Cesta nikam

Koupit

Cesta nikam je tragický román mladého člověka, který přes všechny životní prohry, nepřízeň mocných a kruté rány osudových náhod za-chová si i za cenu osobního štěstí a vlastního života svůj čistý charakter, lidskou důstojnost a čest. Tirreus Davenant, chudý, usmýkaný, ale čestný a čistý sedmnáctiletý chlapec nahlédne podivnou hrou osudu do nového, krásného a okouzlujícího života, který mu slibuje svět dobrých přátel a ušlechtilých lidí. Ale od samého prahu tohoto světa ho odžene zpustlý, zločinný otec, který se po letech vrací a hrozí Tirreovi skandálem a ostudou. Protože Tirreus nechce ani stínem zla potřísnit své vztahy k přátelům, odchází je varovat před vyděračským otcem......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40540/cesta-nikam-40540.jpg 3.620
Dobrodružné, Pro děti a mládež

Vydáno: , SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy

Дорога никуда (Doroga nikuda), 1930

Kniha Cesta nikam

kuruteku
30.08.2021

Velmi zvláštní kniha. Začátek byl pro mne až příliš poklidný, až jsem přemýšlel, zda knihu neodložím. Ale druhá půle najednou přinesla něco, co dělá z knih knihy - facka, podloudníci, hledání přátel, kopání tunelu a marná snaha o záchranu - hlavní hrdina zemřel, jak žil, čestně, obklopen přáteli. A to rozhodně není málo.

jozik_v_tumane
25.03.2021

Krásný příběh, dramatický do poslední chvíle. Se Zlatým řetězem a Běžící po vlnách to nejlepší od Grina.

Prateri
13.01.2021

Děkuji mi-380 za připomenutí této knížky pro děti. Četla jsem ji pradávno. Odhaduji to tak na šestou třídu ZŠ podle poznámek a obsahu, které jsem si zapsala do sešitu. Psané ještě plnicím perem a dětskou rukou. Kniha pro děti, která se mi líbila, zdála se mi tenkráte už taková dospělácká. Zaujal mě příběh, nic jiného jsem v tom jako dítě nehledala.

I citát si moje ručka vypsala:" Všechno, co nečekaně mění náš život, není náhodou. Je to pouze v nás a čeká to na vnější podnět (tam mám napsáno podmět:)) ), aby se to mohlo projevit".

Tak to je moje vzpomínka na četbu z dětství, která mi tehdy stálo za to, abych si ji zaznamenala. Díky za vzpomínku, mi-380.

mi-380
12.01.2021

Kam na ty nápady Grin chodil? A kdo mu to dovolil? Kdo ho ochraňoval? Tenhle román, stejně jako většinu svého díla, psal v prostředí sovětského Ruska. Bolševici nekompromisně upevňovali svou moc, umělci houfně přesedali na cestu socialistického realismu. A Grin? Klidně si stále vymýšlí svá romantická dobrodružství, postavám s chováním Rusů dává podivná jména, zasazuje je do fiktivních přímořských zemí a měst, která připomínají rušné západoevropské přístavy, a nechává je ve stylu magického realismu putovat fantastickými životními trasami. Kdysi jsem s nadšením přečetl Zářivý svět, Nachové plachty, Příhodu v ulici Psa, četl i viděl atmosférickou, skoro hororovou Jessie a Morgianu a nezklamala mě ani tahle smutná „Cesta…“ I v jedné ze svých posledních knih si autor udržel svůj (dnes už trochu starosvětský) smysl pro romantiku, dobrodružství a tragickou zápletku.
75 % (zatím 14 hodnocení s průměrem 71 %).

tenax
10.08.2013

Poetický příběh, psaný pro Grina typickým básnickým jazykem, plný bohaté fantazie. Rozhodně stojí za přečtení.