Na každém kroku přehled

Na každém kroku https://www.databazeknih.cz/img/books/55_/55197/na-kazdem-kroku-55197.jpg 4 2 2

Kniha obsahuje výbor nejkrásnějších veršů z šesti sbírek mladého českého lyrika a téměř třetinu svazku tvoří nové verše, dosud knižně nepublikované.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Na každém kroku. Přihlašte se a napište ho.

Richard Hrob
08.10.2021 4 z 5

Pro mě taková oddychovka, poezii mám rád, a myslím, že tyhle verše nemohou nikoho urazit,ale bohužel ani nadchnout.

Lenka4
21.08.2018 3 z 5

Mírně melancholický svazek básní různých forem, úrovně a neotřelých námětů. Stěhování klavíru: „Stěhujeme klavír do nejvyššího patra, je to křídlo, na kterém improvizoval Čajkovský a dubnové přeháňky; proboha kolik ještě schodů, kolik obrátek, kde kloužou zablácené podešve, kolik ještě … Schodiště je úzké, kam to jen postavit na malou vteřinku, na vydechnutí – Nevidíme si do tváří, spojeni obrovskou tíží, záda však jsou výmluvnější než pohledy, pořád se díváme na něčí záda. Nevyznáme se zvlášť v hudbě a na koncertě jsme byli dvakrát třikrát z povinnosti, ale víme, že tenhle klavír musíme bez řečí nést, tu vlastní slavnou zpívající rakev.“ Nejsilněji působí Báseň nejvšednější, ve které se také objevuje motiv zad „záda rozvzlykaná“. Pěknou pointu má Hospoda: „Šenkýřko, nevíš, jakou já mám žízeň, nalej mi lásku, nalej sladkou trýzeň, ať moje hrdlo stáhne hebká smyčka, jako když nízko krouží vlaštovička. Rozbita sklenka na tisíce střípků. Šenkýřko, slyšíš, už nic nemáš v sklípku? Hrobníkův rýč, je ještě od hlíny, sázela jsem s ním včera jiřiny.“

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Na každém kroku v seznamech

Miroslav Florian
česká, 1931 - 1996