Richard Hrob Richard Hrob komentáře u knih

Píseň o nosu – Zapomenutí, opomíjení a opovrhovaní Píseň o nosu – Zapomenutí, opomíjení a opovrhovaní Ivan Wernisch

Kniha volně navazuje na předchozí antologii a je tak vlastně jejím pokračováním. Kniha opět představuje velké množství zapomenutých autorů a ukázek jejich děl. Za mě opravdu super práce, myslím že milovníky poezie kniha osloví.

06.07.2022 5 z 5

Ve znamení zeleného hákového kříže: Národně socialistická dělnická a rolnická strana - historie české obdoby NSDAP Ve znamení zeleného hákového kříže: Národně socialistická dělnická a rolnická strana - historie české obdoby NSDAP Ivo Pejčoch

Velmi zajímavá kniha o méně známé kapitole našich politických dějin. O existenci této strany jsem věděl,ale na knihu jsem narazil náhodou,a musím říct, že jsem její koupí a přečtením neprohloupil.

Příběhy pro osvěžení duše Příběhy pro osvěžení duše Pino Pellegrino

Za mě fajn knížečka, opravdu pro potěchu duše....

50x Fotbalista roku 50x Fotbalista roku Zdeněk Pavlis

Výborná kniha. Čtivé příběhy našich nejlepších fotbalistů. Chybělo mi akorát víc fotografií. Jinak nemám knize vůbec co vytknout. Dávám 5*

18.01.2022 5 z 5

Brankáři, hokejové hvězdy světa Brankáři, hokejové hvězdy světa Kamil Ondroušek

Za mě super kniha, kterou bych doporučil každému, kdo má rád hokej a hlavně brankáře. Kniha je plná zajímavostí, fotografií a zkrátka vším, co chce člověk o golmanech vědět. Dávám 5*

13.01.2022 5 z 5

Nepřítel Masaryka Nepřítel Masaryka Olin Jurman

Tak myslím, že je to takový lepší průměr. Myslím, že je dobře, že se někdo zabývá takovou podstavou jako je hrdina generál Gajda, nicméně zpracování tématu hodnotím spíše podprůměrně...

12.01.2022 4 z 5

Leden na vsi Leden na vsi Egon Bondy (p)

Egon Bondy, co víc napsat. Tahle útlá knížečka mi zkrátila pár okamžiků na neschopence. Že by mě ale nějak oslovila, To říct nemohu. Bondyho dál uznávám spíše jako básníka než jako filozofa...

27.11.2021 4 z 5

Bytost Bytost Václav Kahuda (p)

Autora považuji za svého oblíbeného. Proto také tato kniha nemůže chybět v mojí knihovně. Co se jejího hodnocení týká, tak jsem poněkud rozpačitý. Po formální stránce, myslím tím, styl psaní, krásný bohatý jazyk a velmi propracované obrazy, nemohu Kahudovi nic vytknout. Po stránce obsahové, jsem už tak nadšený nebyl. Nic se podle mého názoru nemůže vyrovnat jeho starším dílům. Proto dávám 4*.

19.10.2021 4 z 5

Na sotnách Na sotnách Vladimír Holan

Knihu jsem objevil náhodou na bleším trhu za cenu asi 20 Kč. Jako milovník poezie jsem si řekl, že ji tam nemohu nechat. Dobře jsem udělal. Holan je skutečně nesmírným básníkem ( i když, tahle sbírka není jeho nejznámější), jen se mu musí trošku porozumět.

08.10.2021 5 z 5

Na každém kroku Na každém kroku Miroslav Florian

Pro mě taková oddychovka, poezii mám rád, a myslím, že tyhle verše nemohou nikoho urazit,ale bohužel ani nadchnout.

08.10.2021 4 z 5

Vřeteno osudu Vřeteno osudu Otomar Dvořák

Tak za sebe nemohu jinak než 5*. Kniha je velmi čtivě napsaná. Erbena zná většina lidí jen jako autora Kytice. Tato kniha však popisuje velmi čtivou formou život a dílo tohoto autora. Kniha je Podle mého výborným průvodcem dějinami české literatury, který je navíc,i velmi dobře napsán a proto může ke studiu literatury potažmo historie přivézt i širší okruh zájemců.

08.10.2021 5 z 5

Hrobař Hrobař Jaroslav Irovský

Super příběh,velmi čtivě napsáno. Na knihu jsem si dlouho nenašel čas, až nyní, kvůli noze v sádře. A musím říct, že jsem ji zhltnul za odpoledne. Dávám 5*

07.10.2021 5 z 5

Praktický průvodce minulými životy Praktický průvodce minulými životy Lenka Flášarová

Za sebe můžu říct, že jsem si docela početl. Některé kapitoly a informace byly opravdu čtivé. Myslím, že je to vhodná k kniha pro všechny,kdo se chtějí o těchto věcech něco dozvědět. 4*

07.10.2021 4 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham neznámý - neuveden

Tohle je literární klasika, svého času zakázaná. Ono se není co divit. :-)

Básně Básně Richard Weiner

Jako milovník jeho díla nemohu jinak než za 5*. Můj oblíbený autor už od gymnaziálních studií.

Čarodějnické procesy Čarodějnické procesy Josef Kočí

Dávám 4*. Na svou dobu velmi kvalitní kniha pojednávající o zajímavém tématu.

V lese a na lovu V lese a na lovu Leoš Vala

Taková odpočinková literatura pro všechny milovníky lesa a myslivosti. Doporučuji.

Edda Edda neznámý - neuveden

Edda je biblí germánské mytologie a rozhodně by neměla chybět v knihovně každého milovníka této kultury a mytologie. Velmi čtivé a naučné příběhy.

Pankáč v kostele Pankáč v kostele Juraj Jordán Dovala

Dávám 5*. Knížečku jsem objevil v knihobudce v kostele v Moravské Třebové, když jsem tam dělal pohřeb. Zaujal už název knihy, jelikož pankáčem jsem tak trochu celý život. Musím říct, že knížka se velmi dobře četla a donutila mě chvílemi i k zamyšlení nad životem a světem kolem nás.

Ošklivé kačátko Ošklivé kačátko Zdeněk Grmolec

Krátká povídka o životě na moravské vsi v 50.letech. Přečteno na jeden zátah, a musím říct, že mě knížečka docela mile překvapila tím, jak se dobře četla.