Richard Hrob Richard Hrob komentáře u knih

Jako v nebi, jenže jinak Jako v nebi, jenže jinak Aleš Palán

Za mě jasných 5*. Volné pokračování Šumavských samotářů, se mi velmi dobře četlo. Super fotografie, krásné zpracování knihy.

26.12.2019 5 z 5

Zpovědnice Zpovědnice Petr Štěpán

Nemohu jinak, než dát 5*. Jsem velký fanoušek jak P.Štěpána, tak i jeho kapely XIII.Století. Tahle sbírka poezie a vizí je rozhodně zajímavá, a citlivější jedince jistě donutí k zamyšlení.

08.12.2019 5 z 5

44 známek punku 44 známek punku Vítek Formánek

Tak za sebe dávám 5*. Super knížka rozhovorů, kde člověk poznal spoustu zajímavých lidí a představitelů hnutí punk. Je pravda, že já, se k téhle muzice a potažmo knize, dostal až později, ale tak nějak mi příjde, že PUNK si asi našel mě. Každopádně super čtení pro všechny fanoušky týhle muziky.

05.12.2019 5 z 5

Kokain - Životopis Kokain - Životopis Natalie Naish

Jo, tak za sebe musím dát 5*. Velmi čtivá kniha, které se věnuje tomuto fenoménu. Člověk pozná historii a původ této, promiňte, bílé hračky, ale také pozná a pochopí, jak to může celé dopadnout. Já se bavil, a vzdělával zároveň, a takhle by měly knihy o drogách vypadat.

27.11.2019 5 z 5

Mocní Třetí říše Mocní Třetí říše Martin Nekola

Já dávám 4*. Podle mého názoru poměrně zdařilá publikace. Zvláště pak, pro ty, kteří s tématem druhé svetové války začínají, a chtěli by se dozvědět něco víc o čelních představitelích Říše. Kniha je přehledná a pozitivně hodnotím i fotopřílohu. K získání základních informací o představitelích III.Říše a fungování Německa v období války je kniha, myslím, naprosto dostačující.

18.11.2019 4 z 5

Slavní mágové, okultisté a kouzelníci Slavní mágové, okultisté a kouzelníci Vladimír Liška

Za mě 4/5*. Zajimavá sonda do historie magična, kouzelníků a různých šarlatánů a dost možná i podvodníků. Hezky se četlo, taková oddychovka pro všechny, koho tohle téma zajímá.

12.11.2019 4 z 5

Ottova encyklopedie: Zvěř Ottova encyklopedie: Zvěř Karel Šťastný

Za mne super. Přehledné, spousta fotografií, takhle by měla měla vypadat encyklopedie.

05.11.2019 5 z 5

Krvavá Máry a jiné strašlivé historky Krvavá Máry a jiné strašlivé historky Petr Janeček

Kniha spíš pro mladší generaci čtenářů. Některé příběhy jsem znal, některé jsou pro mě nové. Za mě 4*

10.10.2019 4 z 5

V honitbě Boží a jiné básně V honitbě Boží a jiné básně Miroslav Salava

za mne 5* Salava jako vyšitý. Řekl bych možná jedna z nejlepší sbírek tohoto autora.

30.09.2019 5 z 5

Život lidí, zvířat, rostlin, včel Život lidí, zvířat, rostlin, včel Pavel Kolmačka

Pane profesore super. I ty civilní motivy, a život jako takový, Vám prostě jdou. 5*

30.09.2019 5 z 5

Šlechtické rody v Čechách, na Moravě a ve Slezsku od Bílé hory do současnosti. Díl II, N–Ž Šlechtické rody v Čechách, na Moravě a ve Slezsku od Bílé hory do současnosti. Díl II, N–Ž Petr Mašek

Pro mne, jako kastelána a velkého milovníka historie a aristokracie zvláště, kniha nad knihy. Přináší velmi přehledné a často velmi těžko dohledatelné informace o šlechtických rodinách. Při troše snahy si pak člověk srovná vývoj a propojení různých šlechtických rodin a jijich místa působení. Skutečně, pro člověka, který miluje historii, a sám se podílí na historické osvětě, jde o knihu Nr.1. Za mne 5*

Ve sladké tísni klína Ve sladké tísni klína Jakub Šofar

No, co bych tak napsal. Tahle antologie má jistě svoje místo v hodnocení čí jiném nazírání na literaturu jako takovou. Téma sexuality či erotična k literatuře prostě patří. Velmi vysoce hodnotím práci autorů, ktěří neváhali navštívit spoustu archivů a ,,vyštrachat" i práce velmi staré. Literární témata a archetipy je třeba brát dohromady. Jako jeden celek a tam, (bohudík) patří i tohle (zpracované, a myslím že velmi dobře) téma. Formou teorie, či historického náhledu by dle mého názoru měla být opatřena každá antologie, či sborník. Za mne jasných 5*.

Osobnosti druhé světové války Osobnosti druhé světové války Zuzana Ďanovská

Kniha, je poměrně dobře a přehledně zpracovaná. Nicméně, osobně bych volil jiný výběr osobností a trošku hlubší informace. Kniha bude jistě přínosem pro studenty, či začátečníky v oboru Druhé světové.

30.09.2019 3 z 5

Český román Český román Ladislav Klíma

Jako velký obdidovatel jeho díla nemohu hodnotit jinak. Klíma byl skutečným géniem české filosofie a literatury. Český román je dalším dílkem tohoto autora, který zapadá do mozaiky jeho tvorby.

Deník génia Deník génia Salvador Dalí

Skutečně velmi surrealistické. Mne tedy nenadchlo, ale patří to k všeobecnému přehledu. 3*

25.08.2019 3 z 5

Kati a popravy v českých dějinách Kati a popravy v českých dějinách Vladimír Liška

Podle mého velmi zajímavé téma, které je v knize, bohužel, dosti lacině zpracováno. Za sebe dávám 3*

25.08.2019 3 z 5

Obraz doby Obraz doby Josef Bobeš Rossler (p)

Skutečně, chaotické vzpomínky jednoho z předních představitelů čs. undergroundu. Ode mne 5*, tuhle subkulturu prostě můžu. Kniha asi nemá být favoritem literárních soutěží či anket, ale přesto jsem ji přečetl lehce a velmi rychle. Velké množství autentických vzpomínek či reálií. Tohle nesmí chybět v knihovně žádného undergroundfila.

17.07.2019 5 z 5

Staré zpěvy Staré zpěvy Vít Kremlička

Velmi dobře zpracovaný průřez tvorby tohoto, někdy neúplně pochopitelného autora. Jeho undergroundové věco prostě můžu. Stejně tak kapelu Národní třída, kde působil jako hudebník a hodně jeho textů bylo zhudebněno.

17.07.2019 5 z 5

Věčná Slavia Věčná Slavia Vítězslav Houška

Za mne jedině 5*. SKS Forever.

17.07.2019 4 z 5

Podzemní symfonie Plastic People Podzemní symfonie Plastic People Martin Valenta

Jsem velkým fanouškem této hudební kapely. Nicméně nedám 5*, ale jen 4. Kniha fajn, člověk se dozví spoustu nových informací, které jsou často podloženy i reálnými dokumenty. Nicméně, na můj vkus je kniha až moc ,,vědátorská", a tím ztrácí na čtivosti. Jinak PPU forever. :-)

17.07.2019 4 z 5