Podoby

Přijdete-li večer do kavárny ve Vršovicích, u stolu v rohu pravděpodobně uvidíte na první pohled zajímavého člověka. Nejspíš pije kafe s malým nebo upíjí malé plzně. Když si budete chtít jen tak přisednout, laskavě vám pokyne. Když ale vejde někdo, kdo halasně pronáší velká moudra, ten člověk – Vráťa Brabenec – opustí lokál nebo vetřelce pošle rychle někam. Vráťovi můžete naslouchat, můžete s ním uvažovat o nejrůznějších strastech a radostech světa vezdejšího, můžete se od něj hodně dozvědět, můžete poznat jeho rodné Horní Počernice, indiány v Kanadě, setkat se s osudy nevšedních lidí … nesmíte ho ale zaplašit. Ne, není v něm zaječí strach z nějakého reálného nebezpečí, svoji odvahu k protestu proti zlovůli a blbosti už projevil mockrát, je to taková boží bázeň, pokora a skromnost, se kterou utíká před banalitami, malichernostmi a sebestředností zduřelého ega....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/323260/big_podoby-dKQ-323260.jpg 4.310

Kniha Podoby

Iki1

Určitě neuškodí různorodé pohledy na svět kolem sebe. Právě o ty se autor snaží. Líbil se mi styl této knihy, přímo nutí k přemýšlení, zamyšlení na sebou samým.

666Jitka

Příjemné chvíle strávené při četbě této knihy, jejíž příběhy mi vyloudily úsměv na tváři, dovedly mě k zamyšlení a někdy mi z nich bylo až smutno, rozhodně stály za to. Vratislav Brabenec dokáže úžasně vyprávět o tom, co ho potkalo a zdánlivě obyčejné příhody a zamyšlení mají mnohem hlubší podtext i v této anebo právě v této uspěchané konzumní době.

Chajda69
11.09.2020

Jsem z téhle knížky nějak na rozpacích. Některé sloupky mi přišly skvělé, trefné a vtipné, některé k zamyšlení, ale některé naopak useknuté v půli, bez pointy a já tak vlastně ani nepochopil, co tím chtěl autor říct.

Rozhodně ale stojí za přečtení.

Richard Hrob
27.03.2017

Za mě super. Vráťa je prostě člověk, který na svět nazírá, tak nějak mýma očima.