renefer renefer komentáře u knih

Třikrát Mel Craigová, detektiv z donucení Třikrát Mel Craigová, detektiv z donucení Betty Rowlands

Byla bych dala plný počet, kdyby nebylo prostřední povídky, kde se nám spisovatelka detektivek zamiluje do jednoho z podezřelých a od té doby působí, jako mdlá duchem. Jinak jsou to hezké poklidné detektivky ve stylu A. Christie.

21.02.2024 4 z 5

Brutální béčkový masakr Brutální béčkový masakr Shigor Birdman (p)

Tak tohle nedosahovalo úrovně prvního dílu, resp. možná ano, ale z prvního dílu jsem byla tak nadšená, že jsem třeba některé nedostatky přehlédla. Býho reakce jsou zvláštní, snaží se utajit svou minulost, ale vlastně na potkání každýmu vykládá, kdo je a co udělal. Bojuje se svým zvířetem o nadvládu v situacích, kdy by měl zrubat nepřítele a když se chýlí ke zdárnému konci, vždycky to nějak zpacká, třeba tím, že začne přemýšlet o minulosti.. vprostřed boje :( asi si dám pauzu než budu číst další díl.

15.02.2024 3 z 5

Dracul Dracul Dacre Stoker

Tak to je typický Drákula. Úplně se mi zase vybavilo, jak jsem na základní škole na prázdninách u babičky pod peřinou hltala román Dracula. Stejný styl psaní (deníková forma), dodává románu na napínavosti. A při čtení už samotné předmluvy mi běhal mráz po zádech.

02.02.2024 5 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Ze začátku mi to trochu připomínalo knihy od Cartera, ale pak se to srovnalo a druhá polovina už byla čistě detektivní práce.

31.01.2024 4 z 5

Kdo má pod čepicí a jiné povídky Kdo má pod čepicí a jiné povídky Marie Rejfová

V tomto případě je povídková kniha lepší než samostatný román. Neuvěřitelné, kde autorka pořád bere nápady na prekérní situace, ze kterých dokáže vyždímat maximum.

19.01.2024 5 z 5

Stará béčková legenda Stará béčková legenda Shigor Birdman (p)

Líbilo se mi to. Mám teď trochu problém číst Kotletu, který cpe do knih sex vrchem spodem a tohle je plnohodnotná náhrada.

17.01.2024 4 z 5

Pacifický vír Pacifický vír Clive Cussler

Tak to byla jízda. První kniha z této série nastavila dost vysoko laťku, jestli ostatní díly o Dirku Pittovi budou ve stejném režimu, tak mám asi plán na celý víkend :)

17.01.2024 5 z 5

Autor spojuje nespojitelné a ukazuje pohled na historii úplně z jiného pohledu než jsme zvyklí. Nebude rozebírat postavu autora po přečtení předchozího komentáře, protože z knihy jsem byla nadšená. Já jsem měla spíš problém s kapitolou č. 5, kde bylo specifikováno, jakým způsobem si člověk podmanil zvířata, určitě knihu přečtu znovu a tuhle kapitolu přeskočím.

08.01.2024 4 z 5

Příliš mnoho konstáblů Příliš mnoho konstáblů Ngaio Marsh

Příjemné počtení, pohodová vraždička na výletní lodi, líbilo se mi to.

03.01.2024 4 z 5

Rozervané království Rozervané království František Niedl

Zajímavé pokračování, i když mi přijde, že umístění všech členů dvou spřízněných rodů odněkud od šumavských bažin do centra dění je trochu moc násilné. A občas mi těmi přemoudřelými kecy lezou na nervy.

03.01.2024 4 z 5

Přijdu tě zabít Přijdu tě zabít Kathy Reichs

Tak za mě zklamání, ale asi za to může srovnání se seriálem, který se celkem povedl. Doktorka je rozvedená žena středního věku s dospělou dcerou a zkušeností s protialkoholickou léčbou. Takže proti seriálu dost propad. Další mínus je řešení kritických situací, kdy si místo akce začne prohlížet důkazní materiály. Kdyby mně někdo unesl dítě, tak asi nezkoumám důkazy...prostě mi k srdci nepřirostla a bojím se zkoušet další díl. Ale protože jsem si koupila všechny, nic jiného nezbyde.

03.01.2024 3 z 5

Němé oběti Němé oběti Tim Weaver

Jedna z lepších knih série s Rakerem. Sice se mi motivy pro některé činy, jako například pracné stěhování a přetírání automatů, zdají přitažené za vlasy, ale jinak to bylo správně zauzlované. Nemám ráda zabíjení dětí v detektivkách, ale tady to autor podat vcelku věcně, takže se to dalo. A pachatele jsem uhodla podle jedné z vět, která byla divně formulovaná, takže mě zaujala a přivedla na správnou stopu.

21.12.2023 4 z 5

Temný rubín Temný rubín Lisa Jackson

Tak to neeee. Tuhle spisovatelku mám ráda, ale tohle se nepovedlo. Hlavní postavy nejsou ani trochu sympatické, vyčuraná hradní paní a mladičký zloděj. Děj to ani nemá, prostě pobíhají od jednoho hradu ke druhému. Všechno jde do kytek a najednou jednou větou jsou všichni zachráněni a šťastni... prostě mi to nesedlo, ani se mi to nechtělo dočíst, ale kousla jsem se. Jedna hvězdička za spisovatelku a druhá za historický žánr, víc fakt ne.

18.12.2023 2 z 5

Ultimus Ultimus Ondřej Neff

Zajímavý námět, boj za práva robotů, pardon identit. Trošku děsivé, škoda zbytečných technických pasáží, které zpomalují děj.

13.12.2023 3 z 5

S cejchem vraha S cejchem vraha Jan Bauer

Tak to bylo slabé. Ačkoliv mám Bauera raději než Vondrušku, tady nepodal přesvědčivý výkon. Lukáš je tupec, od začátku do konce, pořád jsem si říkala, tak teď ho konečně sejmou a hlavní postava bude někdo přijatelnější... nestalo se. Detektivní zápletka chabá, byla pouze jedna dějová linie, tak vlastně ani nebylo žádné překvapivé rozuzlení, spíš si člověk říkal, bože, kdy už mu to dojde.. Jediné, co se změnilo k lepšímu, je popis milostných scén, kde nám pan Bauer trochu přitvrdil, ale ani to tuto knihu nezachránilo.

06.12.2023 2 z 5

Útok obrů Útok obrů Kevin Hearne

Zajímavě rozpracovaný fantazy svět s vlastní mapkou a portréty hlavních postav. Což je potřeba, protože formát knihy (bard na sebe bere podobu různých postav a vypravuje jejich příběhy), protože za chvíli nevíte, kdo je kdo. Škoda jen, že jsou zatím dva díly, tento nový svět by si zasloužil víc prostoru.

04.12.2023 4 z 5

Bez frází Bez frází František Suchan

Četla jsem pouze kapitoly se sportovci, které znám. Ale i tak jsem byla překvapená, jak se s mnohými osud nemazlí.

24.11.2023 3 z 5

Hra s ohněm Hra s ohněm Dana Stabenow

Náboženští fanatici i na Aljašce? No proč ne. Pořád mě překvapuje, jak někteří lidé umí být zaslepení a jít za svou vírou i přes mrtvoly. Doslova. Je pár věcí, za které stojí položit život, ale víra k nim určitě nepatří.

16.11.2023 4 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Klasická brutální carterovka, opravdu nechápu, kam autor chodí na ty nápady... Pachatele jsem neodhadla, takže překvapivý konec (aspoň pro mě).

13.11.2023 4 z 5

Tak jsem se do této knihy pustila taky až v návaznosti na smrt Perryho. Popravdě mi k srdci nikdy nepřirostl. Ani jako Chandler a teď ani jako člověk. Celý jeho život byl vlastně zpackaný už od začátku, protože ho jeho rodiče v dětství donutili letět letadlem samotného. A to ho poznamenalo. A jako kojenec dostal nějaké opiáty od lékaře, a to mu vlastně taky zničilo celý život. Prostě jedna výmluva za druhou. Konec mě dojal, vlastně měl ještě velké plány, rodinu, děti, pomáhat ostatním závislým, ale už to nestihl.

08.11.2023 3 z 5