rezzba rezzba komentáře u knih

Našeptávač Našeptávač Donato Carrisi

Jak v dnešní době zapůsobit že? No jasan, budeme kopírovat už nudný severský styl. Takže vezmeme muže ženu, buď neruda nebo alkoholik, žena musí buď chlastat nebo psycho problémy z dětství a hurá na to. Teď už jenom vymyslet co nejvíc odporně zabitých lidí a je to. Už se v tom ani prase nevyzná. Díky nechci. Vřele doporučuji se vrítit třeba k Francisovi nabo Mcbainovi a pak pochopíte co je dobrá krimi.

24.01.2022

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Takové milé pomalé plynoucí překvapení. Kupodivu konečně vyšetřovatelé co nejsou alkoholici nebo mají psychické problémy. Moje prvotina od autorky a zkusím i další knihy.

10.01.2022 3 z 5

Verše pro mrtvé Verše pro mrtvé Lincoln Child

Po dlouhé době jsem k Pendergestovi vrátil a nelituji. Konečně něco jiného než ty severské krimi kde se čtenáři už ztrácejí kdo co vůbec napsal,kde se jenom předhánějí kdo vymyslí odpornější vraždy,kde je neustále dokola muž a žena teda policista(ka právník/ka psychiatr/ka atd a k tomu musí aspoň jeden chlastat nebo být magor. Toto byla příjemná četba. Až na scénu, kterou nějak furt nechápu proč neustále perou do knih. Ženská nebo chlap narazí na sériového vraha,jsou z nich po.... ale klidně jedou k němu sami domů a zazvoní, protože samozřejmě policii vypadl signál. Uffff. Nic jdeme zase na staré klasiky z 30 let. Agatha,Dick,Ed atd. Žádné dna,mobily,nic.

18.12.2021 5 z 5

Neonová oběť Neonová oběť John Sandford (p)

Všichni tady uch... ale bohužel. Starý dobrý Lucas už není. To není krimi,ale céčkový akční film s trapnými fóry. Bohužel.

18.07.2021 3 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Jako tomuto dávat 5 hvězd tak to by musel dostat Nesbo Nobelovu cenu za literaturu. Strašně poznat, že je to prvotina. Další detektiv, který musí mít nějaké psycho problémy. Kupodivu není alkoholička. Tyto "bestsellery" jsou úplně všechny stejný. Nejmenujte jména a místa a nevíte kdo to napsal. Stejný styl u všech. Ale tato kniha předčila vše,u stránky 50 jsem už pomalu tekl,u 150 jsem nechápal a u 230 jsem to zaklapal a vrátil se po přečtení další knihy. Tak moc jsem si přál, aby jeden z hlavních protagonistů umřel a pak vlastně všichni. Autorka má asi nějaké trauma z práce. Aby na 330 stránkách zaznělo asi 800x šéfko to jsem nedal. Úplně u každého oslovení,nepochopíte a neskutečně to leze na nervy. Ona 33 let a všem tyká, jí vykají. Díky další nechci. A vy co tady slepě dáváte 5 hvězd kde jakému bestselleru se uklidnite. Díky moc

09.07.2021 1 z 5

Černý úsvit Černý úsvit Rolf Börjlind

Taková klasická severská krimi u které už ani nevíte kdo ji napsal.

01.06.2021 3 z 5

Zlatá oběť Zlatá oběť John Sandford (p)

Tak zatím nejhorší kniha s Lucasem. Tentokrát honí 6 hmmm zabijáků. Už to klasická krimi nebyla,ale spíš takový béčkový akční film na který si za 2 dny nevzpomenete. Tolik na sílu vyřčených rádoby vtipných hlášek. Dokonce už i autor podlehl módě, takže máme tu všechny typy ras atd a jako bonus nevím proč i pidi lesby větu.

06.04.2021 3 z 5

Sál smrti Sál smrti Peter May

Čínská série se hodně povedla.

04.03.2021 4 z 5

Prapor Prapor Bernard Cornwell

Opět jedním dechem.

16.12.2020 5 z 5

Jerúldelger Jerúldelger Ian Manook (p)

Na knihu jsem narazil náhodně, protože jsem nevěděl co je název knihy a kdo spisovatel a pak jsem byl zvědav na Mongolsko. Popisky tipu bestseller roku tomu se už směji a 5* recenzí typu, přečetla jsem jedním dechem taky. To by musel mít Nesbo a nůž hvězdiček tak 20. No a to bylo vše. Obrovské zklamání. Nebudu psát SPOILER protože tam ani žádný být nemůže. Když ze 7 postav jsou 3 kladné tak kdo je ten špatný pochopí i pinpongový míček. Naprosto fádní příběh, milionkrát napsán nebo zfilmován, ani jeden příběhový zlom, překvapení, nic. Dle chování postav a "krimi příběhu" bych to tipl tak na céčkový film v USA. No hlavní hrdina, jehož jméno nelze ani vyslovit natož zapamatovat, to bylo opravdu už moc silná káva. Začne tím, že nechá vykopat mrtvolu dítěte děti.Že kupodivu nebyl alkoholik ok, ale pochopitelně musel o někoho přijít že, klasika. Nevyšetřil vůbec nic, vše náhoda a jediný co uměl bylo mlátit rukama do stolu, vyhrožovat zbraní, zabitím nebo zlomením ruky. Od začátku do konce knihy. Jediného svědka, kterého má ... domyslete sami. Pak další osoby, jedna osoba svojí tupostí je znásilněna x muži,pomočena,pozvracena,zmlácena a ona se směje a dává vtípky. Hmmm. Moc naprosto nesmyslného chování. Pak nějaký kluk, dítě, půl života v jurtě na poli a půl v teplojemu a když začne vyprávět dialogy tak v tu chvíli v hlavě nemáte dítě, ale tak 30ti letého chlapa. Dialogy vůbec v knize jako kdyby nesedí postavám, prostě by tak nemluvili podle popisu,viz kuchařka. No a tak bych mohl pokračovat dál. 510 stran,ufff. Hvězda za Mongolsko. Druhou knihu nedám ani omylem.

06.12.2020 1 z 5

Zkáza Mary Deare Zkáza Mary Deare Hammond Innes

Taková natažená blbůstka s věčně nakrklým týpkem.

14.11.2020 2 z 5

Plamenonosič Plamenonosič Bernard Cornwell

Dokonalý.

04.10.2020 5 z 5

Poslední království Poslední království Bernard Cornwell

Dokonalý.

03.10.2020 5 z 5

Černé srdce Černé srdce Anna-Lou Weatherley

Menší alergii na jméno Ráchel mně už načal Nesbo a Nůž. Ovšem tady to je nářez. Nenajdete 2 strany kde by aspoň x krát její jméno nezmínil. Klasická předvídatelná krimi bez nápadu. Klasicky, když není detektiv alkoholik tak musí mít mrtvou manželku i s nenarozeným dítětem. A pak se v den vraždy na seznamce o statisících lidí seznámíte s vrahem. Ufff

27.09.2020 2 z 5

Spící agent Spící agent Daniel Silva

Prostě bomba.

18.09.2020 4 z 5

V temnu V temnu Lina Bengtsdotter

Nevím. V 1 knize mně to prolínání s minulem líbilo, tady už mně celkem štvalo. Jméno Betty dlouho nezapomenu. Ale jinak dobrý. Snad 3 kniha nebude zase o vzpomínání v jejím bývalém domově. Ovšem teda konec a to naprosto bezdůvodné přiznání jsem teda nepobral.

11.06.2020 3 z 5

Krvavé právo Krvavé právo Phillip Margolin

Strašně jednoduchý a předvídatelný scénář. Navíc takové jednoduché věty co vypouštějí, jako kdyby se k postavám nehodily. Klidně bych řekl, že to psal jako prvotinu náctiletý a občas mu někdo zkušený poradil. Nevěřím, že toto byl bestseller. No on si to píše na knihu už každý. Jinak obviněný z vraždy, nevinný, propuštěn na kauci a ví, že v jeho domě ho někdo podezřelý čeká. A prý, co můžu udělat, utéct nebo jít dovnitř hmmm na co volat policii a bytyz obliga, když je můžu zabít a pak zavolat policii, že sebeobrana. Aha tak ne, radši utéct ???? tuctovka. A tomuto se tu dává 5 hvězd. To má potom Nesbo 20.

26.05.2020 2 z 5

Na okraji Na okraji Lina Bengtsdotter

Výborný. Ten sever z toho úplně číší.

24.05.2020 5 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Nuda nuda nuda. A´ž na stránce 130 se po nekonečných miluju nemiluju najde nějaká a vražda a pak natáhlá totální nuda o ničem.

27.03.2020 2 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Někdo tady dává 5 hvězd,to by musel mít Nesbo Nobelovku.Je to vidět,že je to prvotina a je to znát.Kvůli málo postavám poznáte vždy pachatele,wow efekt tady nehledejte.Postavy něco příšerného.Takového šéfa blba ještě žádná kniha neměla a ani snad nebude mít.Marni se chová jak husa a na její odvahu nemá ani Chuck Norris.Francis a Rory to je komedie,ten ho nenávidí,protože je šéf místo něho,ten zase,že leze bossovi do zadku a přitom si hned na to dají kávu,aby si hned zase nadali a zase byli kamarádi.Svědek si vzpomene,že má vrah na ruce kytku,Marni najde foto a pošle ji Rorymu,ten vzápětí pošle adresu tatéra Francisovi ikdyž je postavern mimo službu a pohádal se s ním,jedou na tu adresu a tatér jim dá komplet jméno i adresu toho vraha,protože ten je tak inteligentní,že se jede potetovat na festival,řekne svoje jméno a adresu a uteče bez placení. WTF??? A Rory se pak F zastane,že našel vraha,protože je moc inteligentní ufff. Fakt ne. Nešlo skoro ani dočíst. P.S. 2x v knize přečíst větu - Atmosféra byla tak hustá,že se dala krájet. Tak to jsem už nedal.

21.03.2020 odpad!