Richard Hrob Richard Hrob komentáře u knih

Příběhy temnot v české literatuře XIX. a XX. století Příběhy temnot v české literatuře XIX. a XX. století Ivan Slavík

Za mne rozhodně 5*. Ačkoliv k autorovi této antologie mám spoustu výhrad, tak práci odvedl výbornou. Tajemno a záhady mne fascinují již od mala a tato kniha nabízí velmi dobře vybraný a hlavně zpracovaný výběr toho nejlepšího, co vyšlo v 19. a 20.století.

17.07.2019 5 z 5

Naši nejlepší fotbaloví trenéři Naši nejlepší fotbaloví trenéři Karel Felt

Za mě 5*. Karel Felt je prostě novinář, který má neskutečný přehled. Tuhle knihu jsem přečetl během dvou večerů a musím říct, že mě bavila. Kniha je dost čtivá a přináší velké množství informací, které jsem ani já, a to fotbal sleduji poměrně dost, netušil. Prostě super, jen mi v ní někteří trenéři scházi. Třeba bude pokračování.

29.12.2018 5 z 5

Britská šlechta v Českých zemích Britská šlechta v Českých zemích Vratislav Košťál

Za mě 5*. Kniha, které by se zabývaka tímto tématem zde myslím chyběla. Je přehledně členěna, a člověk zde získá spoustu informací.

26.12.2018 5 z 5

... s duší beadníka ... s duší beadníka Jaroslav Irovský

Přečteno, a co dál?? Musím říct, že tohle je nějak přesně můj styl. Tohle chci číst, příběh, který někdy nemá absolutně co říct, někdy zase nese poselství, ale prostě je. Je, a někdo ho napsal... Někdy mi to dost připomíná sebe samého....Prostě popis obyčejného života, neobyčejného člověka, který prožívám každý den. Za mě 5*

07.12.2018 5 z 5

Opravdu super knížka. Krásné fotografie a celkově dosti dobře zpracované. No, a ty příběhy?? Mám teď taky chuť se vším praštit a zmizet někam pryč. Někam, kde člověk může žít uplně svobodně a nezávisle. Takže za mě 5*

07.11.2018 5 z 5

Zvuky sirén a zvonů (Nénie) Zvuky sirén a zvonů (Nénie) Pavel Zajíček

Takový klasický Zajíček. Za mě 4/5

16.10.2018 4 z 5

Noční můry noční můry Noční můry noční můry Tobiáš Jirous

Za mě 5*. S Tobem se znám osobně a je to výbornej člověk. Tenhle výbor básní o něm vypovídá poměrně dost. Jsou to takové drobné niterné popisy světa kolem nás. Smutné a zároveň vtipné.

17.09.2018 5 z 5

Zlatý z nebe Zlatý z nebe Marie Benetková

Jo, tohle se četlo velmi dobře. Navíc vše založeno na reálných postavách a událostech. Za mě5*

03.09.2018 5 z 5

Trdliště Trdliště Vratislav Brabenec

Vráťa je génius. Génius s puncem alkoholika. Některé z jeho myšlenek jsou velmi zajímavé a neotřelé. Vtipně a s grácií, která je mu vlastní, komentuje společenská témata i jeho soukromé životní postřehy. Osobně toho člověka velmi můžu, je mi něčím (ale to se těžko popisuje) velmi blízký. Za mě 5*

24.07.2018 5 z 5

Těžký boty to vyřešej hned Těžký boty to vyřešej hned Filip Vávra

Tak za sebe mohu říct, že jsem tuhle knihu velice uvítal na knižním trhu. Skinheads jistě patří mezi velmi rozšířenou subkulturu mezi lidmi. A kniha, která by mapovala historii či vývoj tohoto hnutí v ČR mi zde dlouho chyběla. I já na této subkultuře či muzice vyrostl, a některé, v knize zmíněné kapely, si rád poslechni i dnes. Není bez zajímavosti, že některé z textů kapel, které jsou v knize zmíněny, jsou dnes aktuálnější, než v době jejich vzniku. Nicméně, knize musím vytknout velké množství pravopisných chyb, či špatnou editorskou práci a někdy též velmi povrchní informace. I tak, za mě 4*

24.07.2018 4 z 5

Karlín přístav Karlín přístav Vratislav Brabenec

Vráťa je prostě legenda, četl jsem od něj téměř vše. Ten člověk prostě umí, jak na ságo, tak i perem. 5*

22.06.2018 5 z 5

Mým domovem tichá je putyka Mým domovem tichá je putyka T. R. Field

Jo jo, T.R.Field. Velmi dobrý výbor z díla tohoto nesmírně zajímavého autora. Kniha, které nemůže chybět v knihovně žádného milovníka poezie. Pobavila, hezky se četla za mě prostě 5*

22.06.2018 5 z 5

Česká literatura ve zkratce. Období od 9. století po konec 20. století Česká literatura ve zkratce. Období od 9. století po konec 20. století Bohumil Svozil

Za mne super. Přehledně napsáno, literatura v souvislostech s dějinami. Za mě 5*

15.06.2018 5 z 5

Po hadí kůži Po hadí kůži Luděk Marks

Druhá sbírba tohoto (alespoň) pro mě velmi zajímavého autora, na kterou se vyplatilo čekat. Témata, která se v této sbírce objevují, jsou mi blízká. Sebeironie, jakási všudypřítomná tíseň a hlavně neuchopitelná ale všudypřítomná víra. Zkrátka vše, co má poezie autora vzešlého z undergroundu obsahovat. Mohu jen doporučit všem milovníků tohoto stylu života a hlavně všem milovníkům dobré a kvalitní poezie.

23.05.2018 5 z 5

Popismus - Šedesátá léta očima Andyho Warhola Popismus - Šedesátá léta očima Andyho Warhola Andy Warhol

Velmi dobře napsaná ,,kronika" divokých 60.let v populární kultuře USA. Četlo se mi velmi dobře, některé příběhy a události jsou opravdu geniálně vystihnuté. Warhola prostě můžu... Za mě 5*

23.05.2018 5 z 5

Čeští prokletí básníci Čeští prokletí básníci Ivan Slavík

Určitě zajímavá kniha, které všem milovníkům literatury pomůže objevit nové a dnes již pozapomenuté autory...:-)

05.05.2018 4 z 5

Nemesis Nemesis Philip Roth

Přečetno, za jednu směnu v kotelně. Čtivá a rozhodně inspirativní kniha se zajímavým příběhem.

Písně kapely Aktual Písně kapely Aktual Milan Knížák

Knížáka a jeho kulturní aktivity prostě můžu. Takže doporučuji každému fanouškovi jeho literární, hudební i umělecké tvorby. Aktual je zkrátka legendou.

Do různých stran Do různých stran Václav Havel

Dobrý výbor textů, každému kdo se o VH zajímá mohu jen doporučit.

Zápisky z podzemí (1973-1980) Zápisky z podzemí (1973-1980) Pavel Zajíček

Tohle považuji za super věc. Každý milovník undergroundu a díla PZ by ji měl mít ve své knihovně. Pro pochopení dějin a hlavně tvorby tohoto ( pro mě dosti nedoceněného) autora je to skvělý výbor. Dávám 5*