Renee6 Renee6 komentáře u knih

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Po přečtení knihy jsem musela navštívit kopce moravsko-slovenského pomezí, abych si představila děj v téhle krásné a drsné krajině. Kouzlo lidové magie, fakt, že tyto ženy s nadpřirozenými schopnostmi ležely v žaludku snad všem režimům, to všechno se spojilo v mistrovsky napsaný a čtivý příběh. Skláním se před tak mladou autorkou.

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Silná kniha, která mi nedala spát. Poklona autorce, že dokázala napsat takhle zralou knihu v jejím věku. Těžké, smutné, ale mistrovsky napsané.

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Křehký příběh, opředený tajemstvím, nádherný jazyk i psychologické uchopení všech postav.

18.03.2020 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Těžké téma zpracované poeticky, láskyplně, étericky. Srdcovka.

Jako bychom dnes zemřít měli Jako bychom dnes zemřít měli Miloš Doležal

Dlouho jsem knihu odkládala, ale pak mě vtáhl zajímavý životní příběh, krásný, laskavý a hluboce lidský člověk, který dokázal pozitivně ovlivňovat lidi kolem sebe a nakonec samozřejmě zdrtil jeho smutný a zbytečný konec. Myslím si, že tuhle knížku by si měl každý přečíst.

Headhunters: Lovci mozgov Headhunters: Lovci mozgov Jo Nesbø

Není to můj žánr. Knihu jsem otevřela ze zvědavosti, tam mě vcucla a pustila až na konci. Strhující, mistrně napsané, děj šlape. Občas jsem si říkala, do čeho jsem se to proboha nechala zatáhnout, ale už jsem nemohla přestat. Klobouk dolů.

18.03.2020 4 z 5

Postel, hospoda, kostel Postel, hospoda, kostel Zbigniew Czendlik

Upřímná, otevřená, svěží, s nadhledem a humorem i hlubším ponorem do otázek víry, církve, člověčiny.

18.09.2018 4 z 5

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

Zajímavá sonda života v Neapoli od 50. let do současnosti. Téma mezilidských vztahů je nadčasové.

01.11.2020 4 z 5

A hory odpověděly A hory odpověděly Khaled Hosseini

Tuhle knihu, v pořadí třetí, mám od Hosseiniho asi nejraději. Dojemný příběh, strhující děj, který mě chytil a držel až do konce. A jako vždycky od tohoto autora dojemné a hluboce lidské.

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Tahle kniha mě opravdu vzala za srdce.

Mág Mág John Fowles

Parádní mystifikace. Všechno je jinak. Zábavné, nápadité, poučné. Občas mi sice přišlo trošku překombinované, ale příjemné počtení. Určitě nezklame milovníky psychologie.

Mnich, který prodal své ferrari Mnich, který prodal své ferrari Robin S. Sharma

Pro člověka, který čte knihy s podobným zaměřením to asi zrovna nebude největší trhák. I když... dozvíte se tam podstatné, a to poměrně jednoduchou formou. Příjemné, leč na můj vkus moc schématické a mravoučné. Ale určitě si své čtenáře najde.

18.03.2020 3 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Těšila jsem se na ni, ale po přečtení prvního příběhu jsem byla dost zklamaná. Celkem banální příběh, nic jsem od knihy už dál nečekala. Proto mě příjemně překvapilo, že se zdánlivě nesouvisející osudy žen spolu propojily a knihu jsem vzala na milost. Nakonec celkem pohodové počtení. Společné téma všech povídek je samozřejmě v názvu uvedená bábovka v různých podobách.

08.11.2017 3 z 5

Nachové plachty Nachové plachty Alexandr Grin (p)

Křehké, éterické, podmanivé. Až budete ztrácet víru v život, přečtěte si tuhle knížku.

V každém věku stát za hřích V každém věku stát za hřích Dagmar Březinová

Označení žánru knize hodně fandí, ve skutečnosti je to něco jako časopis pro pubertální dívky. Jako čtení k vodě ano, ale nic mi to nedalo.

04.07.2017 1 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Kniha mě nedokázala přitáhnout. Je tam sice spousta dobrých gagů, ale dohromady to nějak nefunguje. Nicméně k vodě nebo na cestu tramvají se dá číst, ale bez velkých očekávání.

19.05.2017 2 z 5