Nachové plachty

Nachové plachty https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15154/mid_nachove-plachty-PgN-15154.png 4 59 19

Příběh dvojího snu o štěstí, v němž dívka a muž (Assol a Grey) najdou jeden v druhém člověka věřícího v zázrak jako přirozenou složku života.

Literatura světová Romány
Vydáno: , Odeon

Алые паруса (Alyje parusa) , 1923

kurama45
06.12.2023 4 z 5

Rozprávka pre dospelých s krásnym starým prekladom a jazykom, aký už dnes len ťažko nájdete. Nie čerešničkou, ale obrovitánskou čerešňou na torte príbehu bolo more a jeho nekonečné možnosti...
Neviem sa zbaviť predstavy, že by šlo o nádherný darček pre knihomoľských novomanželov.

meluzena
09.09.2023 5 z 5

Krásný, pohádkově černobílý příběh s pohádkově šťastným koncem. Napsaný nádherným, bohatým jazykem.
Toto literární pohlazení mohu jedině doporučit.

Malýmedvěd
27.06.2022 4 z 5

Sociální jako Dickens, pohádkové jako Grimové, romantické jako Nezval. Moc pěkný jazyk. A vlastně se mi to líbilo tím něžným stylem. V době když se na sílu tlačili ruští autoři to musela být příjemná změna proti budovatelské agitce.

Acamar
19.03.2021 4 z 5

Pohádkově romantická novelka o těch, co naplno věří svým snům ... a nepochybující síla odhodlání je tím, co zářivě nachové plachty napne a nechá vyplout.

Chesterton
28.06.2020 4 z 5

Jemné, laskavé i hluboké. Kouzelně plynoucí jazyk a vybroušený styl.
Jen romantika není úplně moje miska polévky.
Setkali jsme se díky IMJ v knize Magor a jeho doba.
A jsem za to ráda ☀️

dvojkadvacet
13.03.2020 5 z 5

Příjemné čtení. Kapitán se rozhodne naplnit proroctví starého vypravěče a stvoří tak příběh, který se bude ještě dlouho vyprávět.

warca
08.02.2020 5 z 5

Poutavý příběh, velmi naivní a sladký. Pohádkové jemné čtení.

petr_
02.01.2020 4 z 5

Nejznámější romantický a pohádkový příběh Alexandra Grina. Je nutno ho přečíst a prožít. V tom je jeho síla.

jozik_v_tumane
19.11.2019 5 z 5

Nemám slov. Jsem uhranut. Četl jsem vydání s dalšími povídkami a románem Běžící po vlnách, všechno samá nádhera... Skvělý překlad Miloše Nohy.

NienorNíniel
25.07.2019 5 z 5

Do téhle knížky prosáklé mořem jsem se prostě zamilovala. Příběhy jsou pohádkově krásné, kouzelné, nereálné a romantické. Všechny povídky jsou nesmírně povedené.

Kulturnice
22.06.2019

Srdcovka. Tento příběh jsem napřed viděla zpracovaný divadelně bratry Formany na jejich lodi Tajemství a bylo to úžasné....Při čtení se mi pak odvíjely před očima snové scény a doslova jsem cítila houpání lodi (jako při divadle, kde loď skutečně plula) a celý příběh se složil do působivé skládanky. Těžko říct, jak bych to vnímala bez divadla. Pro mne nejpůsobivější v knize byl popis valérů nachové barvy...ta imaginace!

Koka
28.04.2018 5 z 5

Nedoceněný drobounký, precizně vybroušený diamant.

Mayaku
02.01.2018 4 z 5

Již podtitul "pohádková féerie" napovídá, s jakým příběhem budeme mít tu čest. Krásný, křehký, něžný, pohádkový příběh, který rozhodně stojí za přečtení.

Renee6
08.11.2017 5 z 5

Křehké, éterické, podmanivé. Až budete ztrácet víru v život, přečtěte si tuhle knížku.

esma
27.09.2017 5 z 5

Ze svého strastiplného života utíkal Alexander Grin do vysněného světa nachové barvy, kde si Vás naprosto podmaní.

ondrej5141
30.03.2017 4 z 5

Knížečka mne překvapila, přestože v ní asi od 3 kapitoly bylo jasné, jak to vše dopadne, veškeré popisy a detaily působily přirozeně a měly v knize své místo.

flanker.27
07.10.2015 5 z 5

Alexandr Grin je moje srdeční záležitost. Psát tak dokonale křehce a přitom silně o lásce, snech a jejich naplnění, a přitom ještě výborně vystihnout a popsat postavy tak, aby byly životné, milé a čtenář se zatajeným dechem sledoval jejich osudy, to je úkol hodný mistra.

EmiTu
20.01.2015 5 z 5

Vlastně tři novely. Nachové plachty: o síle snů, o okouzlení, o tom, že splnění cizích snů nám přinese ty naše. Život Gnorův: nejslabší novela, o lásce, zradě, vytrvalosti, přijmutí prohry a věrnosti. Zářivý svět: pro mně nejlepší, o tajemném muži zvláštních schopností, který vyvolává silné vášně a pronásledování žen i mocných, ale on jen hledá zářivý svět krásných chvil. Celkově mě kniha velmi potěšila, v těch romantických a polopohádkových příbězích z podivných krajů umí Grin skvěle vniknout do lidských duší.

ksander33
15.04.2013 3 z 5

Drobná knížečka na zpříjemnění odpoledne.