Jedna věta

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

„Koncem roku 2008 mě zaujala myšlenka naplnit představu, podle níž by vyzvaný autor po dobu dvanácti měsíců napsal pokud možno každý den jednu větu – větu, která bude ukotvena v konkrétním čase a jejíž délka bude volbou pisatele, od samotného slova přes větu holou k rozvitému souvětí. Na začátku velké písmeno, na konci zpravidla tečka…“ Viktor Karlík, autor konceptu...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/219948/jedna-veta-cyB-219948.jpg 4.76
Žánr
Povídky, Literatura česká
Vydáno, Revolver Revue
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Jedna věta

Přidat komentář
Dadulina
06. září

Krásná sonda do života autora.

Richard Hrob
31. srpna

Dávám 5* Pavel Kolmačka byl mým profesorem na gymnáziu. Takže většinu postav, míst a reálií důvěrně znám.Projekt Jedna Věta hodnotím velice kladně. Je to takové nahlednutí, taková sonda, do životů a pocitů autora. Věci každodenní, věci niterné a věci které skoro ani nestojí za řeč. Přesto, vše, den co den, zapsáno a odžito. Za sebe říkám, super nápad, a v podání PK, ještě větší radost ze čtení, a z trošku jiného pohledu na všední dny a žití.


Sorrow
05. února

Při čtení jsem se cítila, jako bych narušovala nějakou křehkou intimitu Kolmačkova života. Je pro mě naprosto nepředstavitelné, že někdo o obyčejných každodenních výjevech smýšlí takto lyricky. Rozhodně mě knížečka nalákala na autorovu básnickou tvorbu, byť "básnická" vůbec nejsem.

Doporučujeme

Želary
Želary
Slavnosti sněženek
Slavnosti sněženek
Rozmarné léto
Rozmarné léto
Holomráz
Holomráz