Osobnosti druhé světové války

Osobnosti druhé světové války https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/224105/bmid_osobnosti-druhe-svetove-valky-224105.jpg 4 3 3

Publikace popisuje životní osudy 52 osobností II. světové války. Jsou v ní zahrnuty německé, sovětské, britské, francouzské, italské, americké, české a slovenské osobnosti, které významně – ať pozitivně, nebo negativně – zasáhly do největšího válečného konfliktu v dějinách lidstva

Patrikcz
31.01.2021 4 z 5

Jako dílo pro lidi (začátečníci v oblasti druhé světové války a studenti), kteří si chtějí udělat přehled o většině důležitých postav největšího válečného konfliktu našich dějin kniha splní svůj účel. Když se na to ale podívám okem člověka, který sleduje historické období toho konfliktu už asi 20 let, musím vytknout absenci některých postav, co zde vyloženě měly být. Především nepřítomnost Japonské strany je zarážející (své místo by si zde zasloužil alespoň admirál Yamamoto a císař Hirohito), k početnému zastoupení nacistů bych ještě přidal i Hitlerova zástupce Rudolfa Hesse. Některé "osobnosti" bych možná vynechal, ale jak se říká - 100 lidí, 100 názorů. Chválím ovšem formu a chápu zestručnění většiny příběhů - pokud se někdo chce o někom konkrétním dozvědět více, tak existuje řada jiných knih. Za mě 75%.

Richard Hrob
30.09.2019 3 z 5

Kniha, je poměrně dobře a přehledně zpracovaná. Nicméně, osobně bych volil jiný výběr osobností a trošku hlubší informace. Kniha bude jistě přínosem pro studenty, či začátečníky v oboru Druhé světové.

HDosoudilová
27.03.2015 4 z 5

Líbí se mi, jak je kniha zpracovaná, nicméně některé osobnosti bych nahradila jinými...

Autorovy knížky

2014  73%Osobnosti druhé světové války

Kniha Osobnosti druhé světové války je v