V lese a na lovu

Leoš Vala ve svých povídkách využívá ojedinělých zkušeností z českých pohraničních hvozdů. Jako lesník působil třicet let na Šumavě a poté dalších třicet let v Krušných horách a na severu Čech. Měl tak možnost důvěrně poznat každé zákoutí těchto krajin, starousedlíky i mnoho dalších lidí, kteří tyto revíry navštěvovali ze všech koutů Československa. Vypravěčský dar mu umožnil zaznamenat jedinečné životní a myslivecké příběhy, atmosféru osamělých lovů i posledních lečí. Hlavního hrdinu v nich zpravidla představuje člověk v lesnické uniformě, myslivec, příroda a les. Nechybí ani něžné pohlaví. I ve svých devadesáti letech adeptům myslivosti Leoš Vala věrohodně a s humorem vypráví, proč si myslivci připíjejí levou rukou, pravá se může věnovat tomu důležitějšímu, třeba bohyni lovu Dianě. Knihu svými ilustracemi doprovodil Petr Hrach....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/401787/big_v-lese-a-na-lovu-ss4-401787.jpg 53

Kniha V lese a na lovu

Richard Hrob

Taková odpočinková literatura pro všechny milovníky lesa a myslivosti. Doporučuji.

KrysaHelena
24.08.2020

Povídky rozhodně stojí za přečtení. Povětšinou se jedná o úsměvné historky. Některé dovedou k zamyšlení a jedna je vskutku neveselá.