Česká literatura ve zkratce. Období od 9. století po konec 20. století

Česká literatura ve zkratce. Období od 9. století po konec 20. století https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/188766/bmid_ceska-literatura-ve-zkratce-obdobi--qGE-188766.jpg 5 7 3

Tato knížka přináší v jednom svazku první dva díly čtyřdílného cyklu příruček, věnovaného české literatuře od jejího prvopočátku až po nedávnou současnost a určeného jak středoškolským studentům, tak širší veřejnosti. Přehledně napsaná publikace seznamuje čtenáře s tvůrčími osobnostmi naší kultury, s profily významných autorů i s obsahy jejich literárních děl a osvětluje vývoj písemnictví v souvislostech s historickými událostmi.... celý text

Liberius
Liberius
07.07.2018 4 z 5

Knihu jsem si koupil nedávno kvůli zkoušce. Potřeboval jsem si utřídit dějinné události spolu s důležitými momenty češtiny a literatury až do obrození. V tomto ohledu je Svozilova příručka dobrá. Přehledně rozčleněná a čtivě napsaná. Každé období je krátce charakterizováno a následně chronologicky nebo podle jiného systému rozebráno. Snad mi jen vadilo, že občas ta časová posloupnost výkladu byla zmatená. Určitě je vhodná k maturitě a prvním ročníkům na vysoké škole.

Richard Hrob
Richard Hrob
15.06.2018 5 z 5

Za mne super. Přehledně napsáno, literatura v souvislostech s dějinami. Za mě 5*

Dr_Lecter
Dr_Lecter
19.04.2016 5 z 5

Velmi přehledně zpracované, čtivé, i když místy encyklopedické.

literární historie, dějiny literatury o české literatuře

Bohumil Svozil
česká, 1935 - 2017
1997  73%Česká literatura ve zkratce I.
1998  85%Česká literatura ve zkratce 2
1987  80%Česká básnická moderna
2013  91%Česká literatura ve zkratce. Období od 9. století po konec 20. století
2003  80%Krajiny života a tvorby Oty Pavla

Kniha Česká literatura ve zkratce. Období od 9. století po konec 20. století je v