně jako básníka. 5*

19.04.2020 5 z 5

Čas je výkřik uprostřed noci Čas je výkřik uprostřed noci Pavel Zajíček

Zajíčka prostě můžu číst kdykoliv a jakkoliv. Za mě, je, to jeden z málo doceněných básníků.Což je podle mého obrovská škoda. To prožívání běžných situací, i v podstatě meditační verše, které jsou zachyceny jakousi ,,nad-poezií". Jo tohle mne baví... :-) 5*

22.03.2020 5 z 5

Příběh hraběte - Erwein Sigismund von Thun-Hohenstein Příběh hraběte - Erwein Sigismund von Thun-Hohenstein Miriam Thun-Hohenstein

Na tuhle knihu jsem narazil v podstatě náhodou v jednom knihkupectví. Vzhledem k tomu, že pracuji jako kastelán zámku, mne vždy knihy s tématikou šlechty zaujmou. Příběh Erweina Thuna, po léta zapomenutého šlechtice a vojáka, mne dost zaujal. Líčí jeho životní osudy a také vojenskou dráhu. Na jeho životě je dost dobře vidět vývoj světových dějin, a to jak dějiny ovlivňují osudy lidí. Hezky se četlo, dobře zpracováno. Nemám co vytknout. 5*

29.02.2020 5 z 5

Vy srdce v ohni mroucí Vy srdce v ohni mroucí Vladimír Houdek

Za mne skutečně zajímavý autor, který je mi svoji tvorbou velmi blízký. Podle mého názoru, je velkou škodou, že je jeho dílo dnes již téměř zapomenuto. 5*

29.02.2020 5 z 5

Upíři: Od Draculy po Stmívání Upíři: Od Draculy po Stmívání Charlotte Montague

Tak tahle knížka mě dostala, myslím, že je skutečnou biblí včech, kteří se o upíří tématiku zajímají a je jim, tak nějak blízká. Krásné zpracování knihy, které o upírech pojednává vcelku vědecky, ale čtivou formou. Za mě super, dost jsem se toho dozvěděl a navíc ,, utrpěl\" i poměrně kladný zážitek z toho, jak by měla kniha vypadat.

01.02.2020 5 z 5

Deník – řekněte jim, že sametová Deník – řekněte jim, že sametová Martin Mejstřík

Tak tohle je skutečný deník. Martina dost respektuji, jak za jeho postoje v době revoluce, tak za jeho pozdější působení v politice. Dost dlouho mi trvalo, než jsem vlastně pochopil systém knihy. Tomu střídání příběhových rovin jsem dlouho nemohl přijít na chuť, nicméně, jak člověk pochopí a prokoukne systém knihy a je fanouškem historie, pak se do knihy začte a příběh revoluce jej plně polapí.

30.01.2020 5 z 5

Na levém křídle Edvard Beneš - Prezident na hřišti a na hradě Na levém křídle Edvard Beneš - Prezident na hřišti a na hradě Zdeněk Zikmund

Za mě jako fanouška Slavie a také milovníka historie super kniha. Krásné propojení našich dějin a také historie naší kopané. Ode mne 5*

26.01.2020 5 z 5

Čtení o hradech, zámcích a městech Čtení o hradech, zámcích a městech Eduard Petiška

Tak tohle je prostě legendární dílo pro všechny, kteří mají rádi naše hrady , zámky a hlavně hostorii. Za mne 5*, jakožto kastelán zámku, někteté příběhy či části knihy užívám dodnes, aby turisté a návštěvníci pochopili a poznali naši hostorii.

24.01.2020 5 z 5

Jde pražské dítě domů z bia... Jde pražské dítě domů z bia... Ivan Blatný

Za sebe dávám 5*. Výborně a kvalitně zpracovaná kniha, které přináší nepublikované verše z poslední etapy autorova života. Jsem Blatného fanoušek, takže tahle kniha u mě doma nemůže chybět.

19.01.2020 5 z 5

Zdar jak sviňa Zdar jak sviňa Honza Žanek Hlaváček (p)

Knihu jsem dostal jako Vánoční dárek a ještě na Štědrý den ji začal číst. Jako člověk žijicí cca 40 km od Brniska nemohu jinak, než dát 5*. Hantec je styl života, nejenom nářečí. Za mě super zpracovaná a udělaná knížka. Dikec Žanku.

26.12.2019 5 z 5