rezzba rezzba komentáře u knih

Temný oheň Temný oheň Christopher John Sansom

Utekl jsem od severských detektivek a udělal dobře. Jedním dechem přečteno. Spokojenost. Vřele doporučuji.

19.02.2016 5 z 5

Rozpuštění Rozpuštění Christopher John Sansom

Holt další spisovatel co mě dostal. A po moderních detektivkách je to balzám na duši. Ta atmosféra staré Anglie,paráda.

08.12.2015 4 z 5

Poslední hřebík Poslední hřebík Stefan Ahnhem

(SPOILER) Asi tam možná menší spoiler bude. Předchozí kniha kdyby byla poslední tak snad aji jo, ale toto opravdu ne. Nějak jsem nepochopil, proč všechny knihy s F musí každý díl někdo chtít zabít, unést někoho z jeho rodiny, rodina ho kompletně nenávidí, už jsem to nedal a přeskakoval to. Manželka je úplně mimo mísu, dcera mu říká jménem a vyvolává duchy ufff a syn? No comment. Když už to vypadá, že teda autor už rodinu nechá být tak tomu dá korunu se synem. ALe ten závěr tak to teda byla síla. Severští autoři asi mají nakázané od vydavatelů, že aspoň v jedné knize musí být sekta nebo spolek, který bude mučit, znásilňovat děti, dívky, kluky atd atd atd a samozřejmě to musí ti nejbohatší a nejvýznamější lidé v zemi. To tak jde ministr a potká ředitele největší banky a povídá mu, taky rád ...... ? No samozřejmě a tak se stane členem klubu a jak jde na oběd potká nejbohatšího muže ve městě a jen tak se ho zeptá, jestli taky má rád ..... a on samozřejmě taky. Funkce jsem si radši vymyslel. Ne toto jsem protrpěl a ještě je to strašně dlouhé. To jsem si ulevil.

10.04.2024 1 z 5

...a je čas zabíjet ...a je čas zabíjet John Grisham

To bylo dlouuuuhýýý. Už jsem dokonce přeskakoval odstavce, hlavně protestující. Mám rád Gardnera ala Mansona, i Grishama,ale toto mně teda nesedlo.

21.03.2024 3 z 5

Osmnáct pod nulou Osmnáct pod nulou Stefan Ahnhem

Tento díl se četl celkem dobře. Akorát ať už autor nechá aspoň 1 díl rodinu na pokoji. Všeho moc škodí. Na nelogické chování postav to jsem si už zvykl,to nebudu komentovat,ale duchařinu fakt už ne. A ten kolega? Wtf? A stejně se zase vrátím k McBainovy,jedna vražda a klasické vyšetřování. Proč v každé severské sérii,v každém díle je několik mrtvých. Nestačí jedna? Ono asi vymyslet děj na 350 stránek s jednou mrtvolou je dnes už kumšt.

17.01.2024 3 z 5

Strašák Strašák Frank Goldammer

Ale jo. Defakto napodobuje stylem vražd klasické severské krimi, které se už opakuje, myslím styl vražd a už pomalu nevím kdo to napsal a kdo to vyšetřuje. Tak tady to autor šupl do reálijí 2. světové,konec a po a už je to jiné. Dám šanci 2 dílu.

04.04.2022 4 z 5

Válečník Válečník Bernard Cornwell

Epický konec. Nedýchal jsem a ...... doporučuji i shlédnout seriál. Autor dokonce představiteli hlavní role děkuje.

04.04.2022 5 z 5

3x Perry Mason 3x Perry Mason Erle Stanley Gardner

Bože to byl balzám na duši. Bez počítačů,dna atd parádní stará krimi s famózním advokátem.

09.02.2022 5 z 5

Našeptávač Našeptávač Donato Carrisi

Jak v dnešní době zapůsobit že? No jasan, budeme kopírovat už nudný severský styl. Takže vezmeme muže ženu, buď neruda nebo alkoholik, žena musí buď chlastat nebo psycho problémy z dětství a hurá na to. Teď už jenom vymyslet co nejvíc odporně zabitých lidí a je to. Už se v tom ani prase nevyzná. Díky nechci. Vřele doporučuji se vrítit třeba k Francisovi nabo Mcbainovi a pak pochopíte co je dobrá krimi.

24.01.2022

Neonová oběť Neonová oběť John Sandford (p)

Všichni tady uch... ale bohužel. Starý dobrý Lucas už není. To není krimi,ale céčkový akční film s trapnými fóry. Bohužel.

18.07.2021 3 z 5

V temnu V temnu Lina Bengtsdotter

Nevím. V 1 knize mně to prolínání s minulem líbilo, tady už mně celkem štvalo. Jméno Betty dlouho nezapomenu. Ale jinak dobrý. Snad 3 kniha nebude zase o vzpomínání v jejím bývalém domově. Ovšem teda konec a to naprosto bezdůvodné přiznání jsem teda nepobral.

11.06.2020 3 z 5

Na okraji Na okraji Lina Bengtsdotter

Výborný. Ten sever z toho úplně číší.

24.05.2020 5 z 5

Plavčíci kapitána Bontekoea Plavčíci kapitána Bontekoea Johan Fabricius

Za komoušů neskutečná pecka pro puberťáka.

17.03.2020 5 z 5

Prázdný trůn Prázdný trůn Bernard Cornwell

Prostě to furt čtu a žeru jedním dechem.

03.01.2018 5 z 5

Bledý jezdec Bledý jezdec Bernard Cornwell

Lepší a lepší. Všechny jeho ságy jedním dechem.

10.08.2016 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Lepší a lepší.

11.02.2016 5 z 5

Oběť v pasti Oběť v pasti John Sandford (p)

Pecka. Žeru Davenporta.

14.12.2015 5 z 5

Teror Teror Håkan Östlundh

Každé nakladatelství chce mít svého seveřana. Já začal touto knihou a zklamání. Žádné překvapení,zvraty,prostě celkem nuda. Zatím nejméně charistmatický detektiv,který vůbec nevybočuje z kolektivu a na vyšetření případu má podíl jak jeho dalších x kolegů.

12.10.2015 2 z 5

Katharinina šifra Katharinina šifra Jørn Lier Horst

Tak konečně i krimi ze severu kde není komisař a komisařka nebo spíš psycholožka nebo novinářka a naopak. Dokonce nejsou alkoholici a psychouši. Prostě normální. Dokonce se nesnaží za každou cenu vymyslet co nejodpornější a nejnechutnější vraždu a počet. Prostě spokojenost. Než jsem se dostal na stranu 100 a tam pro mě nepochopitelně autor defakto vyzradil kde se bude hledaná nacházet. Stačilo se policii kouknout na co se ptal a na co díval na netu a hotovo. A tak čtete dalších 200 stánek a víte jak to dopadne a zbytek dojde opravdu od strany 100 všem. WOW efekt se nekoná a proto u mě tato kniha spadla na 3 hvězdy. Škoda. Pak jsem si přečetl, že autor píše krimi i pro děti a mládež a asi to mělo být pro ně. Tak zkusím další.

13.05.2022 3 z 5

Verše pro mrtvé Verše pro mrtvé Lincoln Child

Po dlouhé době jsem k Pendergestovi vrátil a nelituji. Konečně něco jiného než ty severské krimi kde se čtenáři už ztrácejí kdo co vůbec napsal,kde se jenom předhánějí kdo vymyslí odpornější vraždy,kde je neustále dokola muž a žena teda policista(ka právník/ka psychiatr/ka atd a k tomu musí aspoň jeden chlastat nebo být magor. Toto byla příjemná četba. Až na scénu, kterou nějak furt nechápu proč neustále perou do knih. Ženská nebo chlap narazí na sériového vraha,jsou z nich po.... ale klidně jedou k němu sami domů a zazvoní, protože samozřejmě policii vypadl signál. Uffff. Nic jdeme zase na staré klasiky z 30 let. Agatha,Dick,Ed atd. Žádné dna,mobily,nic.

18.12.2021 5 z 5