Mým domovem tichá je putyka

Mým domovem tichá je putyka https://www.databazeknih.cz/img/books/55_/55931/mym-domovem-ticha-je-putyka-55931.jpg 5 21 5

Ze zvadlého srdce nevěstky – v zahradě pivovarní – necudným květem vykvetla podprsenka jarní Výbor z textů známého bohéma Teodora Adalberta Rosenfelda, známého od roku 1923 jako Bohdan Vojtěch Šumavanský s uměleckým pseudonymem T. R. Field nabízí básničky, hříčky i popěvky ze sbírek Kosočtverce na ohradách, Kruhy pod očima a Lomikel na dlásnech i z jeho pozůstalosti.... celý text

Poezie
Vydáno: , Dokořán

helena8303
25.02.2022 5 z 5

Miluji tyhle psavce, kteří píší, protože prostě musejí.
Nic nehlásají, jenom upouštěj páru, aby se z toho světa nezbláznili.
( A přesto to některým nepomůže. Tenhle se ale aspoň dožil vyššího věku než kolega Daniil Charms. )

Sklerosa
18.08.2018 5 z 5

Kdysi na střední škole mi učitelka nechtěla věřit, že ten spisovatel existoval. Nakonec si ode mě půjčila všechny knihy, co od něj mám a přidala ho do osnov.

Richard Hrob
22.06.2018 5 z 5

Jo jo, T.R.Field. Velmi dobrý výbor z díla tohoto nesmírně zajímavého autora. Kniha, které nemůže chybět v knihovně žádného milovníka poezie. Pobavila, hezky se četla za mě prostě 5*

Finskej

a uprostřed na stráni
zdravým hrana vyzvání.

***

Letecký přípitek
(Nadporučíku letci V. S.)

Co by tomu řekla tvoje letka,
kdyby ses jí nalil jako štětka?
Přece víš, že jako voják – letec
máš se vždycky nalít jako – štětec!

NikaV
16.12.2013 5 z 5

Vratiprst Choromysl Krombožinec :-) Psala jsem o něm slohovku na gymnáziu a přispěla tak k pobavení celé třídy.

výbor z díla poezie

T. R. Field
česká, 1891 - 1969
1990  94%Lomikel a jiné zádrhele
1930  90%Kosočtverce na ohradách
2003  90%Mým domovem tichá je putyka
1937  93%Lomikel na dlásnech
1933  93%Kruhy pod očima

Kniha Mým domovem tichá je putyka je v